Nórsko, Dánsko na veľkej lodi

Nórsko, Dánsko

Poďte s nami na sever v pohodlí plávajúceho mesta plného zábavy so slovenským sprievodcom za najkrajšou prírodou. Po celý čas bývate vo svojej komfortnej kajute na luxusnej lodi, čaká vás gurmánska plná penzia a z paluby obdivujete najkrajšie fjordy našej planéty. Okrem toho v cene aj prehliadka Kodane, plavba po fjorde Geiranger (UNESCO) aj po najdlhšom nórskom fjorde a super zážitky pre deti aj rodičov.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
 • Kodaň z Andersenových rozprávok so skutočnou Malou morskou vílou
 • Malebné najnórskejšie mesto s krivými drevenými domčekmi
 • Najkrajší fjord pod ochranou UNESCO s vodopádom Sedem sestier
 • Najdlhší európsky fjord, pokojné mestečko Flam a krásne scenérie
 • Vyhliadkový výlet najkrajšou nórskou železnicou k vodopádu s vílou
Zobraziť mapu

Odchod z Bratislavy do Kielu. Príchod k Vašej lodi a ubytovanie v kajutách. Začína sa veľké námorné dobrodružstvo. Večera na lodi a zoznámenie sa so všetkými možnosťami pre zábavu.

Prehliadka mesta, ktoré preslávil Hans Christian Andersen a výborné pivo. KODAŇ: Radničné námestie a najdlhšia pešia zóna na svete, ulička Nyhavn, kde najznámejší Dán býval. Kráľovský palác s čudnou čestnou strážou. Prečo majú Dáni svoju Margarétu tak radi? Pred sídlom dánskeho parlamentu si povieme niečo viac o modernej Škandinávii. Návrat na loď.

Celý deň na lodi. Do tohto plávajúceho hotela sa zmestí 2 550 cestujúcich, pláva rýchlosťou až 23 uzlov. Užívame si kvalitnú gastronómiu po celý čas, veľký bazén alebo jacuzzi na palube pod holým nebom. Ak ste ako rodina, posádka lode pripravila špeciálny program pre deti aj tínedžerov. Nudiť sa nebudeme. Čo bude na večeru? Dáte prednosť švédskym stolom alebo radšej servírovanej večeri?

Vedeli ste, že Severné more nie je v Európe najsevernejšie? Ďalej na severe je ešte Nórske. Práve sem sme v noci vplávali a vstúpili do krajiny fjordov. Dnes nás čaká ten najkrajší - GEIRANGER. Vylodenie sa na pevninu a užívanie si neuveriteľnej pohody v malej dedinke na konci fjordu. Čas na to, aby sme sa vyviezli na horu Dalsnibba (1 500 m, oplatí sa len za výborného počasia), alebo si vyšli pešo po ceste, ktorú stavali Nóri pred 110 rokmi. Asi neodoláte vôni sladkých vaflí, no my vám ponúkneme ešte čosi iné – sladký kozí syr. Dá sa to jesť? Ak ho budete raňajkovať s džemom, stane sa z vás Nór. Podvečer opúšťame Geiranger a okolo najkrajších nórskych vodopádov Sedem sestier a Nápadník smerujeme späť na otvorené more. Nórske fjordy sú najkrajšie z vody, vy si ich užijete. A slnko v noci nie a nie zapadnúť.

Ráno sa budíme v najdlhšom európskom fjorde Sognefjord. Čo je to vlastne fjord? A je tento naozaj dlhý cez 200 kilometrov? Aký je hlboký? Ranný príchod do dedinky Flam a priestor pre poldenný výlet najkrajšou železnicou Nórska. Vyvezieme sa až do nadmorskej výšky 850 m a nadýchneme sa vône nórskych hôr. Keď vláčik zastaví pri vodopáde a budete môcť vystúpiť, dávajte pozor, možno uvidíte aj skutočné víly. Popoludní voľno v sympatickom Flame. Večer smerujeme opäť na juh.

Prichádzame do mesta, kadiaľ prúdi do Nórska bohatstvo z ropy. Prečo je teda Nórsko také bohaté? A prečo sú tu ľudia takí šťastní? Prečo ho švédsky minister nazval poslednou komunistickou krajinou v Európe? Váš sprievodca vám všetko vysvetlí. Prehliadka Stavangeru aj s jeho štvrťou pôvodných starých domov a s najstarším kostolom v celom Nórsku. Večer vyrážame definitívne domov.

Ešte jeden deň zábavy na lodi. Všetko využijeme až do vyčerpania. Večer sa pekne oblečte. Na večeru za vami príde sám kapitán lode. Posledná noc v kajute, je čas pripraviť sa na zajtrajšie vylodenie.

Príchod do Kielu, presun do Viedne. Takúto plavbu si ešte niekedy zopakujeme.

Cena zahŕňa

 • spiatočnú autobusovú dopravu do Kielu
 • ubytovanie počas plavby vo vnútorných kajutách
 • plnú penziu počas plavby
 • prehliadku Kodane a Stavangeru
 • plavbu po Sognefjorde aj Geirangerfjorde
 • slovenského sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: špeciálny program pre deti aj tínedžerov počas celej plavby

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

nápoje, ostatné prehliadky/fakultatívne výlety

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Nórsko , +1 viac
7 dní
1 990 €
Island , +1 viac
13 dní
2 350 €

A Andrea Baníková

 
Výborná kombinácia maximálneho komfortu na veľkej / naozaj veľkej/ luxusnej lodi a poznávacieho zájazdu po severských krajinách -Dánsko , Nórsko. Bezproblémové nalodenie v Kiele na obrovskú loď aj vďaka našej milej sprievodkyni Katke Líškovej, ktorá nás na zájazde sprevádzala. Prvá zastávka Kodaň -prehliadka mesta, výmena stráží v kráľovskom paláci, ochutnali sme typický mrkvový koláč a kávu v cukrárni, kde pravidelne chodí aj kráľovná, prešli sme malebný starý prístav. Druhý deň - užívame služby a atrakcie na lodi. My sme síce bazén na hornej palube ,,nedali,, ale otužilcov sa našlo neúrekom. Naj zážitok -Nórske fjordy, slnko nikdy nezapadá, nádherná príroda, malebné domčeky, neopakovateľná až magická scenéria fjordov, nedá sa opísať- treba zažiť .Výborne nakombinovaný zájazd , zvládnu aj menej zdatní turisti, každý si vyberie aktivity, ktoré mu vyhovujú. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi krásnu prírodu, poznávanie iných kultúr, aj trochu luxusu .


 • 1 / 1