Skalisté hory - Západná Kanada

Kanada

Západná Kanada je raj pre milovníkov hôr a divokej prírody. Destinácia vhodná pre partie kamarátov alebo rodiny s deťmi. Výborná infraštruktúra, ubytovanie a strava. Panenské hory, v ktorých strávite väčšinu času a dve mestá, ktoré tento región stelesňujú. Vyhnite sa davom, maximalizujte využitý čas s vašim rangerom.

Martin Karniš Martin Karniš
Spokojnosť zákazníkov
 • Zájazd so súkromným BUBO rangerom
 • Exkluzívne hotely a malé partie
 • Túry v dvoch najznámejších národných parkoch
 • Krátky, intenzívny program o ktorý sa stará váš súkromný ranger
Zobraziť mapu

Odlet z Európy ponad Atlantický oceán a začíname klesať nad Skalistými horami. Pristávame vo Vancouveri, meste medzi horami a oceánom, kde príroda susedí s modernou architektúrou. Po prílete ubytovanie a zoznámenie sa s mestom.

Prehliadku mesta začneme jazdou cez Stanley park, najväčší mestský park v Kanade a nachádza sa v ňom pôvodný les, do ktorého ľudská ruka zasiahla minimálne. Nachádza sa tu známe akvárium s kosatkami a bieluhami a zbierka totemových stĺpov. Cez Lions Gate Bridge sa dostaneme na druhú stranu zálivu a prídeme k najstaršej kanadskej turistickej atrakcii – Capilano suspension bridge. Tento visutý most je 70 m nad riekou a v rámci parku je najväčšia súkromná zbierka indiánskych totemov, visuté chodníky v korunách stromov, náučné chodníky s obrovskými jedľmi a smrekmi a most upevnený na skale s preskleným dnom. V centre mesta sa pozrieme na Marine building, budovu postavenú v štýle art deco, slávne parné hodiny a Gastown. Tu bol Vancouver založený a boli tu postavené prvé budovy. Za rohom sa nachádza Chinatown, jedna z najväčších čínskych komunít v severnej Amerike. Na okraji Chinatown sa nachádza Canada Place a štadión NHL týmu Vancouver Canucks. Yaletown je vychytené miesto na večernú zábavu. Množstvoreštaurácii a barov určite ponúkne každému, čo mu vyhovuje.

Pobrežnou cestou cez oblasť indiánskeho kmeňa Squamish sa dostaneme do lyžiarskeho centra Whistler. Po ceste sa zastavíme pri vodopádoch. Prvým je 335 metrov vysoký Shannon Falls a neďaleko od neho 70m vodopád Brandywine, ktorý má úplne iný charakter. Ak nám to počasie dovolí, vyvezieme sa lanovkou na kopec Whistler a prevezieme sa lanovkou Peak To Peak na protiľahlý kopec Blackcomb. Táto lanovka je najdlhšou lanovkou tohto typu na svete. Odfotíme sa pri olympijských kruhoch a po obede pokračujeme v našej ceste za divočinou. Cestou do Kamloops sa prejdeme k vodopádom Nairn, ktoré vznikli iným spôsobom, ako predošlé dva. Údoliami Pobrežných hôr sa dostaneme k jazeru Seton a mestečku Lillooet až nakoniec prídeme do Kamloops, kde prenocujeme.

Pozdĺž Severnej Thomsonovej rieky prídeme na úpätie Skalistých hôr. Popri ceste treba sledovať, či uvidíme niečo z kanadských divých zvierat. Medvede čierne, losy, jelene wapiti a mnohé ďalšie máme šancu vidieť počas celej našej cesty. Pri mestečku Valemount budeme mať výhľad na Mount Terry Fox. Hora bola pomenovaná podľa kanadského atléta, ktorý po amputácii nohy ubehol za 143 dní 5.373km na východe Kanady. Vstupujeme do národného parku Mt.Robson a budeme prechádzať popod túto najvyššiu horu kanadských Skalistých hôr. Z Britskej Kolumbie prejdeme do Alberty a pripočítame si jednu hodinu na svojich hodinkách. Vchádzame do národného parku Jasper, spolu s NP Banf najnavštevovanejší park na západe Kanady.

Vyhliadkovou cestou okolo jazera Medicine prídeme k perle medzi jazerami. Maligne lake je najväčšie jazero parku a ak sa vydáte na plavbu po jeho hladine, dostanete sa k magickému miestu Spirit Island. Sami si spravíte fotku ako z plagátu. Okolo sa k jazeru plazia ľadovce a výhľady sú nezabudnuteľné. Pri troche šťastia po ceste stretneme medvede, losy a ovce hruborohé. Nenáročná prechádzka cez Maligne kaňon je taktiež nezabudnuteľná. Po návrate do Jasperu sa pôjdeme prejsť do údolia Piatich jazier. Stredne náročná túra nás prevedie lesom okolo jazier, z ktorých každé má inú farbu, akú môžete vidieť iba v Kanade... Kto preferuje relax, má čas sa poprechádzať po mestečku.

Dnes nás čaká jazda po Glacier Highway. Zastavíme sa pri vodopáde Athabasca na rovnomennej rieke, na viacerých vyhliadkach a pri najjednoduchšie dostupnom ľadovci v tejto časti Kanady. Ľadovec Columbia končí iba pár sto metrov od hlavnej cesty. Z dobre vybudovaného návštevníckeho centra sa dostaneme snežným autobusom do vyššej časti ľadovca, kde je dovolené vystúpiť a poprechádzať sa po snehu. Nádhernými údoliami ideme ďalej až k jazeru Peyto, ktoré má asi tú najneuveriteľnejšiu farbu zo všetkých. Nechajte sa prekvapiť. Po ceste do mesta Banff uprostred národného parku sa pozrieme na Lake Louise. Populárne jazero s hotelom vybudovaným na brehu jazera, ktoré je známe z mnohým fotografií. Z Lake Louise je to už iba kúsok do Banffu, kde si dáme večeru a ubytujeme sa.

Po včerajšej túre padne vhod relax v horúcich prameňoch. Miette hot springs sa nachádzajú uprostred hôr a sú jedny z najhorúcejších v Skalistých horách. Vonkajšie bazény okrem úľavy poskytujú aj krásny výhľad. V okolí je možné ísť na ďalšiu túru s úžasnými výhľadmi na okolité hory. Jasper je známy množstvom jeleňov, ktoré sa pasú tesne vedľa hlavnej cesty a medvede, ktoré sa túlajú po okolitých lesov. Stačí sa previezť za hranicou mesta a dobre pozerať do lesa. Jasper je aj centrom turizmu s kompletnou infraštruktúrou, množstvom reštaurácii a obchodíkov. Alebo sa vyveziete lanovkou na Whistlers mountain? Program si dohodnete podľa aktuálnej situácie a počasia so sprievodcom.

Kto má chuť sa opäť prejsť, má možnosť si vyšlapať na Mount Sulphur. Alternatívne sa vyveziete na vrchol lanovkou. Nádherný pohľad do údolia a do širokého okolia. Na vrchole je historická výskumná stanica slnečnej činnosti a pod ňou sa preháňajú svište a zemné veverice. V meste navštívime múzeum pláňových indiánov. Po obede sa odvezieme k jazeru Minewanka, kde žije záhadný tvor a my sa môžeme po jazere previezť sami na malých motorových člnoch. Two Jack lakes je ďalšie príjemné miesto v prírode, kde si oddýchneme a budeme pozorovať svište prériové. Neďaleko za mestom budeme obdivovať jedinečné skalné útvary hoodoos a nad kaskádami Bow Falls hotel Fairmont Banff Springs. Príjemná prechádzka do centra mesta vedie popri rieke Bow.

Johnston kaňon, kde riečka vyhĺbila tiesňavu pár metrov širokú a desiatky metrov hlbokú. Na náhornej planine nad tiesňavou sú zvláštne jazierka a nádherný pohľad na horami obklopenú dolinu. Krátka túra. Prvá časť v tiesňave je nenáročná, druhá je stredne ťažká, ale stojí za to. Po návrate do Banffu si dopozeráme, čo sme nestihli prvý deň a užijeme si pohodovú atmosféru mestečka. Dáte si na večeru steak, alebo bravčové rebierka, ktoré sú národným jedlom Kanady?

Ráno odchádzame do Calgary, hlavného mesta naftového a dobytkárskeho priemyslu Kanady a zároveň hlavné mesto rodea. Po ceste sa zastavíme v olympijskom parku a odfotíme sa pod skokanskými mostíkmi. Prejdeme sa po hlavných uliciach centra mesta, nahliadneme do najväčších vnútorných záhrad na svete, prejdeme sa „nadzemným mestom“ +15 ktoré má aktuálne 18 kilometrov a vyvezieme sa na vyhliadkovú vežu. Z nej sa poobzeráme do širokého okolia. Mesto sa nachádza uprostred prérií, nekonečných trávnatých plání. V diaľke sa týčia Skalisté hory, ktoré sme ráno opustili. V meste prebieha revitalizačný program, v rámci ktorého upravujú mestské parky, nábrežia a historickú časť, kde je stará stanica kanadskej jazdnej polície a zopár budov z doby osídľovania tejto časti Kanady. Samozrejme sa zastavíme na mieste kde sa svetoznáme rodeo odohráva a pozrieme si zblízka aj Sadledome – štadión klubu NHL Calgary Flames. Calgary je odtrhnuté od sveta, ale má čo ponúknuť.

Rozlúčka s divokou západnou Kanadou a odlet domov.

Prílet a triedenie zážitkov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku Vancouver/Calgary
 • 10 x ubytovanie v hoteloch štandardu 4* v dvojposteľových izbách
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • VIP letiskový transfer na trasa Bratislava ´- letisko Schwechat - Bratislava
 • všetky cestné poplatky
 • slovenského BUBO rangera k dispozícii iba pre vás počas celého pobytu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • vstupné do národných parkov Jasper a Banff
 • letiskové poplatky
 • kanadské víza eTA
 • Vstupné do pamiatok a atrakcií

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

 stravu,nápoje,osobné výdaje

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Sheraton Wall centre                     2 noci

Four Points by Sheraton Kamloops  1 noc

Fairmont Jasper park lodge             3 noci

Rimrock resort hotel                       3 noci

Marriott Calgary downtown              1 noc

Reštaurácia zájazdu: Ask for Luigi, Vancouver

Minimálny počet: 4 klienti

Maximálny počet: 8 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Kanada

Kanada - západ

24.05. → 05.06.2019 +4 ter.
13 dní
3 160 €
USA , +2 viac
12 dní
2 750 €


 • 1 / 0