Nový Zéland a relax na Bora Bora

Nový Zéland, Francúzska Polynézia, Tahiti

Epická cesta na opačný koniec sveta na maličké ostrovy uprostred Tichého oceánu. Nazrieme do kultúr Maorov a Polynézanov. Vychutnáme si zasnežený vrchol Ruapehú, biele Chardonnay, horu Osudu a oddýchneme na jednom z najromantickejších miest, aké na svete existujú. Biele pláže, tyrkysové lagúny to je skutočná Bora Bora. Zaborte nohy do bieleho piesku, hýčkajte sa slnkom a oddychujte.

Robert Taraba Robert Taraba
Novinka
Novinka
2018
od 8 260 €

Nový Zéland, Francúzska Polynézia, Tahiti

15 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Kombinácia dvoch exotických ostrov, z ktorých každý spĺňa základnú predstavu raja
 • Najkrajšie pláže Tichého oceánu
 • Aktívny oddych na Novom Zéland a leňošenie na Bora Bora
 • Vysoká úroveň hotelov
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a dlhý let k južným moriam

Pristávame! Hlavné mesto Nového Zélandu WELLINGTON. Aklimatizácia na časový posun a začíname našu parádnu cestu. Navštívime nádherné múzeum Te PaPa, ktoré sa venuje histórii Nového Zélandu a večer strávime v príjemnej atmosfére na Cuba street

Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory Osudu z príbehu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol

Dnes pokračujeme k ďalšiemu „naj“ a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou. Jej následky sledovali v antickom svete, len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou

ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presunieme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower, vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

Ranný odlet na BORA BORA: Ostrov ako z rozprávky. BORA BORA, toto meno je už desiatky rokov synonymom nádhernej pláže. Ťažko niektorú z pláží, ktoré sa na tomto ostrove nachádzajú vypichnúť a dať ako prvú. Ak sa to dá, tak ňou bude Matira beach. Celkovo však platí, kdekoľvek na Bore ste, tak stojíte po členky zaborení na úžasnej bielej pieskovej pláži a pozeráte sa na modro - tyrkysovú vodu v zátoke. V diaľke pre zmenu vidíte tú najsýtejšiu modrú farbu, ktorá naznačuje hlbokú vodu. Voda je priezračná a vidíte v nej všetko. Ak si nebodaj zoberiete vo svojej plážovej vile aj bungalov nad vodou, tak máte plne pod kontrolou podmorský život. Kvalita pláží a čistota je na najvyššej možnej úrovni a nikto sa nevracia sklamaný. Jediným negatívom je snáď fakt, že ostrov sa zameriava na turistov z vyšších príjmových kategórií a ceny môžu byť niekedy astronomické. Druhým negatívom je dlhý let, počítajte s tým, že strávite minimálne 26 hodín na ceste kým dorazíte do raja. Odporúčame príjemné luxusné hotely ako Sofitel Marara alebo Le Meridien Bora Bora a pre tých čo majú rozpočet neobmedzený tak je tu Four Seasons. Bora Bora. Ubytovanie je zabezpečené v luxusnom hoteli LE MERIDIEN BORA BORA Bora. Hotel ponúka súkromnú pláž, lagúnu a aj otvorený oceán, výborné reštaurácie a samozrejme aj možnosť ubytovania v bungalovoch s preskleným dnom priamo nad vodou. Let Papeete – Bora Bora trvá necelú hodinu. Bora Bora je destináciou pre pokojnú a kľudnú dovolenku.

Celodenná prehliadka Aucklandu. Albert park, Queen street, výlet na polostrov Davenport a vyhliadka z Viktóriinho kopca. Ľudská atmosféra tejto časti Aucklandu Vás dostane. Po návrate do centra môžu odvážlivci skočiť dole zo Sky Tower. Voľný program, steak house, prípadne vyhliadka z Eden Hill. Odlet na Tahiti. Prekročíme dátumovú hranicu a tak na našu pláž priletíme späť v čase na 7-mi deň večer

Ničím nerušený pobyt na najkrajších plážach sveta

Ničím nerušený pobyt na najkrajších plážach sveta

Ničím nerušený pobyt na najkrajších plážach sveta

Ničím nerušený pobyt na najkrajších plážach sveta

Ničím nerušený pobyt na najkrajších plážach sveta

Posledné kúpanie, check out a odlietame domov

Dlhý let domov cez polovicu sveta

Po dlhom lete pristávame doma

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku do Wellingtonu a späť z Papeete
 • Letiskové poplatky
 • Spiatočný VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava
 • Prelet Auckland – Papeete
 • Prelet Papeete – Bora Bora a späť
 • vstupné do pamiatok a atrakcií
 • 5 x ubytovanie v 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 6 x ubytovanie v luxusnom hoteli na Bora Bora
 • 11 x raňajky
 • Privátnu dopravu počas celého programu
 • Letiskové transfery na Novom Zélande a v Polynézii
 • Prehliadku Wellingtonu, Aucklandu
 • Slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacej časti na Novom Zélande
 • Asistenčné služby  BUBO
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, osobné výdaje

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Amora hotel                  1 noc

Chateau Tongariro         1 noc

Rydges Rotorua             1 noc

Stamford Plaza Auckland 1 noc

Tahiti airport motel        1 noc

Le Meridien Bora Bora     6 nocí


Reštaurácia zájazdu:
The Grill, Auckland

 

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Minimálny počet: 4 klienti

Mmaximálny počet: 8 klientov

Termíny a ceny

Termín
Cena
21.10.2018
05.11.2018
8 260 €
Základná cena 8260 €
Spolu 8 260 €
Objednať zájazd
13.11.2018
27.11.2018
8 260 €
Základná cena 8260 €
Spolu 8 260 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Nový Zéland

Silvester na Novom Zélande

19.12. → 03.01.2019 ter.
16 dní
4 720 €
Nový Zéland , +1 viac
22 dní
5 210 €


 • 1 / 0