Relax v Pacifiku, Palau

Taiwan, Hongkong, Macao, Palau

Veľmi atraktívny poznávací zájazd malými časťami - nečasťami Číny a potom relaxom v Tichom oceáne na nádherných ostrovoch, ktoré sú mimo klasických turistických ciest.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka
Novinka
2018

Taiwan, Hongkong, Macao, Palau

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • jednotka na Slovensku v zájazdoch do Číny
 • britský Hongkong, portugalské Macao a nezávislý Taiwan
 • romantický, nádherný, bledomodrý ostrov Palau
Zobraziť mapu

Prílet do hlavného mesta Taiwanu. Bájna zlatá Formosa, neskôr útočisko režimov vytlačených z pevniny. Od roku 1949 sídlo Čínskej republiky. Sme v Číne, alebo nie?

Čo bol Kuomintang a kto Čankajšek? Vysvetlíme si, čo oddeľuje Taiwan od Pekingu. TAIPEI má dve tváre. Starú i mladú. Pôsobivé Palácové múzeum s národným pokladom Číny, ktorý po strastiplnej púti unikol z rúk komunistov, mauzóleum národného hrdinu Čankajšeka. Protikladom histórie je Xinyi, najmodernejšia štvrť kozmopolitného mesta a jej vyše polkilometrová veža Taipei 101.

Silné vlny omývajú kamenné formácie Nanya Rocks, stvorené prírodnými živlami. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke.

Smerujeme na Macao. MACAO je neuveriteľné miesto s atmosférou portugalských moreplavcov 16. storočia. Prvá európska usadlosť v Číne patrila ešte v roku 1999 Portugalsku. Stredomorská atmosféra, vône kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi.

Z portugalskej pevnosti je prekrásny výhľad na ostrov a ruiny kostola Sv. Pavla sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Večer Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom. Macao Vás očarí.

Transfer do prístavu a pokračovanie v ceste rýchloloďou do centra HONGKONGU. Prešli sme len úzky pásik mora, stále sme v Číne, ale teraz v britskom svete. Prejdeme sa po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Dvojposchodové električky, nekonečné chodiace schody priamo v uliciach, bary a reštaurácie na špičkovej európskej úrovni. Oproti tomu úzke uličky Kowloonu, plné malých čínskych obchodíkov a nočné trhy ako vystrihnuté z čínskych filmov.

Hongkong je kozmopolitný kotol a dostane aj Vás. Hviezdnym trajektom na samotný ostrov a historickým vláčikom na slávny Victoria Peak. Na jeho svahoch chce bývať každý bohatý Číňan. Hongkong máte ako na dlani. Pre záujemcov výlet k bronzovej soche Budhu na ostrove Lantau, ktorá bola vybudovaná kvôli kúsku Budhových pozostatkov o veľkosti zrnka ryže. Večer odlet na Palau.

Prílet na Palau a 5 nocí relaxu. Palau je samostatná mladučká republika (od r. 1994) zložená zo 16 spolkových štátov. Má iba 22 000 obyvateľov, no má Rock Islands (UNESCO) a tam jazierko, kde sa dá potápať s miliónmi medúz, ktoré vôbec nepŕhlia. Celý deň máte rezervovaný na tento zážitok. Úžasné more plné rýb a korytnačiek odborníci hodnotia ako jedno z najlepších na svete, bielučké pieskové pláže. Omladzovacie krémy z Mliečnej dráhy, čerstvé grilované ryby.

Relax na pláži pod tropickým slnkom. Záujemcovia môžu absolvovať fakultatívny výlet a šnorchlovanie s medúzami. Viac info v CK BUBO.

Relax na pláži pod tropickým slnkom. Záujemcovia môžu absolvovať fakultatívny výlet a šnorchlovanie s medúzami. Viac info v CK BUBO.

Relax na pláži pod tropickým slnkom. Záujemcovia môžu absolvovať fakultatívny výlet a šnorchlovanie s medúzami. Viac info v CK BUBO.

Relax na pláži pod tropickým slnkom. Záujemcovia môžu absolvovať fakultatívny výlet a šnorchlovanie s medúzami. Viac info v CK BUBO.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Taipei a späť z Guamu alebo Palau
 • letiskové poplatky
 • prelet Taiwan – Macao
 • prelet Hongkong – Guam/ alebo Palau
 • 12 x  ubytovanie v 4*-5* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • trajekt na ostrov Hongkong a lanovku na Victoria Peak
 • všetky transfery
 • vstupy podľa programu
 • slovenského BUBO-sprievodcu počas dní 2.-8.
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

vreckové, stravu,cestovné poistenie

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Sheraton Taipei         3 noci

Lisboa                       2 noci

Sheraton Hongkong    1 noc

Royal Pacific Resort   5 nocí

Reštaurácia zájazdu:  Lung King Heen, Hongkong

Minimálny počet: 8 klientov

Maximálny počet: 14 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Hongkong , +2 viac

Veľký okruh Čínou

26.10. → 12.11.2018 +14 ter.
18 dní
2 290 €
Čína , +3 viac
21 dní
2 435 €


 • 1 / 0