Západ USA

USA

Ak rozmýšľate nad USA, tak cesta na západné pobrežie a okruh najznámejšími národnými parkami je výborný výber. Najpopulárnejší zájazd, ktorý môžete absolvovať v komornej atmosfére v pohodlnom aute za výbornú cenu. Neustále je Vám k dispozícii školený BUBO sprievodca a z Ameriky uvidíte viac. Individuálny prístup na zájazde a možnosť využitia prémiového ubytovania vám dodajú extra komfort na zájazde.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
  • Vaša súkromná cesta so šoférom/sprievodcom, ktorý sa stará iba o Vás.
  • Hotely o úroveň vyššie
  • Výlet do Monument valley v cene!
  • Flexibilný a rokmi overený program
  • Golf positiv!
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a pristávame v meste Anjelov. Dnes po príchode na hotel už máme iba oddych pred nadchádzajúcimi dňami plných zážitkov.

Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17 storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých znám filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý záber na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive. Uvidíme niektorú z hviezd? Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

Z Los Angeles sa dnes po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden gate bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí rys, vlk, medveď, jeleň a mnohé ďalšie. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno, kde si dáme večeru a prespíme.

Z Fresna sa cez južnú časť Sierra Nevady dostaneme do oblasti púšte Mojave. Calico je jedno z najznámejších miest duchov na západe USA. Keď prejdeme z Kalifornie do Nevady, každému to bude jasné. Hneď za hranicou sa nachádza prvé kasíno. Las Vegas je už iba na skok. Po tom, ako sa ubytujeme, vybehneme na Strip. Najznámejšia ulica mesta je každú dennú či nočnú hodinu iná. Ako sa začne stmievať, svetlá a neóny kasín robia tú pravú atmosféru. Pôjdeme sa pozrieť na kanál s gondolami vo Venetiane, vybuchujúcu sopky pred Mirage a slávne fontány pred Bellagiom. Autori tejto fontány majú na svedomí aj známu fontánu pred najvyššou stavbou sveta, Burj Khalifa v Dubaji. Ani neviete ako a je neskorý večer. Vegas je iba jedno a zábava a lákadlá sú na každom kroku.

Kasína sú v prevádzke 24 hodín denne a každé ponúka iné atrakcie. V New Yorku je výborná horská dráha, v Circus Circus pravidelné cirkusové show, môžete sa pozrieť na Strip z Eifelovej veže alebo ísť na nákupy do jedného z obľúbených nákupných centier. Väčšina kasín ponúka na obed švédske stoly alebo si dáte niečo v množstve fast foodov. Keď sa opäť zotmie, mesto ožíva iným spôsobom. Pôjdete sa pozrieť do Downtown na Fremont street experience? Je to konkurencia Stripu a nájdete tu 600 m dlhý Zipline, tri pódiá so živými vystúpeniami každý večer a jedinečnú svetelnú show, ktorá žiari nad zastrešenou ulicou každú hodinu. Vegas je známe aj svojimi jedinečnými show. Cirque du Soleil tu má osem stálych scén, David Copperfield a Rod Stewart tu vystupujú už niekoľko rokov. To isté Celine Dion a Britney Spears. Každý večer sú tu desiatky ďalších možností, ako sa zabaviť. Las Vegas je iba jedno.

Z hlavného mesta zábavy odchádzame do prírody. Prvý národný park v Utahu je Zion. Uzavreté údolie lemované skalami s množstvami turistických chodníkov. Po niektorých z nich sa podľa možností prejdeme a vychutnáme si nádherné scenérie, ktoré ponúkajú. Cestou zo Zionu budeme prechádzať geologicky unikátnou krajinou až sa dostaneme k ďalšiemu údoliu, Bryce canyon. Tu sa príroda vyzabávala a pripravila bludisko z pieskovca. Toto miesto už dávno pred prvými bielymi osadníkmi obýval indiánsky kmeň Navajo. Okrem úžasného výhľadu na skalné veže budeme mať možno šťastie na divé zvery. Často tu vídame jedinú severoamerickú antilopu vidloroha, jelence a s veľkým šťastím aj medveďa. Deň zakončíme dobrou večerou a noc strávime v mestečku Page.

Dnes poletíme. Let do Monument Valley vedie ponad úchvatnú skalnú krajinu a jazero Powell, vytvorené priehradným múrom za Page. Monument Valley je jedným z mála veľmi dobre organizovaných atrakcií kmeňom Navajo. Po pristátí na miestnom letisku Vás bude čakať jeep a sprievodca, ktorý Vás vezme do tohto tajomného miesta. Povozíte sa medzi skalnými útvarmi, ktoré sú chronicky známe z množstva filmov, reklám a videoklipov. Budete zastavovať na tých najlepších vyhliadkach a fotiť túto jedinečnú scenériu. Po návrate do Page pôjdeme pozrieť na známu vyhliadku na rieku Colorado: Horseshoe bend. Neďaleko Page sa nachádza jedno z najfotografovanejších miest na svete: Antelope Canyon.

Po raňajkách sa vyberieme smerom na juh. Po dvoch hodinách jazdy nás ohúri pohľad na Grand kaňon. Máme celý deň na to, aby sme si dostatočne užili tento jedinečný prírodný úkaz. Kaňon odhaľuje až 2 miliardy rokov histórie Zeme. Budeme zastavovať na rôznych vyhliadkach a budeme robiť krátke prechádzky za úžasnými fotkami. Hlavná časť, South Rim, je najnavštevovanejším miestom. Je vo vlastníctve indiánskeho kmeňa Hopi. V rámci vstupného sú k dispozícii lokálne autobusy, ktoré Vás po okraji kaňonu prevezú a Vy si už len vyberiete zastávky, kde chcete vystúpiť a pofotiť sa na okraji. Nocľah na Route 66 v meste Flagstaff.

Route 66 je historická cesta, ktorá vedie z Chicaga a končí na móle Santa Monica v Los Angeles. Časť absolvujeme aj my, až pokiaľ sa neodkloníme a cez Mojavskú púšť prejdeme na hranicu národného parku Joshua Tree. Prázdnota tohto priestoru je neuveriteľná, akoby vystrihnutá z filmu. V parku sú rôzne skalné útvary, kaktusová záhrada a hlavne najväčšia hustota stromov Joshua, druhu yuky. Na južnom okraji parku sa nachádza naša ďalšia destinácia: Palm Springs. Kedysi obľúbené utajené letovisko Hollywoodskych hviezd, ako napríklad Marilyn Monroe a Elvisa.

Odchádzame na pobrežie Pacifiku. Čaká nás San Diego, druhé najväčšie mesto Kalifornie, ktoré leží na hranici s Mexikom. Zastavíme sa myse Loma, kde sa vylodil prvý portugalský námorník Cabrillo. Obed si dáme v historickej časti Pueblo, kde bolo mesto založené. Je tu zachovaných niekoľko historických budov, ktoré sú otvorené ako múzea alebo štýlové obchodíky. Nadýchame sa mexickej atmosféry, nakoľko Kalifornia bola súčasťou Mexickej ríše, pokým sa neosamostatnila a nepridala k USA. Pri modernom centre mesta, ktoré je pravým opakom historického Puebla, sa nachádza promenáda pri zálive. Starý prístav bol prerobený na oddychovú zónu s reštauráciami a suvenírovými obchodíkmi. Sú tu zakotvené rôzne lode, vrátane lietadlovej lode USS Midway, ktoré môžete navštíviť.

Sea World. Patrí medzi najlepšie akváriá spojené so zábavným parkom na svete. Či ste dieťa, alebo dospelý, každý sa tu dokáže zabaviť a bez problémov stráviť celý deň. Vystúpenia delfínov, kosatiek a uškatcov sú veľmi dobre spracované a pobavia každého. V San Diegu okrem Sea Worldu sú aj iné atrakcie. ZOO, ktorá sa pravidelne ocitá medzi najlepšími na svete, vedecko-technické múzeum alebo oddych na pláži neďaleko centra mesta. Tu si každý nájde svoj program.

Končí sa nám cesta po západe USA. Po pobrežnej ceste sa zo San Diega presunieme na letisko a odlietame smer Európa, kde už len budeme spomínať na úžasné prírodné krásy alebo mestá plné zážitkov.

Návrat a zdieľanie zážitkov s blízkymi a priateľmi.

Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku do Los Angeles v economy class

letiskové poplatky

13 x ubytovanie v hoteloch štandardu 4* v dvojposteľových izbách

13 x raňajky

1 x večera v Michelinovskej reštaurácii

privátnu dopravu počas celého pobytu

všetky cestné poplatky

slovenského BUBO sprievodcu k dispozícii iba pre vás počas celého pobytu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby BUBO

vstupné do národných parkov Yosemity, Bryce, Zion

letecký výlet do Monument valley

USA víza ESTA

VIP letiskový transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu, nápoje,osobné výdaje a ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany. K ceste do USA je potrebná elektronická autorizácia ESTA. Ak ste od roku 2011 navštívili (alebo sa pred zájazdom chystáte navštíviť) niektorú z nasledovných krajín: Sýria, Sudán, Irán, Irak, Jemen, Líbya, Somálsko, tak bude nutné žiadať o vízum do USA osobne na Veľvyslanectve USA v Bratislave.

Poznámka:

Hotely:

Hilton LA airport                        2 noci

Sheraton Fisherman´s wharf      2 noci

Hampton Inn suites Fresno         1 noc

Venetian                                   2 noci

Lake Powell resort                     2 noci

Doubletree by Hilton Flagstaff     1 noc

Renaissance Palm Springs          1 noc

Hyatt Regency Mission Bay         2 noci

Reštaurácia zájazdu: Nobu, Los Angeles

Minimálny počet: 2 klienti

Maximálny počet: 6 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Vaša súkromná cesta so šoférom/sprievodcom, ktorý sa stará iba o Vás.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

USA

USA - západ

19.10. → 02.11.2018 +14 ter.
15 dní
2 680 €
USA , +2 viac
12 dní
2 750 €


  • 1 / 0