Kuba - najkrajšie ostrovy

Kuba

Hľadanie tej najkrajšej pláže a najsilnejšieho zážitku. Po stopách papa Hemingwaya a jeho dobrodružstiev. Morské špeciality, kabaret Tropicana, nejlepší rum a najlepšie cigary. Zamerané na afro-kubánsku kultúru. Exkluzívna cesta pre exkluzívnu skupinu labužníkov v profesionálnom podaní BUBO. Cesta ideálna aj pre tých čo už na Kube boli.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
 • exkluzívna novinka 2016/ 2017
 • luxusné hotely ale aj zážitok u domácich
 • najlepšie cigary sveta priamo od Robainu
 • malá skupina a luxusné zážitky
 • snažíme sa vyhnúť masovému turizmu a hľadáme kvalitu
 • Kuba od najväčšieho organizátora zájazdov na Kubu v rokoch 2002-2016 (viď. diplomy)
Zobraziť mapu

Odlietame smerom, ktorým sa vydal aj Krištof Kolombus na svojej neuveriteľnej ceste. Komplet servis v lietadle a možnosť letieť business triedou. Čoskoro sa dotkneme miesta, ktoré patri k najkrajším na svete. Na letisku na vás čaká náš slovenský sprievodca, ktorý je odborníkom na túto destináciu. Je o vás postarané už od prvého momentu. Transfer komfortným autobusom priamo do Havany. Luxusný hotel pri pobreží a váš prvý drink. Cítite tu pravú karibskú atmosféru? Je to neuveriteľné, ale už sme tu. Profesionálny slovenský sprievodca, ktorý pozná Kubu dokonale, je Vám k dispozícii.

Ráno začíname dôkladnou prehliadkou HAVANY, ktorá sa neskutočne rýchlo mení. Pohľad našimi očami na miesta, ktoré nepovažujeme za turistické pasce. Začíname chápať, prečo si Ernest Hemingway vybral Havanu za svoj domov. Miesto kde popíjal svoje obľúbené Mojito či Daiquiri. Viete kde sa nachádza originál lode „Pilar“ z novely Starec a more? S nami ju uvidíte a to nie je všetko. Dom, kde prežil Hemingway takmer 20 rokov skrýva v sebe jeho poľovnícke trofeje. Hemingway písal postojačky dlhé hodiny a stál na koži antilopy Kudu. Vyskúšate si to? Prináša to šťastie. Taverna, kde s loďou kotvil v dedinke Cojimar je v pôvodnom stave a čaká na vás, aby vám ponúkla osviežujúci nápoj. Historické centrum Havany a všetky jej zákutia si dôkladne prejdeme. Vrátime sa do čias americkej mafie, ukážeme si kde sa stretávali a kde otvárali kasína. Magická štvrť Hamel Alley, venovaná afro-kubánskej kultúre je našou ďalšou zastávkou. Havana žije aj v noci. Skúsime famózny kabaret Tropicana, alebo dáme prednosť novej generácii tanečníkov? Bohaté zážitky aj pre tých čo už na Kube boli garantujeme.

Vydávame sa na západ do oblasti autentickej prírody a toho najlepšieho tabaku na svete. Po ceste návšteva záhrad oblasti Soroa, známej kolekciou vyše 700 druhov orchideí. Všade naokolo exotika. Cesta nás postupne zavedie na tabakové farmy tých najväčších mien. Privíta nás súkromná farma najuznávanejších pestovateľov tabaku, Alejandro Robaina. Dodáva cigary ministerstvám a prezidentom. Aj vy sa dostanete k tej najvyššej kvalite. Údolie Viňales má určite najkrajšie prírodné scenérie ostrova. Nebudete veriť vlastným očiam, že ste na Kube. Vymeníme klasický hotel za pohodlné ubytovanie u domácich? Toto je exkluzívna novinka. Najlepšia piňa colada priamo od nich Vás určite dostane. Čerstvý kokos, nám také známe kubánske pomaranče s nezameniteľnou osviežujúcou chuťou, odšťavená cukrová trstina guarapo... a do všetkého si dolievate rum podľa vlastnej chuti. To autentické však ešte len príde. Večerná prechádzka údolím, alebo dáte prednosť jazde na koňoch? Nočná obloha je vďaka panenskej prírode plná hviezd a ten kľud je božský.

Smerujeme na Cayo Jutias a čaká nás deň na autentickej kubánskej pláži. Všade naokolo len piesok a tyrkysová voda. Bude toto najkrajšia pláž akú ste kedy videli? Radi sa potápate, alebo len tak vylihujete na slnku s pohárikom mojita? Dokonalý kľud, ktorý si zamilujete. V cene obed aj šnorchlovacia výstroj. V podvečerných hodinách návrat do Viňales. Prešli len prvé dni a my sme už toľko zažili.

Z pobrežia Atlantiku sa presunieme na karibskú stranu. Smerujeme do mesta CIENFUEGOS, vraj najkrajšieho na Kube. Po ceste návšteva zátoky Svíň plnú koralov. Prvé kúpanie v neuveriteľne farebnom Karibiku. Odvážite sa aj na skok do 70 metrov hlbokého cenote? Zaplávajte si v koralových lagúnach. Podľa profesionálov, práve toto je raj pre potápačov. Vyskúšate si to? Poobede príchod a prehliadka mesta CIENFUEGOS, návšteva originálneho divadla Thomas Terry a paláca rodiny De Valles, kde sa osviežime drinkom. Cienfuegos však žije najmä v noci. Skúsime tanečný podnik a prvé tanečné kroky tak ako sa na Karibik patrí? Ubytovanie v komfortnom hoteli.

Cesta do koloniálneho mesta TRINIDAD, ktoré je pod patronátom UNESCO. Práve v meste Trinidad sa história afrických otrokov začala a my ideme po jej stopách. SANTÉRIA je náboženstvom, ktoré vás svojou podstatou dostane. Vysvetlíme si viac pri prehliadke Aché Trinidad, ktorá je zameraná práve na Santériu a čiernu mágiu. Jedinečné obrazy santérijských bohov maľované hlinou a olejom sú toho dôkazom. Teplo, vlhko... čas na miestnu špecialitu: nápoj otrokov canchánchara Vás príjemne schladí, osvieži a pripraví na ďalšiu prehliadku. Trinidad bolo niekedy jedno z najbohatších miest ostrova slobody a určite z neho bohatší odídete. Komfortné ubytovanie s raňajkami na súkromí.

Posledný koktejl pred cestou a lúčime sa s Karibikom. Po ceste návšteva historického centra mesta Sancti Spiritus. Smerujeme do mesta CAMAGUEY (UNESCO). Mesto labyrintov a zložitých uličiek vám zamotá hlavu. Spoločne si spravíme dôkladnú prehliadku. Čo si dáte na obed? Ochutnajte „Boliche“ akúsi podobizeň našej sviečkovej a vychutnajte si pohodu tohto horúceho mesta. Podvečer presun na zlato-bielu pláž Santa Lucia, ktorá je známa najdlhším koralovým útesom svojho druhu na západnej pologuli. Rozmanitosť podvodnej fauny a flóry je obohatená o vraky lodí z 19. storočia. Nájdeme pirátsky poklad? Ubytovanie v all inclusive rezorte priamo na pláži.

Deň začneme výletom na katamaráne s nápojmi v cene. Smerujeme na panenskú pláž Playa Bonita (Cayo Sabinal). Práve na týchto miestach skrývali v minulosti karibskí piráti svoje poklady. My sme ten poklad už našli! Stačí sa len obzrieť okolo. Toto je skutočná perla Karibiku. Obed na pláži v podobe morských jedál v cene výletu. Po návrate all inclusive v našom hoteli.

Nasledujúci deň podľa vašich predstáv a veľa možností. Dáte prednosť leňošeniu na pláži, alebo skúsite jednu z miestnych aktivít? Užite si zábavu, ktorá je ponúkaná počas dňa a noci. Športový rybolov, alebo potápanie ku vrakom lodí? Pre prírodných nadšencov je možné pozorovať kolónie ružových plameniakov či sledovať show so žralokom belasým. Výber z možností v závislosti podľa sezóny a dostupnosti ponuky. All inclusive servis počas celého dňa.

Nechce sa nám veriť ako ten čas letí. Ale to najlepšie prinášame na koniec. Presun a zaslúžený oddych na Cayo Santa María. Našli ste svoj raj na zemi? Vychutnávame si prémiový luxus 5* hotela Playa Cayo Santa Maria priamo na pláži s kvalitným servisom a službami all inclusive (3 noci).

Nechce sa nám veriť ako ten čas letí. Ale to najlepšie prinášame na koniec. Presun a zaslúžený oddych na Cayo Santa María. Našli ste svoj raj na zemi? Vychutnávame si prémiový luxus 5* hotela Playa Cayo Santa Maria priamo na pláži s kvalitným servisom a službami all inclusive (3 noci).

Nechce sa nám veriť ako ten čas letí. Ale to najlepšie prinášame na koniec. Presun a zaslúžený oddych na Cayo Santa María. Našli ste svoj raj na zemi? Vychutnávame si prémiový luxus 5* hotela Playa Cayo Santa Maria priamo na pláži s kvalitným servisom a službami all inclusive (3 noci).

Presun na letisko a večerný odlet.

Prílet do Viedne 14-ty deň. Kuba je nádherná a s nami ste ju spoznali.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • letiskové poplatky
 • víza
 • spiatočný VIP letiskový transfer Bratislava-letisko Schwechat-Bratislava
 • 3 x ubytovanie v 5* hoteli s prémiovými službami all inclusive
 • 6 x v 4* hoteloch z toho 3 x so službami all inclusive
 • 3 x exkluzívne ubytovaniu u domácich (novinka) v dvojposteľových izbách
 • dopravu klimatizovaným autobusom/mikrobusom
 • vstupy podľa program
 • návštevu výrobne najlepších cigár sveta Alejandro Robaina
 • vstup do domu Ernesta Hemingwaya
 • požičanie šnorchlovacej výstroje
 • plavba katamaranom do tropického raja na Cayo Sabinal
 • obed na panenskej pláži Cayo Jutias aj na panenskej pláži Playa Bonita slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • letiskové transfery na Kube
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem spomínanej), osobné výdaje a fakultatívne výlety

Poznámka:

Minimálny počet: 8 klientov

Maximálny počet: 12 klientov

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Kuba

Kuba - All inclusive

19.10. → 30.10.2018 +26 ter.
12 dní
2 120 €
Kuba

Kuba Absolut total

19.10. → 03.11.2018 +27 ter.
16 dní
2 390 €


 • 1 / 0