Etiópia - Danakil " Cesta do pekla"

Etiópia

Vydajte sa na cestu do oblasti, ktorú CNN na konci roku 2017 vyhlásilo v ako jednu z najdobrodružnejších destinácii. Vstúpte do pozemského pekla a pozrite sa na farebnú krajinu v oblasti Dalol. Vystúpte na najaktívnejšiu sopku planéty a v noci pozorujte jej ohnivé divadlo. Dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnete. Neuveriteľný týždeň. Toto len tak nezažiješ!

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Spokojnosť zákazníkov
od 1 523 €

Etiópia

7 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Cesta do hlbín zeme k najstaršej sopke našej planéty
 • Autentické miesta a atmosféra so skúsenými BUBO sprievodcami, odborníkmi na Afriku
 • Najteplejšie miesto na planéte zem
 • Autentická kultúra Afarov a tradičná ťažba soli

Prílet do Addis Ababa, havného mesta Etiópie, nazývanej aj Kolískou ľudstva. Vstup do krajiny, víza si kupujete na letisku, je potrebné mať nachystaných 20USD. Vyzdvihnete asi batožinu a vyjdete von z terminálu. Dopoludnia čas na rýchlu návštevu Addis a malý obed. Presun na vnútroštátny terminál a odlet do Mekele. V závislosti od príletu bude možno čas na krátku prehliadku mesta.

Dnes vstúpime na územie kmeňa Afarov, púštnych ľudí, ktorí prežívajú v najdrsnejších podmienkach. Jedno z najsuchších miest na našej planéte a zároveň aj najteplejšie. Viete aká je tu priemerná teplota? Našimi prenajatými džípmi celý deň zostupujeme do danakilskej rokliny. Prostredie sa okolo nás mení a skaly menia farby. Krajina okolo nás je ako jedna veľká geologická kniha. Prejdeme cez Berhaile a zastavíme pri ťavích karavánach naložených soľou. Tisíce púštnych korábov a vy máte pocit, že žijete v období stredoveku. Toto je posledný kút v Etiópii, kde ľudia žijú rovnako ako v dávnych dobách. Vybavíme tu vstupné formality do Danakilskej preliačiny a naberieme miestnu ozbrojenú eskortu. Pokračujeme hlbšie do púšte, krajina naokolo je nehostinná a predsa tu stretávame kopu ľudí. Podvečer prichádzame na dno rokliny. Ako žijú Afarovia? Noc v kempe u Afarov v Hamed Ela.

Navštívime oblasť Asale, kde sa ťaží soľ. Vieme kam ísť a poznáme miesta, kde budete mať najlepšie fotografie. Koľko stojí soľ? Vyskúšate si ju vydolovať? Nikde na svete ste nevideli toľko tiav ako práve tu. Pokračujeme džípmi cca 17km do Dallolu a čakajú nás neskutočné pohľady na farebnú krajinu akoby z inej planéty. Horúce pramene a sírové jazierka, rôzne sopečné útvary a úžasné farby. Toto ste ešte nevideli. Noc v kempe

Ráno odchod autami do Dodemu a odtiaľ nás čaká trek na sopku Erta Ale. Jej vrchol je 613 metrov nad morom a my budeme stúpať v najteplejšej oblasti celej Afriky. Prach, horúčava, sopečné kamene, láva nás sprevádzajú na každom kroku a smer nášho stúpania ako aj miesto na kemping si zvolíme podľa smeru a intenzity vetra. Najlepšie zábery najaktívnejšej sopky na svete sa robia v noci, kedy je vidno žiarivú červenú lávu striekajúcu z hlbín zeme. Zem žije! A my budeme toho svedkami. Náročný deň je za nami, no máme tie najintenzívnejšie zážitky. Na tento deň určite nezabudnete. Noc v stanoch v masíve sopky Erta Ale

Východ slnka na najhorúcejšom mieste Afriky a na jednom z najodľahlejších miest na svete vôbec. Toto vaši známi nikdy nepochopia. Po zbalení zostup naspäť do Dodemu, nasadáme do áut a smerujeme do Mekele. Noc v hoteli, zaslúžená sprcha. Presun na letisko a večerný odlet do Addis Abeba a ďalej domov. Prežili sme neuveriteľný týždeň. Kam pôjdeme nabudúce?

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 1 x ubytovanie v dvojposteľových izbách v 3* hoteloch v mestách
 • ubytovanie 3 noci v stanových táboroch, alebo inom jednoduchom zariadení
 • africké all inclusive (plná penzia a neobmedzené množstvo balenej vody)
 • dopravu mikrobusom v mestách a terénnymi 4x4 autami v Danakile
 • všetky vstupné poplatky
 • miestne poplatky
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby  BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (kúpite ich priamo na letisku, cca 50 USD), vreckové , inú stravu a nápoje

Poznámka:

Tento okruh je určený skúseným cestovateľom, ktorí hľadajú turisticky menej navštevované miesta našej planéty. 3 dni sa budeme pohybovať v oblasti s minimálnou infraštruktúrou, po terénnych cestách a ubytovaním v stanových táboroch so základnou hygienou. Program a trasa cesty môže byť pozmenená podľa aktuálnej situácie. Hlavné body trasy (Dalol a Erta Ale) budú zachované, pokiaľ to situácia dovolí.

Zdravotné odporúčania: Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín Cena  
10.05.2018
16.05.2018
1 523 € 1 620 €
Objednať
27.06.2018
03.07.2018
1 523 € 1 620 €
Objednať
08.11.2018
14.11.2018
1 523 € 1 620 €
Objednať

Odporúčame

Novoročná akcia

Etiópia

Etiópia - veľký okruh

15.05. → 01.06.2018 +3 ter.
18 dní
4 540 € 4 268 €

Novoročná akcia

Etiópia , +1 viac
20 dní
5 090 € 4 785 €


 • 1 / 0