Niagarské vodopády, Times Square a exotické Kajmanské ostrovy

USA, Kanada, Kajmanské ostrovy

Máte voľný týždeň a nemáte čo robiť? Čo tak skočiť na 7 dní za veľkú mláku a roztočiť to v Amerike? Cesta plná zážitkov, poznania cez mestá kde nie je rozdiel medzi dňom a nocou. To najlepšie z východného pobrežia v spoločnosti sprievodcov CK BUBO. Vyskúšajte Ameriku len tak na skok! Alebo máte ešte týždeň navyše a chcete si vyskúšať novú destináciu? Máme pre Vás prekvapenie vo forme Kajmanov. Čítajte nižšie

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka
Novinka
2018

USA, Kanada, Kajmanské ostrovy

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
  • Večera v reštaurácii u Wayna Gretzkyho
  • Karibský raj na Kajmanoch, ktoré intímne poznáme
  • Z hokejovej siene slávy rovno sa surf
  • Privátny sprievodca počas poznávacej časti, ktorý je iba pre Vás. Vyskúšajte to!
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do najväčšieho mesta Kanady a štvrtého najväčšieho mesta severnej Ameriky – TORONTO. Centrum mesta pripomína malý New York. Yonge street, ktorá bola označovaná ako najdlhšia ulica na svete (do roku 1999 v Guinessovej knihe rekordov 1.896km), má v skutočnosti „iba“ 56km a je to hlavná tepna mesta. Dnes máme ale na pláne vyviezť sa na najvyššiu vežu západnej pologule. CN Tower má hornú vyhliadku vo výške 447m a momentálne je to piate najvyššie miesto, kam sa dostanete na vyhliadku. Tento rekord držala od 1976 do 2010, pokiaľ nebola otvorená Burj Khalifa v Dubaji. Večera v reštaurácii u Gretzkyho.

Včera sme sa prešli po biznis štvrti mesta, pozreli sme sa na mesto z vtáčej perspektívy a dnes sa prejdeme po tej staršej časti. Pozrieme sa na budovu parlamentu provincie Ontario, povieme si niečo o meste a krajine ako takej a po University avenue sa dostaneme k najstaršiemu zachovanému domu v Toronte. V rámci voľného doobedného programu máte možnosť navštíviť Hokejovú sieň slávy a odfotiť sa s originálom Stanleyho pohára. Už naobedovaní sadneme do áut a popri brehu Ontárijského jazera sa dostaneme k Niagarským vodopádom. Sú považované za jedny z troch najkrajších na svete. Poviete si aj Vy, že vskutku patria k Viktóriiným vodpádom a k Iguazú? Budeme tu mať čas si ich poriadne vychutnať. Cesta tunelom poza vodopády a vyhliadková plošina priamo pod dopadajúcou vodou, alebo vyhliadková veža Skylon.

Hneď po raňajkách prekročíme hranicu do USA. Nastúpime na diaľnicu a tá nás dovedie až do mesta, ktoré nikdy nespí. Krásna cesta mierne hornatou a lesnatou krajinou. Staneme sa súčasťou tohto živého organizmu hneď od začiatku. Po ubytovaní budeme mať ešte šancu si užiť večerný New York. Times square, známe ako pupok sveta, je plné deň-noc, alebo si pôjdete užiť výhľad z Empire State Building. Sme v meste ktoré nikdy nespí, tak hurá doňho. NEW YORK, NEW YORK

Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Z Battery parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall Street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Na tejto nenápadnej ulici sa robí jeden z najväčších finančných obchodov na svete. Wall Street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza začína známa nákupná zóna Piatej avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený kostol sv.Patrika a naproti Rockefellerove centrum. Deň ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať. Večer sa môžete iba prechádzať po uliciach, nakupovať, užiť si nočného života v nespočetných baroch a puboch, ísť na vyhliadky, alebo do niektorého z divadiel na Broadway.

Aby sa nám trošku zmenil pohľad na mesto, pôjdeme si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k Soche slobody, okolo dolného Manhattanu do East river a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. Zvyšok dňa strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami alebo relaxom v Central Parku

Odlet na Guancaste a pobrežie Tichého oceánu. Krátky 3,5 hodinový let. Relax v luxusnom rezorte. The Ritz Carlton Grand Cayman resort čaká len na Vás.

Cena zahŕňa

  • medzinárodnú letenku do Toronta a späť z New Yorku
  • letenku New York - Georgetown
  • 5 x ubytovanie 4* hoteloch v dvojposteľových izbách počas pobytu v USA a KANADE
  • 7 x ubytovanie v hoteli Ritz Carlton Grand Cayman garden view room
  • Raňajky počas pobytu v Kanade a USA
  • Privátnu dopravu podľa programu
  • letiskové transfery
  • všetky cestné poplatky
  • privátneho slovenského BUBO sprievodcu počas pobytu v USA a KANADE
  • asistenčné služby CK BUBO
  • plavbu loďou okolo Manhattanu
  • 1 x večera v Toronte
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • letiskové poplatky
  • VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové, ESTA do USA a eTA do Kanady, stravu, resort fee v hoteloch (poplatky za wifi, telefonáty, posilňovňu atď)

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Sheraton Toronto                1 noc

Sheraton at the Falls            1 noc

Marriott Marquis                3 noci

Ritz Carlton Grand Cayman    7 nocí

 Reštaurácia: Periwinkle restaurant, Grand Cayman

 Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie

Minimálny počet 4 osoby, maximálny počet 9 osôb.

RITZ CARLTON GRAND CAYMAN:

Poloha, popis hotela a BUBO názor: RITZ CARLTON GRAND CAYMAN je suverénne najlepším hotelom na ostrove. Leží 10 minút jazdy od letiska a približne 40 minút peši do centra mesta. Hotel je priamo na nádhernej pláži Seven Mile beach. Obrovský areál hotela zahŕňa aj golfové ihrisko, marinu, niekoľko reštaurácií a patrí medzi najlepšie hotely Karibiku. Hotel odporúčame náročnejším klientom. Napriek luxusu nie sú nutné obleky atď a v hoteli sa budete cítiť uvoľnene. Ak hľadáte hotel, kde je veľa lacného jedla, all inclusive servis a všetko zadarmo, tak tu ho nenájdete. Toto je hotel na úrovni.

Izby: Izba v základnej cene zájazdu je garden view. Hotel je pomerne veľký a garden view izby sú asi 5 minút chôdze od pláže priamo cez hotelový mostík. Izby sú veľmi pokojné a kľudné a vhodné pre ľudí, ktorí chcú pokoj keď si sadnú na balkón a začnú čítať knižku. Izby majú výhľad do záhrady alebo na bazén. Izby s výhľadom na more majú výhľad na hlavný bazén a časť pláže. K dispozícii sú aj nádherné suity s vlastnou kuchyňou, separátnou obývačkou a spálňou a priamym vstupom na pláž. Všetky izby sú plne klimatizované vybavené mramorovou kúpeľňou, sprchovým kútom a vaňou, kozmetikou Ritz Carlton, TV, telefón, chladničkou s plateným minibarom, prístupom na internet.

Pláž, bazény a spa: Hotel je priamo na pláží. Lehátka a plážové uteráky máte k dispozícii zdarma a dostanete ich pri vstupe na pláž. Jedinečným osviežením pláže sú barové stoly plávajúce v mori. Pláž je piesková a more nádherne čisté.

Súčasťou hotela sú dva bazény. Hlavný bazén priamo pri pláži a vedľajší bazén na opačnej strane hotela kde sú väčšinou izby garden view. Ten je zároveň oveľa pokojnejší.

V hoteli sa nachádza aj spa s exkluzívnou kozmetikou La Prairie.

Reštaurácie a stravovanie:

Raňajky bývajú formou švédskych stolov v reštaurácii 7 a stoja približne od 10 eur do 30 za neobmedzený bufet. Odporúčame egg benedict s omáčkou hollandaise...ach. Obedy a večere si môžete dať vo viacerých reštauráciách. Najväčšou je reštaurácia 7, ktorá je priamo oproti hlavnému bazénu. Špecializuje sa na steaky. Reštaurácia pri druhom bazéne sa volá Periwinkle a ponúka hlavne talianske jedlá. Má príjemnú uvoľnenú atmosféru a väčšinou lepší servis. Večer po západe slnka je tu kino pre deti, kde vašim ratolestiam prinesú jedlo priamo na lehátko z ktorého pozerajú rozprávku a vy môžete v kľude piť chianti.

Pri hlavnom je bazéne ja plážový bar s hamburgermi a drobným občerstvením.

Najluxusnejšou reštauráciou je Blue od Erica Riperta, kde sa vyžaduje rezervácia a slušné oblečenie.

Výlety: Kajmanské ostrovy sú rajom pre potápačov a sú tu stovky potápačských miest. Najpopulárnejším výletom je tzv. Stingray city, kde v plytkej vode kŕmite stovky rají. Alebo môžete vyraziť na plávanie s delfínmi ..či navštíviť obrovskú korytnačiu farmu. Prenajmite si auto a urobte okruh ostrovom až na jeho druhý koniec na Rum point okolo nádherných rezidencií, pláží a tu si skutočne poviete ..idem sem bývať J Všetky výlety ako aj prenájom auta jednoducho zrealizujete priamo v hoteli cez concierge.

Deti: Hotel je vhodným aj pre malé deti od 6 mesiacov. Pobyt tu si užijú dokonale. Deti do 5 rokov majú stravovanie zdarma z detského menu.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Kanada

Kanada - západ

24.05. → 05.06.2019 +4 ter.
13 dní
3 160 €
USA

USA - západ

19.10. → 02.11.2018 +14 ter.
15 dní
2 680 €


  • 1 / 0