SRÍ LANKA rajská záhrada vo dvojici

Sri Lanka

Tropický raj. Nielen prírodou, ale aj neuveriteľne milými a šťastnými domorodcami. Ide o spojenie komfortného poznávania a oddychu na záver. Máme prenajatý klimatizovaný autobus s tým najmilším šoférom. No základom tejto cesty sú silné zážitky a preto môžete okúsiť rôzne druhy dopravy (loďičku, káričku ťahanú byvolmi, bicykel či slona). Hotely sú s bazénom a ayurvédskym centrom. Pamiatky UNESCO vs. domorodá kultúra, tajomstvo cejlónskeho čaju, Budhovho zubu a medicíny, ktorá vylieči to čo nedokáže tá západná. Výborná polpenzia a all inclusive na záver.

Michal Gaj Michal Gaj Michal Gaj
Novinka
Novinka
2018
od 3 460 €

Sri Lanka

11 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný

na slonoch pralesom, na bicykloch medzi pagodami, na lodičke jazerom lotosových kvetov

výstup na vrchol Sigiriya , výborná polpenzia v cene

za kratší čas zažijete oveľa viac

Srí Lanka od najväčšieho predajcu

Minimálny počet 2 klienti

Zobraziť mapu

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova. Ostrov prezývaný “Perla Indického oceánu” a vaši sprievodcovia Vás očakávajú. Úslužnejšieho šoféra ste nevideli. Nakladá vaše kufre a zdraví Vás “Ahoj Bubáci”. Vy odpovedáte s úklonom a zopätými rukami “ayubówan”. Transfer krížom cez sviežu prírodu trópov do najstaršieho hlavného mesta. ANURADHAPURA (UNESCO): založená v 4. storočí pred n. l. bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálska, rozlohou veľká ako dnešný Paríž. Škoricové, ananásové plantáže, sýtozelené ryžové polia. Najlepšie banány ambulla budete zapíjať kokosovým arakom, BUBO Vás pozýva. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrov je najkrajšia pagoda krajiny, biela, majestátna a nádherná. Prečo sa budhisti usmievajú a sú tak šťastní? Spýtajte sa na to mnícha, ktorý stojí vedľa vás! Poprechádzame sa popod korunu Sri Maha Bodhiya, najposvätnejšieho stromu budhizmu, ktorý pochádza z pôvodného stromu pod ktorým získal Budha osvietenie. Dokonalý začiatok našej cesty. Ubytovanie v hoteli pri jazere, ktorý vyhral cenu za najlepší ayurvédsky hotel krajiny. Decentne odeté služobníctvo v nádherných tradičných sinhálskych šatách. Vítajú Vás úsmevy, teplé uteráčiky a uvítací exotický drink. Celý rezort je utopený v nádhernej prírode na mierne, smerom k jazeru, sa zvažujúcom svahu. Hotel sa skladá z veľkolepej recepcie so slušným barom, bazénom s barom, ktorý zvykneme na uvítacom večierku okupovať a z jednotlivých štýlových chatiek. Keď si len predstavíte najkrajší Srí Lanský hotel, takto toto je on. Batožinu Vám dovezú do vášho bungalovu na golfových vozíkoch. Chatky sú členité s predizbou a schodmi z teakového dreva, ktoré vedú na vyvýšené podlažie. Pred každou chatkou je terasa s príjemnými kamenno-drevenými lavičkami. Vytiahnete si gin a tonic z chladničky a započúvate sa do zvukov tropickej noci. Večera formou švédskych stolov zameraná na vegeteriánsku stravu. Čerstvosť surovín a chuť nadchne aj mäsožravcov. No aj pre nich je tu toho dosť.

Aj tento deň zažijete viac než iní. Usmievavých domorodcov v ich dedinkách mimo klasických turistických trás. Nasadneme na srilanský taxík – drevené káry ťahané vodnými byvolmi nás privezú až k jazeru plnému lotosových kvetov. Budeme sa plaviť na domorodých lodičkách krížom až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Ako pestujú domorodci ryžu, kokos, betel a ako pripravujú lokálny čaj? Domčeky z prútia, hlinená pec na drevo, na oblečenie sarong a sárí. Pokoj, pokora a jednoduchý šťastný život v raji. Ako tu môžu mať tak čisto? Domorodý obed podávaný na banánovom liste je neuveriteľne chutný. Toto zažil málo kto. Užívame si pohostinnosť miestnych obyvateľov. Kundate gate dumi kun. Čo takto zajazdiť si na slonovi? Budete mať možnosť. Chodíme sem roky a toho malého slona domáci už volajú “Bubo”. Poobede navštívime skalné chrámy v DAMBULLA (UNESCO): budhistické sochy a impresívne fresky, komplex piatich jaskýň Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjavy z pekla, veľký zlatý budha a škriekajúce opice na mangovníku.

SIGIRIYA: ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového dedičstva UNESCO. Vystúpame až hore a budeme sa tešiť neuveriteľným výhľadom. Jedna z najkrajších scenérii aké ste kedy videli. POLONNARUWA (UNESCO) bola druhým hlavným mestom Cejlónu a my si ju užijeme na bicykloch. Autobus ide popri nás pre tých čo bicykel nemusia. Väčšinou sa ide po rovine, či mierne dole. Zavlažovacie systémy na rozlohe 2400 hektárov, postavené slávnym kráľom Parakrambahu, ruiny kráľovskej komnaty, citadela, lotosové kúpele, komplex Gal Vihara s kolosálnymi stvárneniami Budhu na granitovom kameni, najzachovalejšia nezrekonštruovaná dagoba na Sri Lanke. Po bicyklovaní sa osviežime čerstvým kokosovým orechom. Ďalší úžasný deň za nami.

Dnes si vysvetlíme základy ayurvédskej medicíny. Miestne herbálne lieky na artritídu, zvýšenie libida či na depiláciu sú zázračné. Predvedieme! KANDY (UNESCO): kráľovské horské mesto a centrum sinhálskej kultúry. Daladamaligawa, chrám Budhovho zubu, ktorý je najposvätnejším miestom Srí Lanky, miesto viery a hrdosti. Prejdeme sa záhradou a ukážeme si ako rastú klinčeky, kurkuma či kardamon a všetky ingrediencie z ktorých sa vyrába to najlepšie kari. Ale aj iné rastlinky od A po Z, ktoré máte doma vo svojich koreničkách. Večer si môžete vychutnať známy sinhálsky tanec či ayurvédsku masáž.

Ranná hmla sa prevaluje nad okolitými vrchmi a pri nádherných výhľadoch ešte raz oceníte unikátnu polohu tohoto hotela. Na terase na raňajky dostaneme od livrejovaného čašníka najlepší čaj nášho života. Venujeme sa najvzácnejšej komodite z ostrova zvaného Cejlón. Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, čajová fabrika, malebné scenérie čajovej krajiny, vodopády, horské masívy a všadeprítomná vôňa čaju. Vedeli ste, že mnohé drahokamy pochádzajú z Cejlónu? Dokonca aj “Star of India”, 563 karátový zafír na britskej korune pochádza zo Srí Lanky. Zastavíme sa v dielni, kde je garantovaná pravosť tovaru. Zistite si prosím ceny doma, aby ste vedeli porovnať. Šperky si môžete objednať a prerobia Vám ich na mieru a doručia do Vášho hotela vzdialeného 5 hodín cesty. BUBO preberá garanciu. Aj toto je výhoda solídneho partnera. Sloní sirotinec v PINNAWALA na brehoch rieky Maoya bude na konci nášho poznávacieho okruhu najväčším zážitkom. 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia. Kŕmenie, kúpanie. Poobede odchádzame na južné pobrežie na jednu z najlepších pláží ostrova, ubytovanie v štýlovom hoteli priamo na pobreží Indického oceánu. Výber hotela je už len na Vás.

Oddych na pobreží SRÍ LANKY v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu po pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na pobreží SRÍ LANKY v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu po pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na pobreží SRÍ LANKY v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu po pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na pobreží SRÍ LANKY v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu po pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne? V poobedňajších hodinách transfer na letisko v Colombe a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Colomba v economy class
 • letiskové poplatky
 • 8 x ubytovanie v 4*-5* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 4 x polpenziu
 • 4 x all inclusive
 • dopravu klimatizovaným autobusom/autom
 • slovenského BUBO - sprievodcu (2. - 6. deň)
 • asistenčné služby miestnej CK a CK BUBO
 • letiskové transfery na Srí Lanke
 • návštevu výrobne čaju
 • zážitkovú dopravu na káričkách ťahaných vodnými byvolmi
 • plavbu lodičkou po “lotosovom” jazere
 • ochutnávku araku a ajurvédskej masáže pre každého
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • vstupné do pamiatok a atrakcií
 • víza

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, osobné výdaje

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Amaya Lake Kandalama            3 noci

The Kandy house         2 noci

Royal Palms beach hotel          4 noci

 

Reštaurácia zájazdu:  jedzte ako miestny v Kandy Muslim hotel

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie

Minimálny počet 2 osoby, maximálny počet 9 osôb.

Termíny a ceny

Termín Cena  

Odporúčame

Novoročná akcia

Sri Lanka
11 dní
1 780 € 1 673 €

Novoročná akcia

Sri Lanka
14 dní
2 120 € 1 993 €


 • 1 / 0