Škandinávia, Laponsko

Dánsko, Nórsko, Švédsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Nemecko

Veľký dobrodružný okruh Škandináviou cez 9 krajín za neuveriteľnú cenu. Zahoďte na tri týždne predsudky voči stanom a ukážte deťom najkrajšiu európsku prírodu. Najkrajšie nórske fjordy, nekonečné fínske lesy plné sobov, Andersenove domčeky v Kodani. Dedo mráz na fínskom polárnom kruhu. Najobľúbenejší kempingový zájazd od roku 1995 s množstvom aktivít. Pestrá cesta, ktorá posunie vaše poznanie Európy o kus ďalej. Pod patronátom prekladateľa slávnych románov Jo Nesba.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov

Dánsko, Nórsko, Švédsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Nemecko

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Rafting na rieke Sjoa, turistika na polárnom kruhu, výstup na strechu Škandinávie
 • Lesy plné sobov, sauny v prírode a ochladzujúci skok do fínskych jazier
 • Stretnite sa s Dedom Mrázom aj s nórskymi trollmi
 • Stredovek v Tallinne, Andersenove rozprávky v Kodani a fascinujúca história Berlína
 • Najkrajší fjord Geiranger, Cesta Trolov, najkrajší švédsky vodopád
Zobraziť mapu

Odchod z Bratislavy s možnosťou nastúpiť v Žiline a prechod Poľskom do oblasti MAZURSKÝCH JAZIER pri litovských hraniciach.

Oddych v svete, ktorý je už ďaleko od Bratislavy, zoznámenie sa s cestou, pohoda pri jazere.

Pokračujeme na východnú hranicu Európskej únie do bývalých krajín Sovietskeho zväzu. Litovské mesto KAUNAS a hlavné mesto Lotyšska. RIGA je najveľkolepejším mestom Pobaltia. Večerná atmosféra s dokonalou secesnou architektúrou, mohutnými protestantskými katedrálami a výborné pelmeny.

Krátky presun po Via Baltica do TALLINNU – v Estónsku začíname cítiť Škandináviu. Krásne zachované stredoveké mesto hanzovných obchodníkov, lekáreň Petra Veľkého, radnica, ktorú navštívil aj Dalajláma, pravoslávna katedrála ako spomienka na ruských cárov. Cez Fínsky záliv trajektom priamo do hlavného mesta Fínska. Kemp na okraji Helsínk s príjemnou atmosférou.

HELSINKI – čisté a pokojné veľkomesto postavené v jednotnom klasicistickom štýle, Olympijský štadión Emila Zátopka, pravoslávna Uspenská katedrála a luteránsky chrám. Skvelá rybia tržnica a prvé fínske suveníry s motívom komárov a sobov. Vyrážame na sever do centra krajiny tisícich jazier, ktoré uvidíme z vyhliadky Puijo. Spánok pri mestečku KUOPIO.

Možno ochutnáme gurmánsku pochúťku Kalakukko a pokračujeme nekonečným lesom k polárnemu kruhu k mestečku Kuusamo. Kto uvidí prvý soba, vyhráva BUBO tričko.

Pokojná fínska príroda na známom turistickom medveďom okruhu KARHUNKIERROS. Dvojdňová turistika (dá sa skrátiť) v nezabudnuteľnom prostredí 30 km južne od polárneho kruhu a kúsok od fínsko-ruských hraníc. Spánok v zálesáckych zruboch, nekonečný deň a stáda sobov.

Absolútny pokoj. Po túre zaslúžený relax v pravej fínskej saune. Za touto pohodou sa oplatí precestovať Európu.

Prechod cez Severný polárny kruh a na ňom dedinka Deda Mráza. Kúpite si diplom o pokorení tejto magickej hranice? ROVANIEMI: hlavné mesto Laponska, kde sa vybúril najväčší fínsky architekt Alvar Aalto. Pozdĺž najdlhšej fínskej rieky Kemijoki do Švédska. Prečo sa mu hovorí krajina troch koruniek?

Popri Botnickom zálive s krátkymi zastávkami v mestečkách Umea a Sundsvall krížom cez celý Škandinávsky polostrov až k švédsko-nórskym hraniciam. Budeme počúvať ABBU a jesť švédske slede a čokoládu. Noc v centre švédskeho lyžovania. Nám snežiť nebude, no hory okolo sú krásne.

Dôstojná rozlúčka so Švédskom pri nádhernom vodopáde Tännforsen. Vstupujeme do najdrahšej krajiny sveta - Nórsko. TRONDHEIM: kráľovské korunovačné mesto s najväčšou katedrálou Škandinávie, sladký kozí syr a farebné domčeky nad vodou. Podľa mnohých najlepšie miesto na život v celej Európe. Nezabudnuteľná noc v doline Romsdalen pod Trollou stenou v tieni skál s kolmým pádom viac než kilometer.

Divoké serpentíny CESTY TROLLOV nás z úrovne mora dostanú až cez 800 m.n.m, trajektom a Orlou cestou k najznámejšiemu fjordu celého Nórska (UNESCO) – GEIRANGER. Nezabudnuteľnú plavba loďou po fjorde majú deti v cene. Spánok v pohorí bohov.

Dedinka LOM s dreveným kostolíkom bez jediného klinca. Výstup na najvyšší vrch Škandinávie GALDHOPIGGEN (2469 m, od 6 rokov, len s horským vodcom), prípadne letné lyžovanie na ľadovci.

Pre záujemcov poldenný rafting na rieke SJOA za skvelú cenu alebo oddych v krásnej prírode.

LILLEHAMMER: spomienka na najkrajšiu olympiádu histórie. Zo skokanských mostíkov sa budeme kochať výhľadom na najväčšie jazero Nórska Mjosa. Hlavné mesto krajiny OSLO: Vigelandov park so stovkami dokonalých sôch, známa červená radnica, kráľovský palác s najdemokratickejším kráľom na svete a národná galéria s obrazmi Edvarda Muncha (poznáte Výkrik?), uličky Aker Brygge, prekrásna moderná budova novej opery, kde sa na streche opaľuje, jazdí na skateboarde aj hrá bedminton.

Slávne Vikingské lode a múzeum Kon-Tiki na polostrove Bygdoy. Cez fjord Svinesund do Švédska (konečne lacno) a pokračovanie v ceste na juh.

Trajektom do Dánska. KODAŇ: najživšie mesto celej Škandinávie, štát hippies v Kristianii, najdlhšia pešia zóna Európy Stroget, farebné domčeky Nyhavnu, nádherné Kráľovské námestie s kráľovským palácom sympatickej dánskej kráľovnej. Viete, kto ilustroval prvý dánsky preklad Pána prsteňov? Malá morská panna je skutočne malá. Trajekt do Nemecka. Ideme do finále.

BERLÍN je mesto, ktoré sa mení každý deň. Ríšsky snem, známa alej Unter den Linden a moderné Potsdamer Platz. Fascinujúci pamätník holokaustu, krásna zelená vládna štvrť, víťazný stĺp, na ktorom sa schádzajú anjeli a najväčšia železničná stanica Európy. Slávna televízna veža na Alexanderplatzi, svetové hodiny a najlepšie múzeá kontinentu.

Príchod domov vo veľmi skorých ranných hodinách.

Cena zahŕňa

 • dopravu kvalitným autobusom s profesionálnymi slovenskými vodičmi
 • 12x ubytovanie v kempoch vo vlastných stanoch
 • trajekty Helsingborg-Helsingor a Rodby-Puttgarden
 • výstup na najvyššiu horu Škandinávie
 • plavbu po fjorde Geiranger
 • turistiku v severnom Fínsku
 • fínsku saunu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby CK BUBO
 • poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: švédsku čokoládu, sladký nórsky syr

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

trajekt Tallinn-Helsinki (63 €), stravu, poistenie

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Nórsko , +1 viac
7 dní
1 990 €
Island , +1 viac
13 dní
2 350 €

B Brona Suchankova

 
Ahojte!
Rada by som pozdravila všetkých účastníkov zájazdu a aj tých, ktorí ste niekedy uvažovali alebo uvažujete o tomto zájazde. Jediné, čo sa dá napísať je: SUPER SUPER SUPER! Som strašne rada, že som sa dala prehovoriť manželom a staršou dcérou, aby sme strávili našu letnú dovolenku v Škandinávii. Z našej prvej stanovačky sme si odniesli kopec zážitkov, spomienok a stretli sme neuveriteľnú skupinu úžasných ľudí. Veľká vďaka patrí Aďovi za jeho profesionalitu, úžasnú schopnosť vytvoriť príjemnú pozitívnu atmosféru nielen počas upršaných dní, ale aj počas celého zájazdu. Veľká vďaka patrí taktiež Jožkovi a Vladovi, za bezpečnú jazdu a ochotu, ústretovosť a priateľský prístup. Včera sme sa na Aďovom premietaní niektorí opäť stretli a verím tomu, že nám ďaľší zájazd spolu vyjde! Pozdravujeme všetkých, ktorí nemohli včera prísť na Magio pláž :-)!!!
Ešte raz veľká vďaka BUBO za tento zážitok a novoobjavenú lásku k stanovaniu. Kiežby bolo takých stanovačiek viac :-).


 • 1 / 1