Guyany, Surinam, Tobago, Trinidad

Surinam, Francúzska Guyana, Guyana, Trinidad a Tobago

Lahôdka pre skúsených cestovateľov. Oddýchnite si od turistických atrakcií Peru či Brazílie. Zabudnite na španielčinu Argentíny a Chile. Poďte s nami do juhoamerických krajín, kde sa hovorí po francúzsky, holandsky a anglicky. Ostrovy spásy, o ktorých písal Motýľ, drevené Paramaribo, ktoré chráni UNESCO, nádherný vodopád ukrytý v Amazonskej džungli. A potom oddych na Tobagu.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov

Surinam, Francúzska Guyana, Guyana, Trinidad a Tobago

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Túto cestu sme prešli ako prví už v roku 2010
 • Ubytovanie v centrách miest, uvidíte viac
 • Oddych v plážovom hoteli na Tobagu
 • Využite naše juhoamerické skúsenosti
Zobraziť mapu

Odlet z Európy do Južnej Ameriky, do prvého z troch štátov, z ktorých každý si nesie iné európske dedičstvo. Francúzi, Holanďania, Briti. Indonézania a Indovia. Pestrý mix Vašej cesty. Prílet do CAYENNE, hlavného mesta Francúzskej Guyany. Sme v jednom z 26 regiónov Francúzska a platíme naďalej eurom. Krajina dvakrát väčšia než Slovensko, kde žije len 220 000 ľudí. Väčšinu z nich uvidíme v hlavnom meste. Prvá prechádzka po hlavnej obchodnej ulici Avenue Général de Gaulle. Španieli túto oblasť ignorovali, pretože bola extrémne chudobná, Francúzi tu zostali. Radnica postavená jezuitmi v roku 1890, pošta, sídlo francúzskeho prefekta. Ruiny pevnosti Fort Cépérou zo 17. storočia.

Voľný deň v Cayenne alebo jeden z prvých vrcholov našej cesty (fakultatívne). Ráno odchádzame ďalej okolo KOUROU. Mesto, ktoré pozná celá Európa. Práve tu leží kozmodróm Európskej vesmírnej agentúry. Tu si povieme niečo viac o francúzskych a európskych vesmírnych letov neďaleko miesta, ktoré je po myse Canaveral na Floride druhým miestom odletov raketoplánov našej planéty. Prednosť však dáme plavbe na Ostrovy spásy. Tu našli spásu pred maláriou a krvilačnými indiánmi prví francúzski prisťahovalci. Potom tu však Francúzi otvorili prvú trestaneckú kolóniu... Ak poznáte príbeh Henryho Charriéra, viete, čo tu väzňov kedysi čakalo. Diablov ostrov, Ostrov svätého Jozefa a Kráľovský ostrov. Prechádzame opustenými väzenskými kobkami. Sme tu sami. Atmosféra nám pripomína kambodžský Angkor Wat. Ohromný zážitok. Obed na ostrove, tí najodvážnejší sa aj okúpu, no pozor na žraloky! Návrat do Cayenne.

Opúšťame Cayenne a po trojhodinovej jazde prichádzame do pohraničného mesta St. Laurent du Maroni, kadiaľ do francúzskej kolónie prichádzali trestanci. Krátka prehliadka opustených budov. Člnom sa preplavíme cez rieku Marowijneriver, kde nás v plavkách a obmotaný len uterákom víta surinamský colník. Od dnes jazdíme vľavo. Cez maličké dedinky po strašných cestách sa dostaneme do Paramariba, hlavného mesta Surinamu pod ochranou UNESCO. Celkom iný svet. Sme v najmenšom suverénnom štáte v Južnej Amerike. Štyrikrát väčší ako Slovensko, obyvateľov toľko čo v našom hlavnom meste. Holandská atmosféra, bary a zaslúžená pohoda.

Raňajky, prehliadka dreveného mesta PARAMARIBO, ktoré je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Holanďania preniesli do džungle svoju, ale aj indonézsku kultúru, vystavali protizáplavové bariéry a ulice pomenovali názvami ako Onafhankelijksplein, či Jodenbreestraat. Mesto je slávne aj jedinečným mixom národností a rás. Stretli sa tu Holanďania, Indiáni, Číňania, Indovia a kreoli s toleranciou, ktorá je na každom kroku. V šestnástom storočí sem pápež vyhnal židov. Dnes tu mešita stojí vedľa synagógy, ktoré si spolu dokonca delia parkovisko. Nádherný drevený katolícky kostol svätého Petra a Pavla je najväčším drevenou stavbou v Južnej Amerike. Pevnosť Fort Zeelandia, kde sa čerstvo zvolený surinamský prezident porátal so svojimi odporcami.

Pre záujemcov celodenný výlet do prekrásneho národného parku Brownsberg. Divoká príroda Južnej Ameriky na dosah od hlavného mesta. Za takým pokojom by ste v iných krajinách museli cestovať hodiny, tu Vám stačí vyjsť z mesta. Ľahký treking, kúpanie sa vo vodopádoch a fantastické výhľady. Krásny deň v pralese, ktorý je podľa mnohých krajší ako ten v Madagaskare, či v Ekvádore. Večer návrat do Paramariba. Ostatní si oddýchnu v uličkách mesta.

Celodenný presun exotickým Surinamom ku guyanským hraniciam. Dvadsaťminútový trajekt cez ďalšiu mohutnú rieku a sme v tretej krajine našej cesty. Guyanská kooperatívna republika, bývalá BRITSKÁ GUYANA je dnes už nezávislý štát. Prechod východnou Guyanou, ktorá nám určite pripomenie Indiu. Čaká nás GEORGETOWN na brehu mohutnej rieky Demerara, podľa mnohých najkrajšie hlavné mesto Južnej Ameriky. Zeleň, parky a britská architektúra, akú nikde inde na kontinente nenájdete. Anglikánska katedrála svätého Juraja, trh Stabroek Market, neogotická radnica, najvyšší súd a parlament. To všetko ako vystrihnuté z Londýna.

Vrchol naše cesty ako sa patrí. Let prenajatým lietadielkom k skrytým drahokamom guyanskej prírody vodopádom Kaieteur Falls (ak to bude možné, príplatok cca 220 USD), ktoré sú vysoké dvestopäťdesiatjeden metrov a patria k najvyšším single-drop vodopádom na svete. Hodinový let ponad džungľu bude patriť k tomu najlepšiemu, čo ste na svojich cestách zažili. Pristávame uprostred ničoho. Obrovský zážitok, po ktorom pokračujeme ďalej do Georgetownu, posledný okruh nad mestom, potom už miestny rum a suveníry.

Transfer na letisko a odlet do Tobago. Ubytovanie v hoteli na pláži a sladké ničnerobenie.

Pre záujemcov okruh v požičaných autách okolo ostrova na miesto, kde pristál Robinson Crusoe.

Možnosť vyraziť na celodennú rybačku, alebo si len do sýtosti užívať karibské vlny.

Presun loďou na Trinidad. Prechádzka hlavným mestom. Port of Spain – mix Indie, Afriky, Číny a Venezuely. Živý park bez stromov Queen’s Park Savannah. Kriket, rum a kyslík – nič viac k životu Trinidan nepotrebuje. Námestie nezávislosti ako hlavná pešia zóna mesta. Karibská noc.

Celodenný výlet po ostrove. To najlepšie z ostrova: výhľad na Port of Spain z kopca nad mestom, asfaltové jazero Pitch Lake, najväčšie prírodná zásobáreň asfaltu (40 hektárov a 75 metrov hlboká). Asfalt z jazera nájdete aj pred Buckinghamským palácom. Budete žasnúť. Krásny vtáčí park (najlepší v Karibiku) je najväčšou atrakciou Trinidadu a my ho nemôžeme obísť. 159 druhov vtákov. Koľko ich uvidíme my? Na záver dňa horami ostrova k najkrajšej pláži Maracas Bay. Karibik ako zo sna a špecialita Trinidadu bake and shark, ktorá najlepšie chutí práve tu. Návrat do Port of Spain.

Rozlúčka s nádhernou cestou, transfer na letisko a odlet domov.

Prílet a vybalovanie zážitkov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • letiskové poplatky
 • miestny let (Guyana-Trinidad-Caracas)
 • ubytovanie v 4* hoteloch
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • miestne letiskové transfery
 • prehliadky podľa programu
 • vstupné do pamiatok
 • prenajatú dopravu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • víza
 • spiatočný letiskový transfer Bratislava-letisko Schwechat-Bratislava

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu a osobné výdaje

Zdravotné odporúčania: Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz s ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby bral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Cayene: Royal Amazonia

Paramaribo: Royal Torarica

Georgetown: Herdmanston lodge

Tobago: Coco reef resort

Port of Spain: Holiday Inn

Minimálny počet: 4 klienti

Maximálny počet: 8 klientov

Reštaurácia zájazdu: Garden of Eden, Paramaribo

Cestu vám pripraviť kedykoľvek a mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Surinam , +3 viac
15 dní
3 880 €
Juhoafrická republika , +1 viac
13 dní
99 000 €


 • 1 / 0