Zimbabwe a Botswana (+Zambia)

Zimbabwe, Botswana, Zambia

Krátke a intenzívne africké dobrodužstvo. História Veľkého Zimbabwe, hrobka Cecila Rhodesa, jaskynné krovácke maľby v národnom parku Matopos, safari v Hwange a na záver veľkolepé vodopády Vic Falls. Ako bonus výlet do Botswany do jedného z najúžasnejších národných parkov Afriky - legendárneho Chobe. Pár nezabudnuteľných afrických dní.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 335 €

Zimbabwe, Botswana, Zambia

11 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný

Odlet na najkrajší a najstarší kontinent.

Prílet do HARARE: kedysi jedno z najbohatších miest Afriky, hlavné mesto južnej Rodézie. Roky chudoby mesto zmenili, ale aj tak ostalo výkladnou skriňou Zimbabwe. Downtown Harare, First Street, Sam Nujoma Street a Námestie africkej jednoty. Parlament, pri ktorom si objasníme, o čo v Zimbabwe ide. Zmenilo sa niečo po novembri 2017 alebo sú pred bankami stále rady ľudí čakajúcich na hotovosť?

MASVINGO a GREAT ZIMBABWE: Súčasť svetového dedičstva UNESCO a najväčšia historická pamiatka krajiny. Sídlo kráľov a šľachty a rozľahlého černošského kráľovstva, na pôvode ktorého sa história dodnes nezhodla. Majestátne obranné múry, ktoré pravdepodobne postavili príslušníci kmeňa Shona, dominantného kmeňa v Zimbabwe.

Legendárny Antelope park neďaleko Gweru. Oáza oddychu a úspešný projekt na vypúšťanie levov do voľnej prírody a jazda na slonoch (fakultatívne). Oddychové popoludnie.

BULAWAYO: druhé najväčšie mesto Zimbabwe, mesto kráľov založené Lobengulom. Matabeleland, kde si povieme rozdiely medzi Shona a Matabale, dvoma najdôležitejšími kmeňmi krajiny. Národný park MATOPOS a miesto, kde leží Cecil Rhodes, zakladateľ Rodézie a jeden z najväčších vizionárov modernej doby. Nádherné scenérie osamelých bouldrov a nástenné jaskynné maľby krovákov. Toto ste v Zimbabwe rozhodne nečakali.

Presun na najznámejšieho národného parku Zimbabwe Hwange. Safari.

Ranné safari v národnom parku Hwange a šanca vidieť slony. Presun cez Matabele land až na hranice so Zambiou. Viktóriine vodopády „Dym, ktorý hrmí“. Jeden z prírodných divov sveta. Most ponad rieku ZAMBEZI. Kto chce, môže si skočiť najvyšší komerčný bungee jumping na svete. Dotknite sa vody! Prehliadka vodopádov.

Voľný deň na vodopádoch, počas ktorého môžete absolvovať fakultatívne rafting, ísť sa pozrieť na zambijskú stranu vodopádov, preletieť helikoptérou, skočiť z mosta bungee priamo do rieky a určite budete venovať čas aj nádherným dreveným a kamenným africkým suvenírom.

Celodenné safari v Botswane na brehu rieky Chobe. Sadneme do štýlových safari áut a ideme sledovať hrochy, krokodíly, levy, impaly a hlavne slony. Kombinované safari na súši a na vode. Chobe patrí medzi desať najlepších parkov sveta a je jednoducho úžasné. Celý deň strávime v africkej divočine na brehoch rieky Chobe. Vedeli ste, že Chobe tečie dvoma smermi a samotný národný park obývajú najväčšie koncentrácie slonov na svete? Vitajte v krajine slonov! Podľa posledného sčítania slonov žijúcich vo voľnej prírode, žije vyše 85 percent svetovej populácie v nádhernej Botswane.

Rozlúčka s Južným krížom a Savanou a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie 9 nocí v 3*-4* hoteloch s raňajkami
 • prehliadku Harare, Victoria Falls
 • vstupné do NP Chobe, Hwange a Matopos
 • BUBO sprievodcu
 • letiskové transfery v Afrike
 • privátnu dopravu počas programu aj safari
 • miestne poplatky a dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

 • letiskové poplatky
 • cestovné poistenie
 • víza (platia sa priamo na letisku pri vstupe do krajiny cca 50 USD)
 • vstupné do pamiatok a atrakcií (cca 100 EUR platí sa na mieste)
 • fakultatívne výlety (rafting na Zambezi, vychádzka s levmi, prelet helikoptérou nad vodopádmi, výlet do Zambie...)

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Vzjľadom nato, že cestujete do oblasti s výskytom malárie, odporúčame brať preventívne antimalariká.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas platný dlhšie ako 6 mesiacov od návratu s minimálne dvomi voľnými stranami.

Letenka: Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates s prestupom v Dubaji.

Termíny a ceny

Termín
Cena
16.11.2018
26.11.2018
2 335 €
Základná cena 2335 €
Letiskové poplatky 565 €
Spolu 2 900 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 880 €
Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €


 • 1 / 0