Kuba - absolut total

Kuba

Najlepšia krajina Karibiku je Kuba. Presvedčte sa o tom na najpopulárnejšom BUBO zájazde. Pohodová kubánska vlna vás bude sprevádzať po celej ceste. Pocítite nutkavú radosť zo života a Kuba sa vám zaručene dostane pod kožu. Koloniálna Havana so svojou podmanivou atmosférou, krásna príroda údolia Viňales, histrické uličky Trinidadu, stolová hora v Baracoa, hudba a tanec v Santiago de Cuba a na záver pláže Varadera.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
 • Krokodília farma a Zátoka svíň
 • Plavba loďkou cez vápencovú jaskyňu a kúpanie vo vodopáde
 • Výstup na stolovú horu a sedem rôznych pláží
 • Šarmantná Havana, histrický Trinidad a temperamentné Santiago de Cuba
 • Plávanie s delfínmi a svetoznáme pláže Varadera
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne v ranných hodinách a prílet do Havany v ten istý deň, transfer do hotela. Prvé virgin mojito a prechádzka po pobreží pred spaním.

Dôkladná prehliadka hlavného mesta ostrova slobody. Havana s jej ošarpanou noblesou je krásna a ulice sú plné starých amerických áut v lentilkových farbách. V najlepšiu dobu dňa, keď slnko vrhá najkrajšie svetlo, sa na ňu pozrieme zhora. Miesto, kde bola Havana založená. Havanské Capitolio je kópiou kongresu vo Washingtone, ale je ešte vyššie a krajšie. Obed v legendárnom mafiánskom hoteli National považovanom, za čias Al Caponeho, za najluxusnejší hotel sveta. Šialený rad pred najväčšou zmrzlinárňou sveta a Námestie revolúcie s kanceláriou Fidela a Raula Castra a obrovský portrét Che Guevaru. Nezabudnuteľná a romatická pobrežná promenáda Malecon.

Transfer luxusným autobusom do najzápadnejšej provincie ostrova Piňar del Rio, známej najlepším tabakom na svete. Dom roľníka a zložitý postup pri pestovaní a zbere tabakových listov, návšteva fabriky na ručne šúľané cigary. Údolie VIŇALES je známe najkrajšou prírodnou scenériou ostrova. Obed pod známou muráliou – obrovská prehistorická maľba na skale. Plavba na loďke cez vápencovú jaskyňu a výhľad na Mogotes z terasy hotela, kde sa natáčal aj jeden z prípadov majora Zemana. Prechádzka magickou prírodou a ochutnávka šťavnatého ovocia. Návrat do Havany.

Najkrajšia katedrála mesta, kúzelné námestia a história starej Havany zapísaná v dedičstve UNESCO. Pouliční umelci tancujú na vysokých chodúloch a ospalí domáci pofajčievajú obrovské tučné cigary. Rodičia sa osviežia mojitom alebo daiquiri na miestach, kde ho pil sám Ernest Hemingway a deti sa naučia prvé kroky salsy. Pôjdete si večer pozrieť slávny kabaret Tropicana? Váš sprievodca pre vás všetko zariadi. Kuba, o akej ste snívali. Na tieto dni budete dlho spomínať a to je iba začiatok.

Odchod smer Karibik, konečne využijete plavky. Cestou zastávka na farme, kde sa pozrieme krokodílom na zúbky a ukážeme si miesto významnej historickej udalosti. Zátoka svíň, ktorá sa často objavovala vo Fidelových siahodlhých prejavoch. My sa tu okúpeme a ochutnáme krokodílie mäso. Najväčšie cenote Kuby sa nachádza tiež práve tu, neviete čo to je? Ďalšie prekvapenie dnešného dňa. CIENFUEGOS Kubánci ospevujú a my si tu pozrieme najväčšie atrakcie. Prvé kúpanie v teplom Karibiku. All inclusive servis s plnými službami – jedzte a pite, koľko vládzete, užívajte si život na kubánskej vlne. Tieto 2 dni máme na doplnenie síl.

TRINIDAD pod patronátom UNESCO vás očarí. Dôkladná prehliadka mesta a čas na príjemné túlanie sa a nákup suvenírov. Ochutnáme drink canchanchara (podporuje libido). Vyhliadka na údolie Valle de los Ingenios zapísané tiež v dedičstve UNESCO. Pre odvážnejších poldenný výlet na koňoch cez nepoškvrnenú kubánsku prírodu a kúpanie sa vo vodopáde uprostred džungle. Rozhodne najlepší zážitok zájazdu.

Najväčšia bazilika ostrova El Cobre, kde nájdete zlatú olympijskú medialu Javiera Sotomayora, cínové figúrky od Fidelovej a Raulovej mamy či nobelovu cenu za literatúru Ernesta Hemingwaya. Vysvetlíme si prečo. V Bayamo si zaspievame hymnu s pioniermi.

SANTIAGO DE CUBA je najkaribskejším mestom ostrova. Toto je tá pravá Kuba ďaleko od vládnuceho centra. Dôkladná prehliadka mesta. Najstaršia na Kube postavená budova a unikátny cintorín s hrobmi kubánskych hrdinov ako Jose Martí, Carlos Manuel de Cespédes, ale aj hrob podnikateľa Emilia Bacardi a slávneho speváka Compaya Segunda. Obedujeme na Castillo del Morro, v nedobytnej pevnosti s prekrásnym výhľadom. Navštívime miesto, kde sa začala kubánska revolúcia a múzeum, kde si vysvetlíme všetky jej podrobnosti. Múzeum pirátstva a rozdiel medzi pirátmi, korzármi a bukaniermi. Najlepšia kubánska hudba vzniká práve tu.

GUANTANAMO s vojenskou základňou USA, o ktorej sa hovorí. Vyhliadková cesta popri Karibiku cez nádherné a nedostupné hory (až do roku 1960 nepriechodné) do najvzdialenejšieho miesta našej cesty. Prichystajte sa na to najlepšie!

BARACOA: prvé hlavné mesto Kuby. Miesto vylodenia Krištofa Kolumba a kríž (Cruz de Para), starý vyše 500 rokov. Indiánska atmosféra, akú sme doteraz na Kube nevideli. Pre záujemcov možnosť výstupu na stolovú horu El Yunke (výnimočný zážitok). Najkrajšia pláž celého ostrova a homáre pečené priamo na pláži, čerstvá čokoláda a čerstvá káva, zozbieraná z okolitých stromov. Toto ste ešte nezažili!

GUARDALAVACA: All inclusive rezort priamo na pláži a doplnenie síl pred náročným prechodom ostrova.

Po obede vyrazíme do tretieho najväčšieho mesta, do CAMAGUEY: mesto krčahov, námestí, najkľukatejších uličiek a študentov. Stále žiadni turisti. Aj toto je Kuba! SANTA CLARA – kvalitný hotel v tvare domorodých prístreškov indiánov Taino a samozrejme bazén. Múzeum Che Guevaru a mauzóleum hrdinu, ktorého ospevuje celá Kuba.

VARADERO: ubytovanie v all inclusive rezorte priamo pri Atlantiku. Zaslúžený oddych. Na rozdiel od ostatných my Kubu poznáme!

VARADERO: ubytovanie v all inclusive rezorte priamo pri Atlantiku. Zaslúžený oddych. Na rozdiel od ostatných my Kubu poznáme!

Posledné kúpanie v azúrovo modrom Atlantickom oceáne, transfer na letisko a poobedný odlet späť do Európy.

Prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v miestnych 3* a 4* hoteloch s raňajkami
 • minimálne 3x all inclusive servis (všade, kde tento servis poskytujú)
 • dopravu prenajatým luxusným klimatizovaným autobusom
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • miestnych profesionálnych sprievodcov
 • množstvo výletov podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Pre deti navyše: čerstvý kokos plný kokosového mlieka

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vreckové, víza (28 €)

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Kuba

Kuba - All inclusive

19.10. → 30.10.2018 +26 ter.
12 dní
2 120 €

Zľava

Kuba

Kuba Absolut total

19.10. → 03.11.2018 +27 ter.
16 dní
2 390 € 2 190 €

L Lucia Johanesová

 
Prvého októbra po nastúpení do lietadla sa začalo naše dobrodružstvo s názvom Kuba. Vedeli sme názvy miest, kam pôjdeme, ale nemali sme tušenia, čo všetko na nás čaká.
Teplý a vlhký vzduch ma objal ihneď po vystúpení z lietadla v Havane. Práve tam som zacítila iné vône. Vône Kuby – jemné korenisté voňavky a príjemný závan tabaku. To bol môj prvý kontakt s ostrovom.
Na letisku náš čakal náš vysmiaty sprievodca Miško Brutenič, ktorý nám počas cesty do hotela na začiatok povysvetľoval pravidlá, čo robiť, resp. nerobiť, ako vyjednávať s predavačmi, s taxikármi, čo budeme robiť v ďalších dňoch. O Kube nám porozprával hádam všetko, čo vedel, a jednotlivé témy nám dávkoval postupne počas celého zájazdu - v pravý čas, takže sme nič nezmeškali.
Pobyt na Kube sme si mali možnosť vychutnať do sýtosti hlavne vďaka kontaktu s domácimi obyvateľmi. Tým, že Miško žije takmer po celý rok na ostrove, tak sme mali pocit, že sme na návšteve u kamaráta, ktorý nám poukazoval nielen klasické turistické miesta, ale aj poradil, kam sa ísť zabaviť, kam sa isť najesť a zároveň vychutnať si to domáce – kubánske.
Tento zájazd na Kubu nie je o tom, že sa iba povozíte po pamiatkach v meste. Tento zájazd je o spoznávaní miest, reštaurácií, Kubáncov ako národa, prírody, ale aj o návšteve miest, na ktoré sa bežný turista nedostane. Ak vám Miško poradí, kam ísť vo svojom voľnom čase, tak určite choďte.
Nebojte sa ísť do Havany taxíkom, ktorého cenu musíte zjednať. Už len to je samo o sebe zážitok, z ktorého sa stane zvyk. Neľakajte sa toho, že neviete po španielsky, Kubánci sa s vami dohovoria aj rukami a nohami, veď chcú zarobiť. Buďte nároční a nepoľavujte z toho, akú cenu chcete, vždy sa niekto nájde, kto vám ju odsúhlasí. Zohnať taxík v mestách na Kube nie je žiadna fuška, lebo stoja takmer na každom rohu. Aj najzdevastovanejšie autá s hrdzou vás dovezú do hotela a ešte sa pri tom nasmejete, akým kúskom ste sa odviezli domov. My sme si to vyskúšali niekoľkokrát a za každým to bolo iné.
Vyskúšajte aj cocotaxíky, nech vám vietor poriadne prefúka vlasy aj hlavu. Po mestách sa prechádzajte aj v noci, vychutnajte si čaro krásnej architektúry, námestí, hudby, barov a domácej atmosféry. Na spoznanie Kuby máte len dva týždne, preto na základe vlastnej skúsenosti z tohto zájazdu vám môžem odporučiť - Choďte všade, kam sa dá. O tom, ako si Kubu vychutnáte, je len na vás. Spať sa dá na cestách v autobuse, alebo aj po návrate na Slovensko ;).
V rámci programu je veľa možností, čo vyskúšať. V Trininade choďte na kone. Aj tí, čo nevedeli jazdiť na koni, si zvykli ťahať konské opraty doprava a doľava. Kone inak fungujú ako „samochodky“ a vedia presne, kam majú ísť. Ak ste už na koni sedeli, tak si vypýtajte rýchlejšieho koňa. Vďaka tomu som si vychutnala do sýtosti cválanie vo voľnej prírode na ceste medzi cukrovou trstinou s vejúcimi vlasmi, teplým slnkom nad hlavou a následnú jazdu po lese, ktorá sa končila kúpaním v lagúne. Počas prestávok sme ochutnali guarapo – nápoj z cukrovej trstiny a klasickú kubánsku kávu aj s prekvapením. Odložte strach doma a budete mať kopec krásnych spomienok.
Jedným zo zážitkov, ktorý stojí za to, je výstup na stolovú horu El Yunke. Už len jazda z hotela na džípe Willys až na stanovisko, kde sa začala túra, stála za to. Cestou okolo nás sa mihali palmy a banánovníky, viezli sme sa popri rieke. Prírodu sme mohli vidieť trochu z inej perspektívy. Stačilo sa len nechať ovievať vetrom, vychutnávať si slnečné lúče a teplý vzduch, ktoré pridali výstupu svoju atmosféru. Túra nebola náročná z hľadiska techniky, ale zo strany klimatických podmienok áno. Šlapať do kopca v deväťdesiatstupňovej vlhkosti pri tridsiatich dvoch stupňoch v tieni si vyžiadali väčšiu spotrebu vody. Cítili sme sa ako v saune, ale prekonať to, vyjsť na vrch stolovej hory a ten pohľad z nej stáli za tú námahu. Nebola to jediná odmena, ktorá na nás postretla. Mali sme možnosť ochutnať aj ovocie a med od domáceho predavača. V našom prípade veľkou výhodou bola veľkosť našej skupinky– boli sme traja plus sprievodkyňa. Dokonale sme si zresetovali hlavu, prešli sme sa cez krásny les plný banánovníkov, kakaovníkov, avokádových stromov, stretli hady a pijavice. Na konci cesty sme si dali pauzu pri rieke, kde sme sa osviežili a maximálne oddýchnutí sme sa vrátili na hotel.
Každé dobrodružstvo, ktoré na vás čaká na Kube, musíte prijať také, aké je. Nám sa stalo, že jedno poobedie v Havane netiekla voda. Neberte to ako tragédiu, dá sa predsa osviežiť v hotelovom bazéne :). Keď musíte na niečo čakať, tak si dajte koktejl a porozprávajte sa s kamarátmi. Na Kube sa opäť naučíte trpezlivosti, od ktorej sme sa odučili pod tlakom formulky „ASAP“. Aj my sme si po čase uvedomili, že sa netreba ponáhľať. Všetko, čo je pre nás nachystané, dostaneme. Vďaka tomu sme sa naučili vychutnať si každú chvíľku na Kube a smiech a vtipy v našej skvelej partii tomu dopomohli.
Na Kube nemajte očakávania, nechajte sa prekvapiť. Nechajte sa viesť tým, čo vám Kuba ponúka a budete mať najlepšie zážitky. Neplánujte a nesnažte sa nič organizovať. Na to všetko máte na Kube Miška. Naučte sa od neho základné kroky, ako sa pohybovať medzi domácimi. Buďte zvedaví, veľa sa pýtajte a potom to len trénujte.
Na začiatku prídete uponáhľaní z Európy a myslíte si, že všetko viete. Omyl. Najlepší spôsob ako si vychutnať Kubu je vypnúť mobilný telefón a neriešiť nič. Pobyt na Kube je ako samotná kubánska salsa a tú vás naučia len domáci. Budete sa musieť zastaviť, prepnúť svoju myseľ na kubánsky rytmus. Potom sa postupne naučíte základné kroky. Zo začiatku si síce budete pozerať pod nohy, potom naberiete istotu a začnete sa pozerať na všetkých, s ktorými sa stretnete, priamo do očí a naplno sa usmievať. Je už len na vás, ako blízko si Kubu pripustíte k telu. Tanec s Kubou vás začne baviť, budete si ho užívať, budete s kubánskym životom nevedomky flirtovať. Až po čase si uvedomíte, že ste sa zamilovali.. do atmosféry, do pohody, do pokoja, do pomalého plynutia času, do usmiatych ľudí, do vôní okolia.. a keď sa zamilujete, je na čase odísť domov, chcete zostať, ale musíte ísť.. ale zároveň viete, že sa v najbližšej dobe chcete na Kubu vrátiť späť.. lebo či chcete, alebo nie, kúsok vášho srdca si Kuba určite nechá.. ;)

D Daniela Bartosova

 
Na Kubu som sa tesila vela rokov, ale moj sen som si splnila az ako dochodkyna vo februari tohto roku. Kedze mojim velkym konickom je fotografovanie, tesila som sa najma na to ako sa vyblaznim s fotoaparatom. Kuba je uzasne fotogenicka a viem, ze som nie raz urcite liezla mojim sustavnym cvakanim spolucestujucim na nervy. Kuba ma nesklamala akurat v zavere som bola prekvapena aka zima - 17 stupnov - nas cakala na Varadere. Samotni Kubanci boli z toho v soku. Ale svetlo bolo stale paradne. Len by som hadam mala malu pripomienku. Bubo by vobec nemalo v katalagu ponukat trojhviezdickove ubytovanie, ktore je katastrofalne. Ja som si ho zobrala, lebo som si hovorila, ze na prespatie je to v podstate jedno, aj tak budem stale vonku. Lenze zime, velky vietor ma zahnali na ubytovanie, ktore bolo horsie ako nase odborarske ubytovanie. keby som len bola tusila, tak si priplatim tu najvyssiu triedu...kedze nasinec nema absolutne predstavu o trojhviezdickovych hoteloch na Kube, urcite by som ich do ponuky nedavala...

L Lubomir Barabáš

 
Síce oneskorene ale píšem moje dojmy z tohto poznávacieho zájazdu. Zájazd mi dal veľa po stránke kultúrnej, historickej, exotickej, revolučnej minulosti ako i kubánskej prítomnosti.Mal som možnosť spoznať Kubu po jej rôznych stránkach.
Poďakovanie a obdiv patrí sprievodcovi Michalovi Bruteničovi, hlavne za jeho komplexnú starostlivosť, vedomosti o Kube a jeho celkovú činnosť profesionálneho sprievodcu.
Môže byť vzorom pre ostatných.
Jediné mínus bolo ubytovanie na záver zájazdu na Varadere, kde nebol potrebný hotel luxusnej kategórie a v tomto smere sa stotožňujem s príspevkom spoluúčastníkov tohto zájazdu zo dňa 30.5.2015 o 18.10 hod.

P Petra M

 
Vcera sme sa vratili z krasnej dovolenky na Kube! Bolo perfektne a bude na co spominat. Jedine sklamanie bol hotel Tuxpan 4* vo Varadere, ktory sme si vybrali na posledne dni oddychu. Bohuzial vobec nestal za doplatok, Bol to priemerny hotel porovnatelny s tymi, ktore sme mali pocas celeho pobytu az na to, ze tam bolo najhorsie jedlo ake sme na Kube v hoteloch zazili. Zhodli sme sa na tom vsetci, ktori sme tam zo zajazdu boli. Preto odporucam buducim cestovatelom ostat bud v zakladnom 3* hoteli alebo ak chcu za priplatok nieco viac, vybrat si kategoriu 4* plus (napr. hotel Melia).

M Martina Skalicka

 
Ahojte Bubaci,
v piatok som sa vratila z neuveritelnej dovolenky na Kube a v hlave mam same superlativy. Stretla sa tam skupina prijemnych ludi, ktori si jednoducho "sadli".
Misko (nas SK sprievodca) nam nevtieravym sposobom a so skvelym humorom (nenechajte sa na vsetko nachytat;-)) ukazal Kubu bez prikras, bez kritiky, taku aka je.
Osarpana, krasna, cista, temperamentna, nadana, chudobna, bohata, krasna este raz;-),...
Dal nam dobre tipy na kluby, bary, nakupy, mne na potapanie (odporucam potapacom - podobne Egyptu ale este ciste, nedotknute, zdrave koraly - cena okolo 25-45 CUC)
Waldo (nas kubansky sprievodca) nam venoval vsetok svoj cas a pozornost, zodpovedal nam vsetky nase, mozno aj netaktne otazky, naucil nas havansku salsu a
vytancoval nas.
A oboch treba pochvalit, ze sa starali o kubansky pitny rezim!;-)
Luisito (nas galantny sofer) jazdil bezpecne a rychlo. Vzdy flirtujuci gentleman, ktory dal zenam pocitit, ze su krasne aj po 10 hodinach v autobuse, navyse s pieskom a solou vo vlasoch;-)

Kubu si treba vychutnat - cez den, aj v noci. Kubanci su temperamentni, mili, usmievavi ludia. Muzi dokazu zene dat pocit ze je cariño;-) A ake su kubanske zeny? Kocky!
Urcite sa netreba snazit ich prerobit:-)
Kuba - absolut total ma velmi dobry program - je tam vsetko: historia, kultura, umenie, tanec, plaze, turistika, ludia, levy, rum, cigary,...
Jedine, co som lutovala, ze som si vybrala vo Varadere Meliu a nesla do zakladneho hotela.
Zbytocny luxux, ktory s Kubou nemal nic spolocne a taky druh turistov tam aj bol (dva tyzdne na Varadere zavreti v hoteli).
Vdaka Misko za dobry tip na Varadere - Beatles a hlavne 62. Pretancovali sme sa s Kubancami do posledneho dna a odchadzali s pocitom videli a zazili sme pravu Kubu;-)
Este raz velka vdaka za GENIAAAALNU;-) dovolenku.
Martina

Z Zuzana Kolmačková

 
V piatok sme sa vrátili z nádhernej poznávacej dovolenky na Kube. Všetkým môžeme vrelo odporučiť a tiež aj sprievodcu Michala, ktorý tým, že žije už 4 roky na Kube, má neskutočne veľa znalostí, skúseností a dokonale sa aklimatizoval v kubánskej mentalite :) (dokonca aj super tancuje salsu).
Rovnako sme boli veľmi spokojní aj s kubánskym sprievodcom Waldom (salsu ovláda lepšie ako Michal :)), ktorý Michala dopĺňal zaujímavými špecialitkami súvisiacimi so životom Kuby a s emblematickými miestami, ktoré sme mali možnosť navštíviť :).
Spoločné dni a večere boli plné tanca, rumu a zážitkov. Rumu si užijete fakt hodne a rum je aj celkom lacný.. ak niekto očakáva kulinársky zážitok na Kube, tak to ho Kuba sklame.
Z ponúkaných hotelov na záver vrelo odporúčame Princessa del Mar - je fakt výborný, proste je to trieda aj ubytovaním, aj stravou, aj programom a aj plážou.
Ak sa niekto rozhodujete, či zvládne Absolut Total, netreba váhať, je to to najlepšie z Kuby.
A určite vždy dajte na upozornenia od Michala - hovorí pravdu, aj keď sa to nezdá :).
Na záver - no proste GENIALNE :)
Zuzana a Peťo

M Miloš Milan

 
Veľavážená CK BUBO.
Plne sa stotožňujem s početnými príspevkami publikovanými k tomuto zájazdu. Naozaj úžasná dovolenka, krásna krajina, milí ľudia, dobrá partia a bubácky sprievodca ( Ivan Strápek) s veľkým S. Naozaj klobúk dolu pred prístupom, vedomosťami a znalosťou prostredia, kde sme sa pohybovali.
Jediné čo mi nedá, je vytknúť CK Bubo zabezpečenie hotela na Varadere ( priplatený 4*hotel), ktorý niekto zabudol zarezervovať!!!! Uznávam, že mohol zlyhať ľudský faktor u kubánskej partnerskej cestovky, ale nič to nemení na veci, že sme po príchode do hotela utrmácaní z 12 dňovej cesty po Kube strávili cca 5 hodín čakaním o hlade na vybavovanie iného hotela. Telefonické ospravedlnenie od p. Fellnera a fľaša rumu od Ivana v cene 40 CUC, síce trochu unavené telo a dušu potešili, ale kdesi v podvedomí táto nepríjemná skúsenosť zostala.
Napriek tejto nepríjemnosti na záver dovolenky môžem konštatovať že to bola jedna z našich najkrajších a najviac vydarených dovoleniek.
Ivan Strápek a CK Bubo, ďakujeme a dúfam že sa ešte niekedy, niekde vo svete stretneme.

Miloš

J Jana Kubikova

 
Nad Kubou jsme vůbec neváhaly,

hned jsme ji u vás rezervovaly.


Dva týždne jsme procestovali,

Kubu si naozaj zamilovali.


No teraz s istotou vieme,

že s vámi zas pojedeme.


El cariño* nuestro guia,

tenía todo pod palcom,

rozprávať, zabávať, sprevádzať,

hlavně však nám nalievať RON.


Cigáry, salsa y Buena vista

V Santiagu takmer žiadný turista.

Fidela sme tak isto nespotkali,

Zato si však v buse zazpievali.


Cucy pomalu miznú z kapes..

Que yo no quiero sentirlo!

Como me gusta kubánský svět!

Y así no puedo dejarlo.


Sme Slováci, Češi aj Maďari

Slnko, more, rum nás očarí.

Kuba, Buba, absolut-total..

prázdninový komfort, naozaj ideál!

*(rozumej Ivan)

Po pár Cuba Libre lze i zazpívat na melodii známé písničky Chan Chan! :) Jana+Renata

 

 
Mile Bubo, dakujeme velmi pekne za skvely poznavaci zajazd Kuba – absolut total. Okusili sme Bubo prvykrat a nelutujeme ani nahodou. Urcite sa este rozhodneme cestovat s Bubom. Vdaka Ck Bubo a perfektnej sprievodkyni Katke Liskovej sme spoznali tu naozajstnu Kubu. Mali sme obavy, ake bude pocasie, kedze letne obdobie je obdobie dazdov. Ale dopadlo tu uplne ze suprovo. Ani raz sme vlastne nezmokli. Bud prsalo v noci alebo nam to vyslo, tak, ze sme akurat boli na obede. Bol to len taky letny dazdik. Stare auta dostali aj nas Dali sme si aj jazdu v starom kabriolete a citili sme sa ako Al Capone Doniesli sme si domov kopec zazitkov (rumu a cigar ) a pozerame sa na tuto krasnu krajinu inymi ocami ako doteraz. Bolo uzasne porovnavat, ako ziju oni a ako sa mame my. Bolo pre nas neuveritelne, ako sa deti tesili z obycajnych pier, samponikov a pod. Ulice plne deti v Baracoa sme nazvali ´´kubansky facebook´´. Spomenuli sme si na casy, ked bolo aj na Slovensku pri panelakoch plno deti a dnes ich uz niet. Vsetky sedia za PC doma. Planovali sme tento trip pred par rokmi na vlastnu past, ale z pracovnych dovodov nam to nevyslo. Asi to takto malo byt a sme radi, ze sme sa nakoniec rozhodli pre BUBO. Sme plni informacii vdaka Katke, ktora ma Kubu v malicku. Ci sa jednalo o historiu krajiny, ci bezny obycajny zivot kubancov. Dokazala to bravurne podat a cesta busom bola tymto sposobom zvladnutelna a rychlo nam ubiehala. Aj vdaka flaske rumu, ktora nemohla v buse chybat. Katka sa o nas postarala ako o svojich Dakujeme jej za vsetko, vdaka nej bude pre nas Kuba nezabudnutelna Hasta la victoria siempre... Zuzana a Miro

E Eva Lőwyová

 
S CK BUBO sme boli na dovolenke prvýkrát a neľutujeme.Boli sme veľmi spokojní,program splnený do bodky a to aj vďaka našim skvelým sprievodcom Ivanovi Strápekovi a Petrovi Hliničanovi,ktorí nás sprevádzali počas našej cesty.Vždy správne naladení,s množstvom informácií o krajine,ani dlhšie presuny nám nerobili problém,všetko sme zvládali v pohode.Sú to jednoducho ľudia na správnom mieste a svoju prácu odviedli na viac ako výbornú.Poznávací zájazd je dobre kombinovaný s oddychom,hoteli kvalitné,jednoducho super.Už teraz začíname plánovať svoju ďaľšiu dovolenku a určite s CK BUBO.
CK BUBO-správna voľba!
Eva a Ján Lőwy