Sri Lanka rajská záhrada All In

Sri Lanka

Tropický raj. Nielen prírodou, ale aj neuveriteľne milými a šťastnými domorodcami. Ide o spojenie komfortného poznávania a oddychu na záver. Máme prenajatý klimatizovaný autobus s tým najmilším šoférom. No základom tejto cesty sú silné zážitky a preto môžete okúsiť rôzne druhy dopravy (loďičku, káričku ťahanú byvolmi, bicykel či slona). Hotely sú s bazénom a ayurvédskym centrom. Pamiatky UNESCO vs. domorodá kultúra, tajomstvo cejlónskeho čaju, Budhovho zubu a medicíny, ktorá vylieči to čo nedokáže tá západná. Výborná polpenzia a all inclusive na záver.

Michal Gaj Michal Gaj Michal Gaj
Novinka
Novinka
2018
od 2 147 €

Sri Lanka

11 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

na slonoch pralesom, na bicykloch medzi pagodami, na lodičke jazerom lotosových kvetov

výstup na vrchol Sigiriya , výborná polpenzia v cene

za kratší čas zažijete oveľa viac

Srí Lanka od najväčšieho predajcu

Žiadne skryté poplatky!

Zobraziť mapu

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova. Ostrov prezývaný “Perla Indického oceánu” a vaši sprievodcovia Vás očakávajú. Úslužnejšieho šoféra ste nevideli. Nakladá vaše kufre a zdraví Vás “Ahoj Bubáci”. Vy odpovedáte s úklonom a zopätými rukami “ayubówan”. Transfer krížom cez sviežu prírodu trópov do najstaršieho hlavného mesta. ANURADHAPURA (UNESCO): založená v 4. storočí pred n. l. bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálska, rozlohou veľká ako dnešný Paríž. Škoricové, ananásové plantáže, sýtozelené ryžové polia. Najlepšie banány ambulla budete zapíjať kokosovým arakom, BUBO Vás pozýva. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrov je najkrajšia pagoda krajiny, biela, majestátna a nádherná. Prečo sa budhisti usmievajú a sú tak šťastní? Spýtajte sa na to mnícha, ktorý stojí vedľa vás! Poprechádzame sa popod korunu Sri Maha Bodhiya, najposvätnejšieho stromu budhizmu, ktorý pochádza z pôvodného stromu pod ktorým získal Budha osvietenie. Dokonalý začiatok našej cesty. Ubytovanie v hoteli pri jazere, ktorý vyhral cenu za najlepší ayurvédsky hotel krajiny. Decentne odeté služobníctvo v nádherných tradičných sinhálskych šatách. Vítajú Vás úsmevy, teplé uteráčiky a uvítací exotický drink. Celý rezort je utopený v nádhernej prírode na mierne, smerom k jazeru, sa zvažujúcom svahu. Hotel sa skladá z veľkolepej recepcie so slušným barom, bazénom s barom, ktorý zvykneme na uvítacom večierku okupovať a z jednotlivých štýlových chatiek. Keď si len predstavíte najkrajší Srí Lanský hotel, takto toto je on. Batožinu Vám dovezú do vášho bungalovu na golfových vozíkoch. Chatky sú členité s predizbou a schodmi z teakového dreva, ktoré vedú na vyvýšené podlažie. Pred každou chatkou je terasa s príjemnými kamenno-drevenými lavičkami. Vytiahnete si gin a tonic z chladničky a započúvate sa do zvukov tropickej noci. Večera formou švédskych stolov zameraná na vegeteriánsku stravu. Čerstvosť surovín a chuť nadchne aj mäsožravcov. No aj pre nich je tu toho dosť.

Aj tento deň zažijete viac než iní. Usmievavých domorodcov v ich dedinkách mimo klasických turistických trás. Nasadneme na srilanský taxík – drevené káry ťahané vodnými byvolmi nás privezú až k jazeru plnému lotosových kvetov. Budeme sa plaviť na domorodých lodičkách krížom až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Ako pestujú domorodci ryžu, kokos, betel a ako pripravujú lokálny čaj? Domčeky z prútia, hlinená pec na drevo, na oblečenie sarong a sárí. Pokoj, pokora a jednoduchý šťastný život v raji. Ako tu môžu mať tak čisto? Domorodý obed podávaný na banánovom liste je neuveriteľne chutný. Toto zažil málo kto. Užívame si pohostinnosť miestnych obyvateľov. Kundate gate dumi kun. Čo takto zajazdiť si na slonovi? Budete mať možnosť. Chodíme sem roky a toho malého slona domáci už volajú “Bubo”. Poobede navštívime skalné chrámy v DAMBULLA (UNESCO): budhistické sochy a impresívne fresky, komplex piatich jaskýň Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjavy z pekla, veľký zlatý budha a škriekajúce opice na mangovníku.

SIGIRIYA: ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového dedičstva UNESCO. Vystúpame až hore a budeme sa tešiť neuveriteľným výhľadom. Jedna z najkrajších scenérii aké ste kedy videli. POLONNARUWA (UNESCO) bola druhým hlavným mestom Cejlónu a my si ju užijeme na bicykloch. Autobus ide popri nás pre tých čo bicykel nemusia. Väčšinou sa ide po rovine, či mierne dole. Zavlažovacie systémy na rozlohe 2400 hektárov, postavené slávnym kráľom Parakrambahu, ruiny kráľovskej komnaty, citadela, lotosové kúpele, komplex Gal Vihara s kolosálnymi stvárneniami Budhu na granitovom kameni, najzachovalejšia nezrekonštruovaná dagoba na Sri Lanke. Po bicyklovaní sa osviežime čerstvým kokosovým orechom. Ďalší úžasný deň za nami.

Dnes si vysvetlíme základy ayurvédskej medicíny. Miestne herbálne lieky na artritídu, zvýšenie libida či na depiláciu sú zázračné. Predvedieme! KANDY (UNESCO): kráľovské horské mesto a centrum sinhálskej kultúry. Daladamaligawa, chrám Budhovho zubu, ktorý je najposvätnejším miestom Srí Lanky, miesto viery a hrdosti. Prejdeme sa záhradou a ukážeme si ako rastú klinčeky, kurkuma či kardamon a všetky ingrediencie z ktorých sa vyrába to najlepšie kari. Ale aj iné rastlinky od A po Z, ktoré máte doma vo svojich koreničkách. Večer si môžete vychutnať známy sinhálsky tanec či ayurvédsku masáž.

Ranná hmla sa prevaluje nad okolitými vrchmi a pri nádherných výhľadoch ešte raz oceníte unikátnu polohu tohoto hotela. Na terase na raňajky dostaneme od livrejovaného čašníka najlepší čaj nášho života. Venujeme sa najvzácnejšej komodite z ostrova zvaného Cejlón. Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, čajová fabrika, malebné scenérie čajovej krajiny, vodopády, horské masívy a všadeprítomná vôňa čaju. Vedeli ste, že mnohé drahokamy pochádzajú z Cejlónu? Dokonca aj “Star of India”, 563 karátový zafír na britskej korune pochádza zo Srí Lanky. Zastavíme sa v dielni, kde je garantovaná pravosť tovaru. Zistite si prosím ceny doma, aby ste vedeli porovnať. Šperky si môžete objednať a prerobia Vám ich na mieru a doručia do Vášho hotela vzdialeného 5 hodín cesty. BUBO preberá garanciu. Aj toto je výhoda solídneho partnera. Sloní sirotinec v PINNAWALA na brehoch rieky Maoya bude na konci nášho poznávacieho okruhu najväčším zážitkom. 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia. Kŕmenie, kúpanie. Poobede odchádzame na južné pobrežie na jednu z najlepších pláží ostrova, ubytovanie v štýlovom hoteli priamo na pobreží Indického oceánu. Výber hotela je už len na Vás.

Oddych na pobreží SRÍ LANKY v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu po pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na pobreží SRÍ LANKY v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu po pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na pobreží SRÍ LANKY v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu po pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na pobreží SRÍ LANKY v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu po pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne? V poobedňajších hodinách transfer na letisko v Colombe a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Colomba v economy class
 • letiskové poplatky
 • víza na Srí Lanku
 • vstupné do pamiatok a atrakcií
 • ubytovanie 4 x v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • polpenziu počas poznávacieho programu (Raňajky a večera. Polpenzia začína 2.deň večerou a končí 6.deň raňajkami)
 • 4 x ubytovanie v 5* hoteli na pláži so stravovaním all inclusive (Royal Palm beach)
 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • BUBO - sprievodcu (2. – 6. deň)
 • asistenčné služby miestnej CK a BUBO
 • letiskové transfery na Srí Lanke
 • dopravu na káričkách ťahaných vodnými byvolmi
 • plavbu lodičkou po “lotosovom” jazere
 • ochutnávku araku 
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • šťastnú visačku na batožinu

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, osobné výdaje

Prečo Srí Lanka? Srí Lanka alebo Cejlón je vyhľadávanou destináciou. Krajina má celoročne výborné počasie, úžasnú históriu a pláže. To všetko na pomerne malom kúsku zeme. Srí Lanka je budhistická krajina s množstvom chrámov a posvätných miest, rovnako s množstvom obrovských palácových komplexov, pri ktorých zadržíte dych. Päťdňový intenzívny program Vám umožní spoznať históriu a súčasnosť krajiny a potom Vás už čaká pláž.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň:EK650 Dubaj Colombo 02:35 - 08:25

11.deň: EK349 Colombo Dubaj 02:55 - 05:55

11.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi napr. Qatar Airway, Etihad.

Presné lety dostane každý klient v informáciách pred cestou, ktoré sa zasielajú cca 6 týždňov pred odchodom zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
24.01.2019
03.02.2019
2 217 €
Základná cena 2217 €
Spolu 2 217 €
31.01.2019
10.02.2019
2 317 €
Základná cena 2317 €
Spolu 2 317 €
14.02.2019
24.02.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
21.02.2019
03.03.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
28.02.2019
10.03.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
07.03.2019
17.03.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
21.03.2019
31.03.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
01.04.2019
11.04.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
16.04.2019
26.04.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
25.04.2019
05.05.2019
2 347 €
Základná cena 2347 €
Spolu 2 347 €
09.05.2019
19.05.2019
2 247 €
Základná cena 2247 €
Spolu 2 247 €
25.07.2019
05.08.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
01.08.2019
11.08.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
12.09.2019
22.09.2019
2 147 €
Základná cena 2147 €
Spolu 2 147 €
26.09.2019
06.10.2019
2 247 €
Základná cena 2247 €
Spolu 2 247 €
24.10.2019
03.11.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
31.10.2019
10.11.2019
2 447 €
Základná cena 2447 €
Spolu 2 447 €
07.11.2019
17.11.2019
2 347 €
Základná cena 2347 €
Spolu 2 347 €
15.11.2019
25.11.2019
2 347 €
Základná cena 2347 €
Spolu 2 347 €
22.11.2019
02.12.2019
2 347 €
Základná cena 2347 €
Spolu 2 347 €
29.11.2019
09.12.2019
2 347 €
Základná cena 2347 €
Spolu 2 347 €
25.12.2019
04.01.2020
3 147 €
Základná cena 3147 €
Spolu 3 147 €

Odporúčame

Sri Lanka
11 dní
2 210 €
Sri Lanka
14 dní
2 200 €

M Miroslav Demeter

 
Ahoj všetci, chcem sa podeliť o skúsenosti z tohoto pekného zájazdu. Považujem ho za dobre vyvážený z hľadiska podielu poznávania a relaxu. Zájazdu sme sa zúčastnili s manželkou a našimi dvomi dospelými dcérami. Zlatými klincami poznávacej časti pre mňa sú Levia skala-Sigiriya a cyklotúra v Pollonaruwe.
Náš sprievodca Janči Zachar zapálene rozprával o miestnych pamiatkach, kultúre a prírode, bolo zrejmé, že ho to baví a vyzná sa. Mali sme dobré počasie, to však nikto neovplyvní. Dcéry boli nadšené z našich pretekov na Tuk Tukoch - malých miestnych taxíkoch, kde dramaticky zvíťazili. Bývanie veľmi dobré, strava vynikajúca. A pobyt pri mori - super, napriek jeho búrlivosti. Prekvapila ma rozmanitosť stravy. Bližšie hodnotenie hotela Mermaide som dal na Booking.com. Majú super športové centrum. Nevynechajte celotelovú Ajurvédsku masáž.


 • 1 / 1