Z Quebecu do New Yorku

Kanada, USA

S láskou pripravená cesta, ktorá vedie naprieč východným pobrežím Severnej Ameriky. Z chladných plání provincie Quebec cez najdôležitejšie mestá Kanady a USA.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 375 €

Kanada, USA

11 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Jediná cesta svojho druhu na Slovensku
 • Exkluzívne gurmánske zážitky vo vybraných reštauráciách
 • Iný pohľad na americkú kultúru
 • Vyrovnaný mix kultúry, prírody, zábavy a pamiatok
Zobraziť mapu

Odlet z Európy do Kanady. Po prílete presun z letiska v Montreale do hotela. Oddych po ceste a aklimatizácia na časový posun.

Celodenný výlet do Quebecu. Ráno začneme prírodou. Prejdeme sa po visutom moste ponad najvyššie vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nie sú tak mohutné ako Niagara, ale majú svoje čaro. Od vodopádov sa presunieme do centra mesta. Prehliadku začneme v novom meste pri parlamente provincie Québec. Okolo Citadely, vojenského opevnenia z čias britskej nadvlády, sa dostaneme na promenádu v starom, hornom meste. Tu stojíme pred Château Frontenac, jedným z najfotografovanejších hotelov na svete. Pomaly sa z horného mesta prejdeme do dolného mesta, kde nás čaká Place Royale s malým kostolíkom Notre Dame des Victoires z konca 17. storočia. Na nástennej maľbe nájdeme odvolávku na Slovensko a v reštaurácii U bláznivého prasiatka si dáme geniálnu francúzsku cibuľovú polievku a tie najlepšie bravčové rebierka na svete. Rebierka sú jemne zaúdené a dopečené v javorovom sirupe, nič tradičnejšie v Kanade nenájdete. Podvečerný voľný čas je určený na nákupy a užívanie si príjemnej atmosféry tohto stredoveko pôsobiaceho mesta, ktoré má ako jediné zachovalé opevnenie severne od Mexika. Québec je mesto, ktoré bolo založené v roku 1608 a história tu na Vás skutočne dýcha.

Pútnické miesto pri mestečku TROIS RIVIERE. Tu, v Cap de la Madeleine, stoja dva kostoly. Starý, ktorý je výsledkom prvého zázraku (zamrznutie rieky) a miestom zázraku druhého (takzvaný zázrak otvorenia očí). Nová bazilika bola vystavaná v polovici 20. storočia, keď toto miesto začali vo veľkom navštevovať pútnici. MONTREAL. Cestou do centra Montrealu sa pozrieme zblízka na Olympijský komplex z roku 1976. Centrum mesta sa skladá z troch častí. Staré mesto, nové mesto a mesto podzemné. V starom meste sa zachovalo niekoľko pekných historických budov. Väčšina z nich sa nachádza medzi radnicou a námestím Place d`Armes. Z nábrežia prístavu, ktoré sa mení na oddychovú zónu, je pohľad na zaujímavý architektonický počin. Habitat 67 bol navrhnutý a postavený ako súčasť veľtrhu Expo 67. Nové mesto je taktiež zaujímavé z architektonického hľadiska. Snúbi sa tu staré s novým, vysoké s nízkym. Tu nájdete námestie celoročne pripravené na festivaly a koncerty, obchodnú ulicu s tovarom zo všetkých odvetví a reštaurácie a bary. Niekde medzi starým a novým mestom je Chinatown. Nové mesto nie je ale všetko, čo sa tu nachádza. Montreal je známy svojimi studenými zimami. Bežne tu teplota klesá na -35°C a vtedy nechcete chodiť po vonku. Preto je tu vybudované najrozsiahlejšie podzemné mesto na svete. Viac ako 30 km podzemného systému prepája budovy a nákupné centrá na povrchu. My sa samozrejme prejdeme aj touto časťou mesta. Deň zakončíme v jednej z vychytených reštaurácii, či už na steaku, alebo na inej dobrote.

Hneď po raňajkách sa vydáme na vyhliadku na mesto, na kopec, ktorý dal mestu meno. Mont Royal (Mont Real po francúzsky) je veľký park uprostred mesta a je z neho pekný pohľad na downtown a aj za hranice ostrova Montreal, ktorý sa nachádza na Rieke sv. Vavrinca. Neďaleko je Oratórium sv. Jozefa, najväčší kanadský kostol. Vo vnútri uvidíte, čo ste ešte pravdepodobne nevideli v žiadnom inom. Do OTTAWY to máme 2 hodiny jazdy. Dáme si rýchly obed a ideme si pozrieť kanadský parlament. Je voľne prístupný okrem dôležitých štátnych sviatkov a výnimočných situácií. Budova postavená v neogotickom štýle na začiatku 20. storočia má veľa zaujímavých zákutí a perlou komplexu je knižnica, ktorá ako jediná prežila požiar v roku 1916. Tu sa pozrieme na mesto z Peace Tower, dominanty hlavného bloku komplexu. Z parlamentného vŕšku sa okolo systému plavebných komôr na Rideau kanáli dostaneme k Château Laurier, národnej galérii so známou sochou Mamana, k jedinečnému drevenému kostolu Notre Dame až na Byward market, miesto pôvodného starého mesta a chudobnej štvrte starej Ottawy.

Dnes nás čaká najväčšie mesto Kanady a štvrté najväčšie mesto Severnej Ameriky – TORONTO. Centrum mesta pripomína malý New York. Úžasné kozmopolitné mesto, kde najrozličnejšie národnosti žijú spokojne vedľa seba. Na Yonge street, ktorá bola označovaná ako najdlhšia ulica na svete (do roku 1999 v Guinessovej knihe rekordov 1.896 km), má v skutočnosti „iba“ 56 km a je to hlavná tepna mesta. Dnes máme ale na pláne vyviezť sa na najvyššiu vežu západnej pologule. CN Tower má hornú vyhliadku vo výške 447m a momentálne je to piate najvyššie miesto, kam sa dostanete na vyhliadku. Tento rekord držala od roku 1976 do roku 2010, pokiaľ nebola otvorená Burj Khalifa v Dubaji. Ideálne je počkať si na zotmenie a pozrieť sa na mesto z tejto perspektívy aj po rozsvietení svetiel. Dáme si dobrú večeru v Distillery district, alebo v reštaurácii u Gretzkyho?

Včera sme sa prešli po biznis štvrti mesta, pozreli sme sa na mesto z vtáčej perspektívy a dnes sa prejdeme po tej staršej časti. Pozrieme sa na budovu parlamentu provincie Ontario, povieme si niečo o meste a krajine ako takej a po University avenue sa dostaneme k najstaršiemu zachovanému domu v Toronte. Prejdeme sa záhradou bývalého súdu a ochutnáme najlepší kanadský hot-dog v Amerike pred radnicou. Kto bude mať chuť a náladu, môže sa postaviť do radu na najlepší cheescake na svete u strýčka Tetsu. Budete s tým súhlasiť? V rámci voľného doobedného programu máte možnosť navštíviť Hokejovú sieň slávy a odfotiť sa s originálom Stanleyho pohára. Už naobedovaní sadneme do áut a popri brehu Ontárijského jazera sa dostaneme k Niagarským vodopádom. Sú považované za jedny z troch najkrajších na svete. Poviete si aj Vy, že vskutku patria k Viktóriiným vodpádom a k Iguazú? Budeme tu mať čas si ich poriadne vychutnať. Plavba loďkou je najpopulárnejšia aktivita, ale sú tu aj ďalšie možnosti. Príjemné a zábavné 4D kino „Furry“, cesta tunelom poza vodopády a vyhliadková plošina priamo pod dopadajúcou vodou alebo vyhliadková veža Skylon. Vodopády sú každý večer osvetľované a je to iný pohľad na toto svetoznáme miesto.

Hneď po raňajkách prekročíme hranicu do USA. Nastúpime na diaľnicu a tá nás dovedie až do mesta, ktoré nikdy nespí. Samotná cesta trvá približne 8 hodín a vedie cez štát New York a New Jersey. Krásna cesta mierne hornatou a lesnatou krajinou sa nám ale môže trošku predĺžiť na vstupe na Manhattan. Každý pozná zábery s upchatými ulicami, žltú záplavu taxíkov, plné chodníky ľudí. Staneme sa súčasťou tohto živého organizmu hneď od začiatku. Po ubytovaní budeme mať ešte šancu si užiť večerný New York. Times square, známe ako pupok sveta, je plné deň-noc, alebo si pôjdete užiť výhľad z Empire State Building. Sme v meste, ktoré nikdy nespí, tak hurá doňho. NEW YORK, NEW YORK.

Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Z Battery parku je výhľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Táto farnosť vlastní väčšinu pozemkov pod Wall street. Pozrieme sa na pamätník 9/11 - miesto, kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Na tejto nenápadnej ulici sa robí jeden z najväčších finančných obchodov na svete. Wall street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a Hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza začína známa nákupná zóna Piatej avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený Kostol sv. Patrika a naproti Rockefellerove centrum. Neďaleko je Grand Central station so svojimi preslávenými hodinami a zaujímavou výzdobou stropu. Lekárka Ava Londonová sa stala závislá na sociálnych médiách a Internete. Viac sa dočítať v knihe Robin Cook- Šarlatáni. Deň ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať. Večer sa môžete iba prechádzať po uliciach, nakupovať, užiť si nočného života v nespočetných baroch a puboch, ísť na vyhliadky, alebo do niektorého z divadiel na Broadway.

Aby sa nám trošku zmenil pohľad na mesto, pôjdeme si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo dolného Manhattanu do East river a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN (plavba je fakultatívna a stojí 31 EUR/osoba). Budete mať šancu pofotiť a pozrieť si mesto z iného uhlu. Po tejto plavbe, ktorá trvá dve hodiny máte ešte dostatok času na vlastný program v meste. V New Yorku je možností neúrekom a za jednu párdňovú návštevu všetko nestihnete. Určite si ale toto mesto zamilujete, ako drvivá väčšina z 65 miliónov návštevníkov, ktorí sem ročne zavítajú. Zvyšok dňa strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami alebo relaxom v Central Parku.

Priestor na posledné naplnenie nákupných tašiek, individuálne dopozeranie atrakcií, zamávame Times Square a poobede transfer na letisko, odlet domov a prílet ďalší deň.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do provincie Quebec a späť z New Yorku v economy class
 • 7 x ubytovanie v 3* a 2  x v 4* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • dopravu podľa programu
 • letiskové transfery
 • všetky cestné poplatky
 • BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové, ESTA do USA a eTA do Kanady, stravu, resort fee v hoteloch (poplatky za wifi, telefonáty, posilňovňu atď)

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Luxury
9%
Quality
39%
Quality
6%

Termíny a ceny

Termín
Cena
12.04.2019
22.04.2019
2 375 €
Základná cena 2375 €
Letiskové poplatky 441 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
autorizácia eTA do Kanady (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 2 848 €
25.04.2019
05.05.2019
2 475 €
Základná cena 2475 €
Letiskové poplatky 441 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
autorizácia eTA do Kanady (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 2 948 €
29.06.2019
09.07.2019
2 550 €
Základná cena 2550 €
Letiskové poplatky 441 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
autorizácia eTA do Kanady (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 3 023 €
04.08.2019
14.08.2019
2 550 €
Základná cena 2550 €
Letiskové poplatky 441 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
autorizácia eTA do Kanady (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 3 023 €
01.09.2019
11.09.2019
2 550 €
Základná cena 2550 €
Letiskové poplatky 441 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
autorizácia eTA do Kanady (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 3 023 €

Odporúčame

USA , +1 viac
9 dní
1 930 €
USA , +1 viac
14 dní
3 080 €

D David Flesar

 
Zdravím všetkých Bubákov a aj tých, ktorí sa nimi ešte len stanú. Rozhodne môžeme odporučiť cestu z Las Vegas, cezNYC a Niagara do Toronta. Cesta ponúka skvelú kombináciu poznávania veľkých miest a prírody. Zo strany cestovnej kancelárie bolo všetko veľmi dobre pripravené. Všetky presuny, hotely a program podľa plánu. To všetko by však bolo len plnením formálneho vopred naplánovaného harmonogramu.

 

 
CK BUBO ma obrovské šťastie, že ma v USA Sašu. Je to naprosto dokonalý profesionál, ma premyslene všetko, pri potulkách po významných postoch vedela hlboko opísať každý detail, drobnosť. Nič jej neuniklo, myslela na všetko, mala dokonale premyslene kroky každej skupinky, každému dala jeho individuálne pokyny, ktoré potreboval vedieť. Vedela odpovedať na každú otázku, často sme boli zaskočení ako hlboko do veci vidí. Ma bohaté skúsenosti v tejto činnosti, a vie presne kedy ma komu čo povedať. Doporučila nám aby sme hneď všetko nefotili prv počúvali a potom nám odporučila najvhodnejšie zábery. Ďalej, dala nám z hotela vizitky na ktoré popísala info pre taxikára kam nás ma odviesť a pri spiatočnej ceste adresu pre taxík, miestne zvyklosti, aby sme mali bezproblémové cestovanie po blízkom okolí.
Je neskutočne trpezlivá a ochotná. Dokonale ovláda históriu USA čo nám bolo prospešne ak porovnávala pomery a zvyklosti v SR.
Prajeme každému kto bude cestovať Vašou CK, aby prežil to, čo vďaka tejto osobe sa prežiť a vidieť dalo. Aj zbehlý turista, potrebuje aby bol odborne vedený a sprevádzaný, inač pôžitok nebude dostatočne silný, lebo starosti s orientáciou v teréne ma zaistené inou osobou.

Ďakujeme, že nám bola pridelená práve tato jedinečná osoba, vďaka ktorej sme videli mnoho významných budov, artefaktov či zvláštnosti, ktoré bežne doma nevídať v médiách.
Prajeme mnoho spokojných klientov

Ďakujeme
Mária Lenártová
Anton Panek

Michalovce

N Natália Wagnerová

 
Zdravím Vás bubáci, asi pred 10 dňami som sa vrátila z Las Vegas, NYC, Niagara, Toronta a odporúčam túto trasu každému. Bola som veľmi spokojná a CK Bubo čo sľúbi, to aj dodrží. Bolo o všetko super postarané, je to spoľahlivá CK. Môžete jej veriť, nesklame. Saška Sikorová je perfektná, je ústretová, príjemná a rada pomôže aj nad rámec svojich povinnosti. Jej vedomosti a profesionalitu len podčiarkujem. Saška ešte raz Ti ďakujem a dúfam, že sa ešte niekde stretneme. Do skorého videnia ! Natália

 

 
Ahojte, s mojími spolucestujúcimi som absolvoval môj prvý výlet s BUBO a isto nie posledný. Kombináciu Las Vegas + Grand Canyon + New York + Niagara Falls a Toronto môžem len odporučiť. Výlet by bol ako každý iný, ale čerešničku na torte dala naša sprievodkyňa SAŠA! To, že žila v NYC a teraz žije v Las Vegas, v kombinácii s tým, že je učiteľkou a študovala históriu, dali skvelé predpoklady na veľmi náučné a poučné zároveň výklady na jednotlivých miestach, ktoré sme navštívili. Každý výlet je v podstate o dobre strávených chvíľach, plných poznania, zábavy a kopca zážitkov. Ťažko zabudnúť napr. na to ako sme sa viezli v limuzíne po Vegas, let vrtuľníkom ponad Grand Canyon, ten elektrizujúci pocit na vyhliadkovom pódiu na Time Square, či len také túlanie sa ulicami s rôznorodými štvrťami na Manhattane, vidieť vodopády na Niagare ponorene do rozplývajúcej sa hmly alebo pre hokejového fanúšika Hockey Hall of Fame v Toronte...a mnoho iného. Takže Saša, ešte raz veľká vďaka a čaf sa opäť niekedy a niekde. Viva Las Vegas! P.S.: to Saša - dúfam, že už od teraz budeš mať v Niagare vždy dáždnik po ruke ako som ho mal i ja, ale na rozdiel odo mňa ho i použiješ keď bude liať ako z krhly :))

Marián

 

 
Zdravim vazeni Bubaci!

Snad omluva ze pisem bez diakritiky,mozna i trosku ceskoslovensky! no verim ze kdo bude mat zaujem to v poho precita!!!Este ani dnes si poriadne neuvedomujem,ze som bol ucastnikom fantastickeho zajazdu,ze som videl co videl, ze som stal kde stal...Ze som pocuval koho pocuval. Poznavaci zajazd splnil vsetko co som od neho ocakaval, mozno ani uz ked je pat dni co sme doma, som este vsetko nestihol vstrebat.

Vysoko hodnotim profesionalitu Sašky....osobky ktora nam podavala ako na zlatom podnose info,pikosky....vsetko co koho zaujimalo. Vsetko sypala ako z rukava....Pomohla kdo mal problem. Ja som mal i to stastie, ze som bol vo vrtulkniku nad Grand Canyon s nou, vsetko som mal krasne v slovenskom jazyku, tym sa mi ten zazitok este znasobil...

A v New Yorku vidiet sochu slobody, miesto dvojiciek, times sguare, wall street, manhattan, snad som i nieco zabudol....sa proste vidiet musi....
Este popri tom stat na chodniku kde urobil posledne kroky J.Lennon, vidiet Kevinov hotel i s Central Parkom, urobit par fotiek pri zehlicke, stat pri parku pre psov,pri budove new.burzy....a to vsetko vtesnat do casu ktory na new york bol, tak to uz je husarsky kusok!
A ked uz som tam dal bodku...tak to cele bolo este vysperkovane listkom na hokej.....odporucam to kazdemu!
Vsetko to stoji za to! Po New Yorku sice Saška prisla o hlas, opustila nasu vypravu, co bola pre nas velka skoda....Potom musel vsetko na seba zobrat Michal....ten sice nebol Saška :-), no bol v poho, robil co mohol! A samozrejme i jemu sa chcem, alebo chceme vsetci za vsetko podakovat!!! No a co pisnut na zaver? Urcite si to za nejaky cas rad zopakujem ale z vychodnej strany, tesim sa uz teraz!

S krasnym pozdravom,

Milan

 

 
-----Original Message-----
From: Baty2 [mailto:****@xxxx.sk]
Sent: Sunday, December 04, 2011 4:14 AM
To: bubo@bubo.sk
Subject: Bathory-USA

Zdravim Bubo!!!

Pred par dnami som sa vratil z dovolenky Los Angeles-San Francisco-Las Vegas-New York-Toronto.V prvom rade chcem pochvalit co myslim ze robi asi kazdy ked sa vrati z USA Vasu sprievodkynu Sasku Sykorovu...bola naozaj genialna..lepsiu sprievodkynu som este nemal...mala vsetko zorganizovane...vedela kam ist...bolo vidno ze zije v USA uz dlhsi cas...zabezpecila nam aj listky na NHL co bolo uplne super...cesta autom z New Yorku do Toronta presla strasne rychlo co nas pomedzi soferovanie bombardovala zaujimavostami z USA o ktorych som vobec netusil.....

Dovolenka splnila vsetko co som ocakaval...nadherne hotely...vsetky v centre mesta co bolo super...jedine co mi trosku skomplikovalo odchod bolo neskorsie poslanie pokynov..ono by to bolo vsetko fajn....len isiel som sam...a este den pre dovolenkou som nevedel kde budem byvat v Los Angeles...cize som si nestihol nastudovat mapu ako sa tam dostat a ako daleko to budem mat od zaujimavosti v meste..viem ze to od Vas nezalezi ale od leteckej spolocnosti...len nazvy hotelov keby ste poslali to by uplne stacilo...inak vsetko dokonale....klobuk dolu....na rok urcite planujem zajazd za hranice a urcite uz len s BUBOM

Vela uspechov prajem

Bathory Ludovit

 

 
From: Jureova, Hana (H)
Sent: Friday, July 29, 2011 3:54 PM
To: bubo@bubo.sk
Subject: hodnotenie zájazdu

Hello BUBO travel agency,

dovoľte mi, aby som sa s Vami podelila o zážitky zo zájazdu Las Vegas, New York, Niagara, Toronto v termíne 13.07.2011 – 22.07.2011.

Táto moja dovolenka sa vydarila presne podľa mojich predstáv.

Predovšetkým chcem vyzdvihnúť prácu sprievodkyne, Sašky Sikorovej. Počas celého zájazdu bola veľmi príjemná, všade, kde sme sa zastavili, u nás vzbudila záujem množstvom informácií. Perfektne zvládla organizáciu zájazdu, čo v prípade, že sa po ceste účastníci pridávajú a odpájajú, nie je jednoduché. Aj touto cestou jej ďakujem, že nás v pozitívnom slova zmysle “vyčerpala“. Každá minúta bola využitá, čas nám zostal len na spánok. Každý deň bol intenzívny, plný zážitkov, dojmov. “Ochutnali“ sme všetko, čo bolo za takú krátku dobu možné, okrem dominánt miest a prírodných krás aj muzikál na Broadway, výborné jedlo (hlavne rebierka v Toronte). V Toronte sme videli “stopy slávy“ našich hokejistov v zámorí , ich dresy, mená na pamätných tabuliach a pohároch.

Keďže nám vyšlo aj počasie (horúčavy sú predsa len lepšie, ako dážď), letecké presuny fungovali tiež bez problémov (môj rozbitý kufor bol len malou nepríjemnosťou, s ktorou treba vždy počítať), tak naozaj môžem len poďakovať BUBO-vi za peknú dovolenku, ktorú mi vždy budú pripomínať pekné fotky. Splnila všetky moje čakávania a pocit, že sa TAM chcem ešte niekedy vrátiť hovorí za všetko .

Prajem Vám veľa úspechov vo Vašej práci, aby ste nám aj naďalej pomáhali spĺňať naše cestovateľské sny.

S pozdravom,
Hana Júreová

 

 
From: Bubo [mailto:server@bubo.sk]
Sent: Thursday, August 04, 2011 9:18 PM
To: jozef.zeliznak@bubo.sk
Subject: Bubo Forum

Las Vegas, New York, Niagara, Toronto -
Bolo nás 13! Po dlhej ceste, kedy deň nemal konca sme prileteli do Las Vegas. Tu nás už čakala naša milá sprievodkyňa Saša. Navzdory časovému posunu (9 hod.) sme sa ubytovali priamo v strede Stripu (Harrah) a hneď začali večernou prehliadkou tých naj hotelov! Všade plno ľudí a my sme boli v jednej chvíli v Benátkach (Venezian), potom v Taliansku Belaggio, Ceasar Palace) alebo stylovom Cosmopolitane. "Celý svet" na jednej ulici! Už prvý večer sme pochopili, že klimatizácia je fenomén, nadváha je pojem neznámy, dôchodca na vozíku s kyslíkom pri automate hrá do rána a v LV nič nie je nemožné! Tri dni v tomto meste, kde minúť v herni celé "vreckové" nie je žiaden problém si väčšina z nás spestrila prestavením Cirque du Solei (výkony artistov, scény, hudba a efekty sú nezabudnuteľným zážitkom), návštevou Grand Canyonu (helikoptérou nad riečište a roklinu), nákupmi (nakupuje sa tu možno lepšie ako NY) a na záver "rozlúčkový" výhľad zo Stratosphery s pohľadom na "zelenú" púšť, kde zaručene za hodinu uvidíte najmenej 4 mladomanželské páry :-) New York - toto mesto fakt nikdy nespí (my sme spali vo veľmi dobrých, výhodne situovaných hoteloch), ... ale v nedeľu je predsa prázdnejšie. A to bola naša veľká výhoda pre príjemnú pešiu prehliadku Manhattanu. Videli sme toho veľa a mali čas vychutnať si mesto aj jedlo (ktoré je tu fakt dobré a každý si vyberie). Saša nám poradila ako sa dostať k výhodným vstupenkám na Brodway, a tak sme mali príležitosť vidieť muzikál alebo úplne nové predstavenie Cirque du Solei v Radio City Hall!! Úžasné! ... a to sme mali ešte jeden deň na nákupy, múzeá, plavbu okolo Manhattanu. Niagara z kanadskej strany je úchvatná, lodičkami priamo pod vodopády nemožno vynechať! Saša nám zase poradila, kde si výborne zajesť a zapiť. Toronto sme si užili v 37 °C horúčavách. Mesto plné presklených výškových budov, z ktorých mnohé sú obytné, je krásne zo zeme, ale aj z výšky zo CN Toweru. Nevynechali sme Hall of Fame, plavbu po jazere a chutné rebierka (jedna porcia do sýtosti pre dvoch). Väčšina z nás bola prvýkrát v Amerike, z ktorej sme videli málo, ale predsa veľmi veľa! Vďaka našej sprievodkyni Saše Sýkorovej... a vedzte, ak vás bude sprevádzať dostanete to najlepšie :-)

Silvia

 

 
From: Margita Žilková
Sent: Sunday, July 31, 2011 1:36 PM
To: bubo@bubo.sk
Subject: Ako som vnímala zájazd Vegas - NY - Niagary - Toronto

Pred niekoľkými dňami som sa vrátila zo zájazdu Las Vegas - New York - Niagary - Toronto doslova nadšená. Trasa je veľmi dobre premyslená, najmä striedanie miest a prírodných krás. Vegas je neskutočné, fascinujúce mesto. Potom fakultatívny výlet s tamojšou CK do Grand Canyonu - no tento nás dosť sklamal /jediné slabé miesto zájazdu/, lebo kaňon sme si užili doslova len pár minút. Ale nasledoval New York, kde sme sa nenudili ani chvíľu a prekrásne Niagary. Neskutočným zážitkom bola najmä plavba pod vodopády. No a na záver Toronto s jeho slávnou vežou.
Ale nebolo to len programom, pre ktoré bol zájazd taký vynikajúci. Podstatnou mierou k tomu prispela naša sprievodkyňa Saška, ktorá akoby ani nepoznala únavu a prekypovala dobrou náladou. Dokonale zužitkovala svoje vedomosti získané dlhoročným pobytom v USA a neustále tak udržiavala našu pozornosť pútavým výkladom a informáciami z bežného života Američanov, ktoré by sme márne hľadali v bedekroch.
A tak hoci som s BUBOm precestovala desiatky krajín a páčia sa mi hlavne "exotické" zájazdy /pričom som vždy mala šťastie na veľmi dobrých sprievodcov/, tento zájazd považujem za jeden z najlepších, na akom som kedy bola a to nielen pre výber trasy a celkový program, ale aj pre vynikajúcu prácu sprievodkyne, čím posunula zájazd - "bubácky povedané" - "o úroveň vyššie".
Takže vďaka za vynikajúci zájazd a už sa teším na ďalšie.
Gitka

 

 
Od: Marta Dobiášová
Komu: BUBO
Dátum: 8.11.2011

Pozdravujem všetkých Bubákov, ale hlavne tých, ktorí sa chystajú do USA!
Minulý týždeň som dostala nový katalóg zájazdov na rok 2011 a tak mi nedalo,aby som sa nezmienila o mojich skúsenostiach z cesty po USA. V horúcich letných júlových dňoch som absolvovala cestu po Las Vegas, New Yorku, Niagare a Toronte a dodnes spomínam na túto cestu ako na svoju životnú dovolenku, ktorú vďaka CK Bubo, ale hlavne kvôli sprievodkyni Alexandre Sikorovej, slovenky žijúcej v LV, dopadla nad očakávanie. Jej prostredníctvom sme spoznali iný svet, iné dimenzie, nové poznatky, kultúru, históriu, pamiatky, výhodné nákupy, ale hlavne Ameriku najamerickejšiu. Program zájazdu bol bohatý a skvelý, s možnosťou vlastných kombinácií a úprav. Čerešničkou na torte bola práve práca sprievodkyne, ktorá netradičným, ale pútavým spôsobom neúnavne ponúkala informácie všetkého druhu, ale hlavne tie, ktoré v guidebookoch nenájdete.Okolo seba šírila dobrú náladu, entuziazmus a chuť podeliť sa o všetko,čo vedela. Bola nielen ľudská, príjemná, ale aj vysoko profesionálna a znalá miestnych pomerov.Patrí jej vďaka a obdiv súbežne. Tým, ktorí sa strjíte do USA vrele doporučujem skombinovať si cestu na čo najdlhšie obdobie a mať takú sprievodkyňu ako my.
Zostáva mi len veriť, že podobné skúsenosti ste mali aj Vy v iných destináciách. Dajte o tom vedieť prosím aj iným, aby ste uľahčili rozhodnutie pre budúcu dovolenku, ak ešte nie ste rozhodnutí.

S pozdravom
spokojná cestovateľka
Marta D. z Nitry


 • 1 / 1