Veľký okruh Čínou a Taiwanom

Čína, Taiwan, Macao, Hongkong

Kapitalistická, koloniálna aj komunistická tvár najľudnatejšej krajiny sveta. Okruh bez kompromisov po najzaujímavejších miestach čínskeho sveta. Množstvo pamiatok UNESCO, britská atmosféra, portugalské vône a množstvo poznania.

Spokojnosť zákazníkov
od 2 435 €

Čína, Taiwan, Macao, Hongkong

21 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Polpenzia od Šanghaja už v základnej cene
 • 5* hotel v centre Pekingu už v základnej cene
 • Množstvo pamiatok UNESCO, všetky tváre Číny
 • Rozsiahla cesta so slovenským sprievodcom
Zobraziť mapu

Prílet do Taipei, hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Cestou z letiska do hotela sa dozviete, čo (okrem Východočínskeho mora) oddeľuje Taiwan od Pekingu.

Taipei má dve tváre. Starú i mladú. Palácové múzeum s národným pokladom Číny, mauzóleum vodcu Kuonmintangu Čankajšeka, ktorého v roku 1949 vyhnali z pevninskej Číny komunisti. Najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej od roku 2004 dominuje vyše polkilometrová veža Taipei 101. Vyhliadka na mesto z 89. poschodia.

Výlet na severovýchodné pobrežie, úplne iný svet, strmé, bujnou vegetáciou porastené brehy, nádherné scenérie. Divoké vlny doliehajú na pozoruhodné kamenné formácie Nanya Rocks a ľudskou rukou vystavané zábrany lemujú piesčité pobrežie. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke. Promenáda pri delte rieky, koloniálne stavby, vyprážané bedle a misa čerstvých mušlí alebo prechádzka večerným Taipei so slovenským sprievodcom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis na večerných trhoch. Ochutnáte?

Prílet do Hongkongu. Sme v Číne, ale takej, ako si ju vytvorili Briti. Transfer z letisko do hotela- z najväčšieho hongkongského ostrova na „pevninu“. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Najväčšia zbierka feng šuej mrakodrapov na svete. Kedy je mesto najkrajšie zistíme hneď v prvý večer.

Celodenná prehliadka Hongkongu, bývalej britskej kolónie. Medzi top atrakcie Hongkongu patrí Hviezdny trajekt, ktorým sa preplavíme na ostrov Hongkong. Za sedem minút sme obklopení modernými budovami, medzi ktorými premáva historická lanovka na slávny Victoria Peak. Ceny pozemkov v tejto lokalite patria k najdrahším nielen v rámci krajiny, ale celej Ázie. Nezabudnuteľné zábery si spravíme v najlukratívnejšej štvrti celej Číny- výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani. Hongkong je najmä o výhľadoch- iné zažijeme cestou hore, a ďalšie cestou dole. Lanovku vymeníme za ďalší z jedinečných dopravných prostriedkov bežných obyvateľov veľkomesta- britská dvojposchodová električka, a hneď k tomu eskalátor, ktorý nás prevedie obľúbenou reštauračnou štvrťou Soho k barovej uličke Lai Kwai Fong. Toto v Číne nezažijeme, iba tu. Vysvietená Nathan Road a najvyšší bar na svete? Dokonalá kombinácia ázijskej exotiky a britskej elegancie.

Celodenný výlet do Macaa. Pozrieme sa na miesta, kde vstúpila prvá európska noha v 16.storočí. Sme na začiatku objavovania veľkej Číny, a Macao je tým správnym miesto. Na chvíľku zaváhame, všetko také európske. Aomen, ako Číňania nazývajú prvú európsku usadlosť a portugalskú kolóniu na nás dýcha stredomorskou atmosférou v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Cafe e nata na nás kričí z každého rohu. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Vystúpime na najvyššie miesta Macaa a z portugalskej pevnosti obdivujeme výhľady na ostrov. Cestou nás čakajú ruiny kostola Sv. Pavla, ktoré sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Cez deň história, v noci zábava. Večerné Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové kasína, vysvietené časti Coloane a Taipa a portugalské reštaurácie. Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom, že Hongkong znamená biznis, ale Macao zábavu.

Hongkong nie je len mesto mrakopdrapov a rušných biznis centier. Jeho ďalšiu podobu spoločne objavíme na jednom z niekoľko desiatok okolitých ostrovov. Zelený ostrov Lantau je najväčším spomedzi nich. Tieto „pľúca Hongkongu“ sú zároveň dôležitým pútnickým budhistickým miestom. Pre záujemcov organizujeme výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii, žehnajúcej bronzovej soche Budhu. Spolu s pútnikmi z celej Číny vystúpime po schodoch na horu k budhistickému múzeu, v ktorom je ukrytý pozostatok Budhu o veľkosti zrnka ryže, ktorý dostali Hongkongčania ako darček od budhistov zo Srí Lanky. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou, tak odlišnou od rušného centra dostupného metrom i autobusom. Náš prvý stret s čínskym budhizmom nám poskytuje priestor v pokojnej atmosfére vysvetliť si odlišnosti od iných vetiev budhizmu. Zároveň si povieme, v čom je 26 m vysoká socha Budhu jedinečnou oproti iným žehnajúcim sochám v Číne. Nebudeme obdivovať len budhistický chrám a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky.

Posledné fotky, nákupy a transfer na železničnú stanicu. Presun ležadlovým vlakom do Číny.

Príchod do najľudnatejšieho mesta Číny. ŠANGHAJ: mesto, ktoré ste vždy chceli zažiť, ktoré sa vždy spájalo s modernou Čínou. Bude pre vás tým najkrajším veľkomestom? Šanghaj očarí každého návštevníka svojou veľkosťou, prepracovanou dopravou a množstvom zelene v meste. Je jedným z historicky prvých miest, ktoré sa v 19. storočí otvorili obchodu so Západom, a kde sa miešala miestna so západnou kultúrou vo všetkých oblastiach života. Dnes je centrom najrýchlejšie sa rozvíjajúcej ekonomiky planéty. Je to tu cítiť. Šanghajčania sú hrdí rezidenti hovoriaci vlastným dialektom. Ale kto je to vlastne Šanghajčan? O lokalpatriotizme a miestnym špecifikám si môžete poklebetiť s našim lokálnym sprievodcom. V prvý deň návštevy nás čaká jedna z najdlhších obchodných ulíc na svete, Nanjing road a prechádzka po koloniálnom Bunde pri rieke Huangpu. Bund to je neoklasicizmus, secesia a art deco, slávne budovy s ešte slávnejšou históriou. Dnes na nich hrdo veje čínska vlajka. V Šanghaji zanechal architektonickú stopu aj architekt slovenského pôvodu. Uhádnete jeho meno? Z Bundu sa pozeráme priamo do tváre mladej, dynamickej a dravej Číny. Fascinujúca panoráma mrakodrapov konkurujúca Hongkongu je hneď na druhej strane rieky Huangpu. Ktoré veže sú najvyššie? Ochutnávka tradičnej šanghajskej kuchyne.

Celý deň strávime v Šanghaji. Spoznáme rovnako tak jeho históriu, ako aj poobdivujeme najmodernejšie atrakcie a najnovšie časti tejto metropoly. Jedným z najväčších zážitkov bude jazda na najrýchlejšom vlaku sveta. Maglev jazdí rýchlosťou 431 km/h. Šanghaj rozpráva príbehy o modernej doprave budúcnosti. V supermoderných pamiatkach pokračujeme. Po najrýchlejšom vlaku budeme mať možnosť vyviezť sa závratne rýchlym výťahom na vyhliadku Svetového finančného centra. Alebo si trúfneme na vyhliadku Shanghai Tower? Šanghaj je z vtáčej perspektívy nádherný, nekonečný, no zároveň usporiadaný. Popoludnie venujeme histórii a kultúre. Po mrakodrapoch v časti Pudong nás čaká jediná klasická záhrada v Šanghaji zo 16.storočia. Záhrada Yu s okolitým bazárom je tradičnejšou verziou starého čínskeho mesta. Obleky z finančných centier sa zmenia na ľudové odevy starých čínskych obyvateľov Šanghaja. Siesta na čínsky spôsob s nekonečnými panorámami ukrytými v zákutiach 400-ročnej mingskej záhrady, ktorými sa chodila kochať elita mesta. Potúlame sa okolitými uličkami starého čínskeho bazáru plnom typicky šanghajských maškŕt. Oceľ a sklo vystrieda drevo, keramické dlaždice, draky a tradičné čínske strechy. Jeden z najvýznamnejších šanghajských kláštorov ukrýva vo svojich svätyniach vzácne jadeítové sochy. Chrám jadeítového Budhu je mystické miesto s neopísateľnou atmosférou. Ak máte v Šanghaji navštíviť jediný chrám, tak je to práve tento. Je budhistickou oázou a priestorom na meditáciu v centre dynamického a nikdy nespiaceho prístavného veľkomesta. Pozrieme sa, ako sa získavajú tie najvzácnejšie perly. Nakúpite s čínskymi zbohatlíkmi na najznámejšej nákupnej ulici Číny alebo v butikoch Francúzskej koncesie? Večer vás pozývame na plavbe po rieke Huangpu. Na prehliadku Bundu, tak ako ho kedysi videli obyvatelia, ktorí vdýchli dušu pre súčasný Šanghaj, ako aj vysvieteného Pudongu, ktorý je v každom ročnom období iný. Šanghaj vám učaruje!

Vyrážame na cesty. Presúvame sa autobusom do mesta Hangzhou. Začíname program, ktorý Vám iné cestovné kancelárie neponúknu. Navštívime mestá, ktoré Marco Polo označil za najkrajšie na svete, a ktoré vám povedia viac o pokroku súčasnej Číny. Všetci Číňania Vám to jednohlasne potvrdia. HANGZHOU, raj na zemi s okúzľujúcou atmosférou, vraj s najkrajšou polohou v celej Číne. Žijú práve tu tie najkrajšie ženy krajiny? Kvôli ich kráse sem čínski cisári dali predĺžiť Veľký kanál, stavbu, ktorú právom prirovnávajú k Veľkému čínskemu múru. Hangzhou je mesto, v ktorého aglomerácii žije dvakrát viac obyvateľov ako na Slovensku, no zároveň máte pocit, že ste vo vidieckom meste. Plno zelene, kanálov a kultúrna krajina okolo Západného jazera zapísaného v UNESCO dodávajú celej lokalite prekrásne čaro. Po obede sa poprechádzame okolo vrcholného tohto skvostu čínskej krajinnej architektúry, ktorá inšpirovala celý ďaleký východ. Vydáme sa aj do kláštorného komplexu na obhliadku slávneho chrámu Ling Jin, jedného z najvýznamnejších budhistických chrámov celej Číny. O pár kilometrov vyššie, bližšie k Dračím horám ochutnáme priamo pri plantážach ten najlepší čínsky zelený čaj, ktorý sa mimo Čínu neexportuje. Hangzhou je zárukou krásnych spomienok.

Mestá Hangzhou a Suzhou sa vyslovujú v jednej vete. My ich preto navštívime v rámci jedného okruhu. Staré porekadlo hovorí: „Bohovia majú nebesá, ľudia majú Hangzhou a Suzhou...“ Z Hangzhou sa pozdĺž Veľkého kanála presunieme do mesta, ktoré vďaka kanálu zbohatlo a preslávilo sa tradičnými čínskymi artiklami, akým je napríklad hodváb. SUZHOU je starobylé mesto s dvetisícpäťstoročnou históriou. Je mestom s najväčšou koncentráciou klasických čínskych záhrad. Mesto dalo týmto záhradám aj pomenovanie. Prehliadku mesta však začneme na kopci, pod ktorým sa nachádza legendárna hrobka zakladateľa mesta. Pagoda na Tigrom vŕšku patrí k legendárnym miestam čínskej histórie. Tu si vychutnáme krásnu zbierku bonsajov a čínskych skaliek a pokocháme sa pagodou, ktorú volajú aj šikmou vežou Číny. Popoludnie zavŕšime plavbou po Veľkom kanáli a uličkami starého vodného mesta, ktoré je najkrajšie v čase, kedy na nebi svieti mesiac a v úzkych uličkách sa mihotajú červené lampióny.

Dopoludnia nás čakajú návštevy miest, ktoré preslávili Suzhou a spravili z neho významné a bohaté obchodné centrum . Záhradka majstra sietí patrí k najprepracovanejším záhradám typu „Suzhou“ v Číne. Bohatá záhrada plná symboliky a kaligrafie. Vysvetlíme si, a objavíte skrytú krásu nevšednej záhradnej architektúry. Necháme si priestor aj na výborný jazmínový čaj na jednom z jej nádvorí. Zo záhrad sa presunieme popozerať si ukážku tisícročia starej techniky výroby hodvábu – najvzácnejšieho artiklu, ktorý do Číny priťahoval už Starý svet. Hodváb dal meno jednej z najznámejších obchodných ciest sveta. Spoznáme rozdiel medzi pravým hodvábom a jeho náhradami? Náš prenajatý autobus nás po obede zavezie na železničnú stanicu a klimatizovaným a prekvapujúco pohodlným ležadlovým vlakom sa presunieme do najkrajšieho historického hlavného mesta- XI´ANU. Cestujeme do „vnútra“ Číny. Želania o autentickej a pravej čínskej Číne sa začínajú plniť.

XI´AN. Sme v niekdajšom hlavnom meste Ríše stredu, z ktorého vládlo Číne 13 dynastií. Xi´an bol začiatkom i koncom Hodvábnej cesty. Multikultúrnym mestom, ktoré vo svojej dobe nemalo páru na celom šírom svete. Zmenila sa provincia, zvyky, dialekt, a aj pre miestnych sme sa stali my sami veľkou atrakciou. Smerujeme k vykopávkam Terakotovej armády – najväčšieho archeologického objavu 20. storočia (UNESCO). Porozprávame o najznámejšom cisárovi Čchin, zjednotiteľovi prvej veľkej Čínskej ríše, o dynastii, ktorá pomenovala Ríšu stredu pre celý západný svet. V priestoroch múzea Terakotovej armády máte jedinečnú možnosť stretnúť miestneho roľníka, ktorý objavil tento archeologický poklad. Yanovi objav terakotového vojaka zmenil život, je lokálnou celebritou a zamestnancom miestneho informačného centra. Môžete si kúpiť krásnu knihu a nechať si ju podpísať samotným objaviteľom. Koľko takých príležitostí máte na svojich svetových potulkách? Popoludní nás očakáva Veľká pagoda divej husi, kolíska čínskeho prekladateľstva a centrum šírenia budhizmu do celej krajiny. Ukážeme si ako sa vyvíjalo čínske písmo, a aká je jeho logika. Čínske znaky sú jedným z najvýraznejších kultúrnych odlišností, vďaka ktorým je Čína tak odlišná. Xi´an je právom centrom čínskej kaligrafie. Dodnes si tu Číňania prichádzajú požehnávať mená pre svoje budúce potomstvo. Viete ako by sa vaše meno písalo v čínštine? Ku kontrastom Číny si pridáme moslimskú štvrť, v ktorom žije etnická menšina Chuejov a ukážeme si jednu z najexotickejších mešít sveta skrytú v uličkách rušného moslimského bazára. Zmení sa nám aj strava a ochutnáme jedlá strednej Číny. Dáte si sušené granátové jablká, ktorými je Xi´an povestný? Večer máte možnosť uvidieť tance z čias mocnej dynastie Tang v prevedení najkrajších tanečníc, aké zabávali aj samotného cisára. Silný zážitok, ktorý každému odporúčame.

Dobré ráno v Xi´ane. Ranná prechádzka na mestské hradby pri Západnej bráne. Povozíte sa po nich na bicykloch? Xianské hradby sú impozantné, mohutné. No najdôležitejší je život pod hradbami. Počas rannej bicyklovačky alebo prechádzky si ho z hradieb prezrieme, dôchodcov cvičiacich tai-chi alebo rušné pouličné trhy, kde sa predáva čerstvá zelenina a ovocie, či ranná doprava v takmer deväťmiliónovom meste. Osviežení ranným pohybom sa presúvame rýchlovlakom do mesta Luoyang. Cesta ubehne rýchlo, tešíme sa z moderných vlakov, ktoré umožňujú Číňanom preklenúť veľké vzdialenosti za pomerne krátky čas. Cestujeme na východ do provincie Henan k ďalším pamiatkam UNESCO. Veľké rozšírenie programu- LUOYANG je pokladaný za kolísku čínskej civilizácie. Tradičné mesto v povodí Žltej rieky sa radí medzi štyri hlavné historické mestá ríše, ukrýva v sebe veľa historických pamiatok. Medzi najznámejšie patria jaskyne LONGMEN: ohromné svedectvo významu budhizmu v histórii Číny. 2340 jaskýň, tisícky nápisov, stél starých 1500 rokov, desiatky budhistických pagod a desaťtisíce sôch. Ukážeme si odlišnosti medzi sochami, ktoré boli vytesávané v priebehu piatich storočí. V najväčšej a najkrajšej zo sôch má prsty najznámejšia žena v čínskej starej histórii, a jediná oficiálne korunovaná cisárovná. Porozprávame si o tejto zaujímavej dobe veľkej dynastie Tang v rámci čínskej histórie. V rámci UNESCO areálu Longmenských jaskýň môžeme obdivovať malé letné sídlo jedného z najznámejších politikov 20.storočia. Čankajškova vila postavená hneď vedľa chrámu plného prosieb a modlitieb ma zo svojej terasy krásny výhľad do údolia rieky Yi časti zvanej „dračie vráta“. My si ho môžeme prezrieť.

Opäť uvidíte viac a bez navýšenia ceny. Ranná prechádzka tradičnými uličkami mesta Luoyang, a náhľad do života miestnych. Takto vyzerala Čína pred 30 rokmi vo väčšine čínskych miest. Obchodíky s paličkami, kaligrafickými štetcami, či tradičným luoyangským porcelánom s pivonkovými motívmi spolu so stánkami s jedlom vám pripravia nezabudnuteľnú spomienku na starú dobrú Čínu. Dnes je takýchto uličiek len veľmi málo. Jednou z najväčších atrakcií v okolí Luoyangu je slávny ŠAOLINSKÝ CHRÁM (UNESCO). Ten bol založený v čase, keď v našich európskych končinách zanikala Rímska ríša. Práve v horách výnimočne krásneho pohoria stredu Songshan bol chrám so svojou školou založený. Dnes je zrejme najznámejším budhistickým chrámom pre náš západný svet. Živé centrum zrodu a rozvoja čínskeho wushu – bojových umení. Ale nielen chrám a bojovní mnísi, ale tiež nádherný Les pagod. Dôvod k UNESCU- 248 pagod postavených z tehál a kameňa s hrobkami najväčších majstrov. Každá pagoda má svoj príbeh z čias zakladania a znovu oživovania tohto legendami opradeného bojového umenia. Nazrieme do dvorov šaolinských škôl a uvidíme na cvičisku tisíce študentov? Šaolinský chrám nie je mŕtvou pamiatkou, ale stále aktívnou školou. Zoberieme vás aj na ukážku bojového umenia od skutočných majstrov. Vedeli ste, že Zen budhizmus vznikol tu? Zameditujeme si pri vonných tyčinkách a poodhalíme tajomstvá. Po Šaoline nás čaká cesta do hlavného mesta Pekingu ležadlovým vlakom.

PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Peking je mesto, ktoré sa nedá porovnať s inou metropolou. Je to svet sám o sebe, jedinečný, kontrolovaný, usporiadaný. Ukazujúci to dobré i to odlišné čo komunizmus s kapitalistickou tvárou môže znamenať. Peking bol založený dynastiou, ktorá ani nebola čínska, ale inšpirovala ďalších cisárov až po mocného Maa. Svoje spoznávanie začneme v najznámejšom chráme, ktorý nepatrí žiadnemu náboženstvu- ani budhizmu, ani taoizmu ani konfucionizmu. Pozrieme si miesto kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Jeho najdôležitejšia Sieň modlitieb za dobrú úrodu, celá z dreva, sa stala symbolom mesta (UNESCO). Chrám, kedysi vyhradený cisárovi a jeho sluhom, je dnes spoločenským miestom starých Pekingčanom, ktorí si v chrámovom parku zriadili ihrisko, kam sa chodia socializovať, spievať, tancovať, cvičiť, debatovať, hrať spoločenské hry a ukázať, ako si vychutnávať dôchodkový vek. Čínski akrobati patria k najlepším na svete. Máte možnosť pozrieť si akrobatickú show jedného z najlepších mestských akrobatických klubov. Garantujeme zimomriavky a obdiv k zdanlivo ľahostajným akrobatom. Kto bude mať chuť, pozrie si toto jedinečné predstavenie čínskych akrobatov. Moderné centrum mesta sa nazýva Wangfujing. Ide o pešiu zónu lemovanú drahými butikmi a obrovskými nákupnými centrami s dobrými reštauráciami. Takmer na konci tejto neveľkej nákupnej zóny sa nachádza rušný trh s jedlami, ktoré ulahodia všetkým tým z vás, ktorí radi skúšajú a experimentujú. Ochutnáte škorpióna na špajli priamo v srdci hlavného mesta Číny?

Na tento deň sa teší väčšina cestovateľov po Číne. V skorých ranných hodinách vyrážame kvalitným klimatizovaným autobusom na sever- k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU. Top atrakcia Číny, ktorá je podľa obľuby Číňanov jedinou pamiatkou viditeľnou z mesiaca. Táto stavba, dnes stále dlhá viac ako 6000 km je pod ochranou UNESCO. Navštívime miesto, ktoré bolo pre Peking strategickým na obranu, preto je múr v tejto časti dvojnásobne opevnený. Odmenou za vynaloženú fyzickú námahu bude úžasný výhľad do okolia Západných hôr. V diaľke z obranných veží vidieť samotný Peking. Porozprávame si o impozantnosti technického veľdiela. Po zaslúženej námahe sa pod múrom patrične občerstvíme. Prechádzka po Múre patrí k najkrajším spomienkam na veľkú Čínu. V tento deň si pozrieme výrobu artefaktov z jadeitu. Jadeít, ako polodrahokam, má nesmierne veľa významov nielen v rámci čínskej medicíny a tradičnej kultúry. Tento kameň si Číňania cenia nad zlato aj diamanty, je tiež súčasťou dedenia v rámci niekoľkých generácii v rodine. Jeden z najcennejších sa ťaží priamo v okolí Pekingu. LETNÝ PALÁC je pekingskou ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry. Letné sídlo poslednej cisárskej dynastie pochádzajúcej z chladného Manžuska má všetko, čo dynastia potrebovala- jazero, chrám, úradné i rezidenčné priestory. Dokonca slávnu a na výstavbu finančné i fyzicky náročnú mramorová loď cisárovej vdovy Cixi, ktorá Vás určite zaujme (UNESCO). Peking bol dejiskom letných olympijských hier. Symbolom olympijského areálu je slávne VTÁČIE HNIEZDO s diváckou kapacitou 91000 ľudí. Areál s menami víťazov dokumentujúci najväčšie letné olympijské hry histórie je priestorom, ktorý sa oplatí vidieť, keď ste na návšteve Pekingu.

Posledný deň venujeme najznámejšej pamiatke na bohaté cisárske dejiny Číny. Zakázane mesto bude bonbónikom na záver. Ešte pred objavovaním sídlo dynastií veľkých dynastií Ming a Čching si dáme prechádzku po najväčšom námestí na svete. Námestie nebeského pokoja je námestím, na ktorom nenájdeme lavičky, a nesmieme naň jazdiť na bicykli (tanky sem však vstúpiť môžu) Je to ale tiež miesto, kde sa ráno pred východom slnka vyvesuje čínska vlajka za zvuku čínskej hymny, a kde mladí pionieri strážia monument venovaný obetiam občianskej vojny. Prejdeme sa okolo modernej budovy Národného divadla, ktorého opera patrí k najkrajším stavbám na svete. Plávajúce vajce, ako miestni prezývajú budovu divadla, dopĺňa srdce mesta Peking, ktoré má obrovskú históriu, no zároveň chce byť modernou metropolou a hrdým hlavným mesto najväčšej ekonomiky sveta. Zakázané mesto malo podľa legiend 9999 miestností. Dodnes je najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Väčšina stavieb je z dreva a mramoru. Najkrajšia ukážka čínskej imperiálnej architektúry inšpirovanej moderným feng šuej je pod ochranou UNESCO. Príbehy, ktoré sa odohrávali v rámci jednotlivých častí mesta, sa dodnes rozprávajú ako rozprávky a legendy v čínskych rodinách. Zakázané mesto, alebo dnes už Palácové múzeum je súčasťou prehliadky hlavného mesta Číny rovnako tak ako ochutnávka tradičnej lokálnej špeciality- pekinskej kačky v tradičnej luxusnej reštaurácii. Dokonalá bodka za spoznávaním obrovskej rôznorodej krajiny. Poobede návšteva popredného hodvábneho trhu alebo nákupy na pešej zóne Wangfujing. Transfer na letisko, odlet domov.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v izbách pre dve osoby vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • 5* hotel na 3 noci v Pekingu
 • polpenziu (raňajky a obedy) v Číne (od 10. dňa)
 • prepravu prenajatými autobusmi
 • dva transfery ležadlovým vlakom v Číne
 • trajekt Macao- Hongkong
 • dopravu na Victoria Peak
 • BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza, inú stravu, vstupné, letiskové poplatky, prelet Taiwan– Hongkong (cca 200 €),vlak Šanghaj-Hongkong (105 €). 

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hlavné lety na tomto zájazde lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete.

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň: EK366 Dubaj Taipei 04:00-16:50

21.deň: EK307/309 Peking - Dubaj 00:40 - 05:00 // 07:25 - 11:35

21.deň: EK127/125  Dubaj Viedeň 09:00 - 12:20 // 17:15 - 21:15

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii alebo sú už cenovo nedostupné, tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi. 

Termíny a ceny

Termín
Cena
23.08.2018
12.09.2018
2 535 €
Základná cena 2535 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 485 €
Objednať zájazd
11.09.2018
01.10.2018
2 535 €
Základná cena 2535 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 485 €
Objednať zájazd
02.10.2018
22.10.2018
2 650 €
Základná cena 2650 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 600 €
Objednať zájazd
23.10.2018
12.11.2018
2 435 €
Základná cena 2435 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 385 €
Objednať zájazd
25.03.2019
14.04.2019
2 435 €
Základná cena 2435 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 385 €
15.04.2019
05.05.2019
2 535 €
Základná cena 2535 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 485 €
06.05.2019
26.05.2019
2 535 €
Základná cena 2535 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 485 €
27.05.2019
16.06.2019
2 435 €
Základná cena 2435 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 385 €
24.06.2019
14.07.2019
2 635 €
Základná cena 2635 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 585 €
15.07.2019
04.08.2019
2 635 €
Základná cena 2635 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 585 €
05.08.2019
25.08.2019
2 635 €
Základná cena 2635 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 585 €
26.08.2019
15.09.2019
2 535 €
Základná cena 2535 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 485 €
16.09.2019
06.10.2019
2 535 €
Základná cena 2535 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 485 €
07.10.2019
27.10.2019
2 535 €
Základná cena 2535 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 485 €
28.10.2019
17.11.2019
2 535 €
Základná cena 2535 €
Letiskové poplatky 480 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 485 €

Odporúčame

Hongkong , +2 viac

Veľký okruh Čínou

26.10. → 12.11.2018 +14 ter.
18 dní
2 290 €
Čína
13 dní
2 210 €

H Hana Palušková

 
Ahojte, našu prvú skúsenosť s BUBO hodnotíme veľmi pozitívne. Máme za sebou nezabudnuteľné tri týždne. Čína (a spol.) je noazaj fenomén, ktorý treba zažiť. Obzvlášť k tomu prispel náš sprievodca Peťo M. Nielenže rozpráva po čínsky, ale v krajine aj dlhodobo žil a študoval. O to viac sme mohli vnímať odlišnosti tejto kultúry a paradoxy, ktoré k nej nepochybne patria.

N Nataša Kluková

 
Je to už dva týždne čo sme sa s manželom vrátili z úžasnej cesty od Taiwanu po Peking a stále vo mne rezonuje príjemný pocit zo všetkých prežitých zážitkov. Ani sa mi nechce veriť, čo všetko sme na tomto zájazde videli a zažili. Perfektná organizácia zájazdu a vynikajúci sprievodca Martin Lukáč vo veľkej miere prispeli k našej úplnej spokojnosti!!! Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalší zájazd s BUBOM.

Nataša a Milan

 

 
Dnes rano sme dorazili po dlhej ceste od Taiwanu cez Macao, Hong Kong, cez Cinu az do Pekingu. Sme nadseni a plni zazitkov a prisli sme na to, ze Cinu treba vidiet a zazit. Pocasie nam celou cestou prialo az na maly dazd v Xi Ane. Mato Lukac je super sprievodca!!! Dakujeme BUBO.

Anka a Peter z Pekingu


 • 1 / 1