Chile, Peru, Bolívia a Veľkonočný ostrov

Chile, Peru, Bolívia

Krásna expedícia do najindiánskejších častí Južnej Ameriky. Slávne Machu Picchu a množstvo chrámov Inkov v okolí legendárneho Cuzca. Bájne jazero Titicaca a indiánsky La Paz. Vrchol programu: prechod bolivijským altiplanom cez Salar de Uyuni do najsuchšej púšte sveta. Na záver najizolovanejšie miesto na svete. Môžete odolať?

Peter Hliničan Peter Hliničan
Spokojnosť zákazníkov
od 4 260 €

Chile, Peru, Bolívia

19 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Výlet na Veľkonočný ostrov v cene!
 • Prechod na džípoch cez magický Salar v cene
 • Cuzco, Titicaca, La Paz – život 4000 m.n.m.
 • Dokonalá expedícia za skvelú cenu
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne. Dlhý let do Peru.

LIMA: hlavné mesto krajiny. Prehliadka mesta s koloniálnym námestím Plaza de Armas a hrobkou Pizarra. Kostol svätého Augustína, San Francisco s katakombami. Odkaz španielskych dobyvateľov. Začíname.

Ráno odlet do CUZCA, kedysi centra najmocnejšej indiánskej ríše, ktorá vládla v Južnej Amerike. Na úvod prehliadka ruín v okolí mesta – Chrám Slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, incké kúpele Tambo Machay, posvätné Qenko. Večerné prechádzky v meste, ktoré Vám možno pripomenie tibetskú Lhasu.

Koloniálna architektúra a indiánska minulosť. Vláčikom cez mohutné Andy popri dravej Urubambe až pod magické ruiny MACHU PICCHU.

Prehliadka novodobého divu sveta. Rozprávanie o ich histórii. Prečo ich postavili? Kto ich objavil? Ochutnáte výbornú veľkozrnnú kukuricu so syrom. Návrat do Cuzca.

Presun peruánskym vidiekom k najvyššie položenému splavnému jazeru sveta TITICACA. Návšteva unikátnych plávajúcich rákosových ostrovov Los Uros. Večer možno ochutnáme steaky z lamy v kvalitnej a vyskúšanej reštaurácii.

Odchod z Peru do Bolívie, kde neďaleko jazera prekročíme ďalšiu exotickú hranicu. Večer príchod do mesta LA PAZ. Prekrásna vyhliadka na mesto položené hlboko pod nami v kotline.

Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta na svete - námestie Plaza Murillo, prezidentský palác, pri ktorom si povieme viac o diskutovanom Evovi Moralesovi. Trhovisko a všadeprítomní Indiáni - sme v najindiánskejšom štáte Južnej Ameriky.

La Paz a potom nočný presun. Presun bolívijskou krajinou k našim džípom a nástup na trojdňový prechod na džípoch úchvatnou vysokohorskou krajinou Bolívie.

Lagúny rôznych farieb, lagúna Verde, lagúna Colorada, plameniaky, sopky...

Vyvrcholenie programu – Salar de Uyuni – biela soľná planina, najväčšia svojho druhu na svete, vo výške 3650 m. 10 miliárd soli okolo Vás. Bizardná krajina na vychutnanie ktorej potrebujete tie najkvalitnejšie okuliare. Isla del Pescado – ostrov v bielom mori soli porastený obrovskými kaktusmi. Tipnete si ich vek?

Príchod do najsuchšej púšte sveta ATACAMA. Tu vraj nikdy neprší. A čo potom tie mraky na obzore? Atmosféra dediny siedmych statočných, návšteva nezabudnuteľného Údolia mŕtvych a úchvatného Údolia mesiaca, kde vystúpime aj na obrovskú piesočnú dunu.

Priestor pre návštevu gejzírov El Tatio a soľnej lagúny pre tých, ktorí soli nemali dosť. Výborné vínko v našom obľúbenom baríku a odlet do hlavného mesta.

SANTIAGO DE CHILE, moderná metropola je živou spomienkou na kultúrne, politické a sociálne zmeny, ktoré sa v krajine udiali. Prezidentský palác La Moneda, bulváry O´Higgins, Almirante Latorre, Blanco Encalada, Metropolitná katedrála, katedrála Santiago a centrálne námestie Plaza de Armas. Na večeru ochutnáte najlepšie steaky na svete.

Transfer na letisko a odlet ponad Tichý oceán a po 5,5 hodinách pristaneme na malej skale. Veľkonočný ostrov. Začíname návštevou Ahu Vinapu s neuveriteľnými skalnými stenami, ktoré pripomínajú Machu Picchu. Ich vzhľad podľa niektorých odborníkov podporuje teóriu, že prví obyvatelia ostrova prišli z Južnej Ameriky. Pokračujeme nahor k sopke Rano Kau do dedinky Orongo, centra kultu Vtáčieho muža. Domy z mäkkého kameňa boli ohľaduplne zreštaurované, bralá so stovkami petroglyfov zostali nedotknuté. Nezabudnuteľné výhľady si dôkladne vychutnáme.

Vyrážame z Hanga Roa na východné pobrežie, ktoré si dôkladne pozrieme. Chrámy Akahanga a Tongariki – najväčšia plošina ostrova s pätnástimi sochami. Po zemetrasení v roku 1960 ju zničila prílivová vlna, no v roku 1992 bola kompletne zrekonštruovaná. Výlet pokračuje po juhovýchodnom pobreží ostrova so zástavkou pri sopke Rano Raraku, kde sa nachádza 394 moai v rôznych stupňoch dokončenia. Pokračujeme na sever okolo zátoky La Perousse k Ahu Te Pito Kura, k najväčšiemu moai vztýčenému na ostrove. Vysoký je 9,8 metra a váži približne 82 ton. Ďalšou zástavkou je pláž Anakena, kde podľa legendy po prvýkrát pristál na ostrove Hotu Matua. Obed formou pikniku. Miestny Ahu Nau Nau bol čiastočne zrekonštruovaný v roku 1978. Nachádza sa tu aj Ahu Ature Huki, prvý moai opätovne vztýčený na ostrove. Podarilo sa to miestnym obyvateľom v spolupráci s nórskou expedíciou Thora Heyerdahla v roku 1956. Pokračujeme do Vaitey a späť do hotela.

Preletíme z letiska Mataveri späť do Santiago de Chile, kde budeme mať tranzitný nocľah.

Odlet zo Santiaga s množstvom zážitkov. Na jednej ceste sme videli novodobý div sveta, najsuchšiu púšť na svete a najizolovanejšie miesto, uprostred Pacifiku.

Návrat do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky
 • prelet Atacama-Santiago
 • prelet Santiago - Veľkonočný ostrov - Santiago
 • slovenského BUBO sprievodcu počas dní 2-14
 • 2 noci ubytovanie na Veľkonočnom ostrove a prehliadku s anglicky hovoriacim sprievodcom
 • komplet dopravu miestnymi autobusmi, vlakom, prenajatými mikrobusmi a džípmi
 • výlety do púšte Atacama, Salar de Uyuni, člnom na jazero Titicaca
 • ubytovanie v jednoduchých hoteloch
 • stravu pri expedičnom prechode soľnou púšťou a Alitplana
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem expedičnej na trase San Pedro-Uyuni), vstupné, letiskové poplatky, vláčik na Machu Picchu, vnútroštátnu letenku Lima-Cuzco (cca 140 €).

Program na Veľkonočnom ostrove je s lokálnym sprievodcom /anglicky hovoriaci/. BUBO sprievodca cestuje v prípade skupiny 8 a viac klientov.

Letenka: Tieto destinácie lietame preferenčne leteckými spoločnosťami KLM/AIR FRANCE s prestupom v Amsterdame/Paríži. Všetky sú s jedným prestupom v Európe. Lokálne lety v Južnej Amerike lietame spoločnosťou LAN Chile.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Luxury
8%

Termíny a ceny

Termín
Cena
06.11.2018
24.11.2018
4 580 €
Základná cena 4580 €
Letiskové poplatky 685 €
Miestny let Cuzco - Lima 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 553 €
Objednať zájazd
03.02.2019
21.02.2019
4 580 €
Základná cena 4580 €
Letiskové poplatky 685 €
Miestny let Cuzco - Lima 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 553 €
Objednať zájazd
10.05.2019
28.05.2019
4 410 €
Základná cena 4410 €
Letiskové poplatky 685 €
Miestny let Cuzco - Lima 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 383 €
05.07.2019
23.07.2019
4 580 €
Základná cena 4580 €
Letiskové poplatky 685 €
Miestny let Cuzco - Lima 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 553 €
31.08.2019
18.09.2019
4 580 €
Základná cena 4580 €
Letiskové poplatky 685 €
Miestny let Cuzco - Lima 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 553 €
06.11.2019
24.11.2019
4 260 €
Základná cena 4260 €
Letiskové poplatky 685 €
Miestny let Cuzco - Lima 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 233 €

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €


 • 1 / 0