Relax v Pacifiku, Guam

Taiwan, Hongkong, Macao, Guam

Veľmi atraktívny poznávací zájazd malými časťami - nečasťami Číny a potom relaxom v Tichom oceáne na nádherných ostrovoch, ktoré sú mimo klasických turistických ciest.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka
Novinka
2018

Taiwan, Hongkong, Macao, Guam

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
  • jednotka na Slovensku v zájazdoch do Číny
  • britský Hongkong, portugalské Macao a nezávislý Taiwan
  • americký ostrov Guam neďaleko Mariánskej priekopy

Zobraziť mapu

Začína náš dlhý let na pobrežie Tichého oceánu.

Prílet do hlavného mesta Taiwanu. Bájna zlatá Formosa, neskôr útočisko režimov vytlačených z pevniny. Od roku 1949 sídlo Čínskej republiky. Sme v Číne, alebo nie?

Čo bol Kuomintang a kto Čankajšek? Vysvetlíme si, čo oddeľuje Taiwan od Pekingu. TAIPEI má dve tváre. Starú i mladú. Pôsobivé Palácové múzeum s národným pokladom Číny, ktorý po strastiplnej púti unikol z rúk komunistov, mauzóleum národného hrdinu Čankajšeka. Protikladom histórie je Xinyi, najmodernejšia štvrť kozmopolitného mesta a jej vyše polkilometrová veža Taipei 101.

Silné vlny omývajú kamenné formácie Nanya Rocks, stvorené prírodnými živlami. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke.

Smerujeme na Macao. MACAO je neuveriteľné miesto s atmosférou portugalských moreplavcov 16. storočia. Prvá európska usadlosť v Číne patrila ešte v roku 1999 Portugalsku.

Stredomorská atmosféra, vône kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Z portugalskej pevnosti je prekrásny výhľad na ostrov a ruiny kostola Sv. Pavla sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Večer Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom.

Transfer do prístavu a pokračovanie v ceste rýchloloďou do centra HONGKONGU. Prešli sme len úzky pásik mora, stále sme v Číne, ale teraz v britskom svete. Prejdeme sa po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov.

Dvojposchodové električky, nekonečné chodiace schody priamo v uliciach, bary a reštaurácie na špičkovej európskej úrovni. Oproti tomu úzke uličky Kowloonu, plné malých čínskych obchodíkov a nočné trhy ako vystrihnuté z čínskych filmov. Hongkong je kozmopolitný kotol a dostane aj Vás. Hviezdnym trajektom na samotný ostrov a historickým vláčikom na slávny Victoria Peak. Na jeho svahoch chce bývať každý bohatý Číňan. Hongkong máte ako na dlani. Pre záujemcov výlet k bronzovej soche Budhu na ostrove Lantau, ktorá bola vybudovaná kvôli kúsku Budhových pozostatkov o veľkosti zrnka ryže. Večer odlet na Guam.

Prílet na ostrov a 5 nocí relaxu. GUAM: rozvinuté letovisko so stálym tropickým podnebím počas celého roka. Koralové útesy a plytká voda (zmena podľa prílivu a odlivu) je vhodná aj pre deti a ideálna na šnorchlovanie. Zátoka Tuamon je zároveň najväčšou atrakciou ostrova. Guam je nezaradeným územím USA bez akýchkoľvek tropických chorôb a dostáva prvé slnečné lúče v celých Spojených štátoch. Ide o najväčší ostrov celej Mikronézie, najbližšie k Mariánskej priekope (-10971 m). Vyskúšate atrakciu kráčania po morskom dne v morskom skafandri? Prechádzky po pláži, alebo na Pale San Vitores Road preplnenej značkami ako Gucci, Rolex, Chanel, Louis Vuitton, Hermes. DPH je na Guame nulová.

Dlhá cesta domov s množstvom zážitkov.

Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku do Taipei a späť z Guamu alebo Palau

prelet Taiwan – Macao

prelet Hongkong – Guam/ alebo Palau

12 x  ubytovanie v 4*-5* hoteloch v dvojposteľových izbách

trajekt na ostrov Hongkong a lanovku na Victoria Peak

všetky transfery

vstupy podľa programu

slovenského BUBO-sprievodcu počas dní 2.-8.

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby CK BUBO

letiskové poplatky

víza ESTU na Guam

VIP letiskový transfer Bratislava-letisko Schwechat-Bratislava

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

osobné výdaje,stravu, cestovné poistenie

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany. K ceste do USA je potrebná elektronická autorizácia ESTA. Ak ste od roku 2011 navštívili (alebo sa pred zájazdom chystáte navštíviť) niektorú z nasledovných krajín: Sýria, Sudán, Irán, Irak, Jemen, Líbya, Somálsko, tak bude nutné žiadať o vízum do USA osobne na Veľvyslanectve USA v Bratislave.

Poznámka:

Hotely:

Sheraton,Taipei

Lisboa,Macao

Sheraton Hongkong,Hongkong

Westin,Guam

Reštaurácia zájazdu: Lung King Heen, Hongkong

Minimálny počet: 8 klientov

Maximálny počet: 14 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Hongkong , +2 viac

Veľký okruh Čínou

26.10. → 12.11.2018 +14 ter.
18 dní
2 290 €
Čína , +3 viac
21 dní
2 435 €


  • 1 / 0