India, Himaláje, Ladakh

India

Skutočná lahôdka pre ľudí, ktorí hľadajú viac. Na koňoch k himalájskemu ľadovcu, na rikšiach rušnými uličkami Dillí. Prejdeme sa svetom hinduizmu, sikhizmu, budhizmu aj islamu. Cez Kašmír vstúpime do indického Tibetu a započúvame sa do modlitieb v budhistických kláštoroch. Nezabudnuteľná cesta.

Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík
Spokojnosť zákazníkov
od 1 999 €

India

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Skvelá partia. Táto cesta nie je pre padavky!
 • Pod patronátom riaditeľa  BUBO,  MUDr. Ľuboša Fellnera
 • Možnosť rozšíriť si cestu o Pakistan (Pozrite si zájazd Pakistan, Himaláje, Ladakh)
 • Mimoriadne dôležité skúsenosti v zložitom regióne
Zobraziť mapu

Zvítanie sa s našim dlhoročným partnerom, krátka aklimatizácia, presun vlakom a rikšami do AMRITSARU, do centra Sikhov. Prvý dotyk s Indiou bude pre Vás šokom, neskôr budete na prvý deň spomínať ako na pobyt v takmer európskom meste.

Zlatý chrám, kde denne dostane zadarmo najesť 30 000 pútnikov. Dáte si aj Vy trochu dhalu a kúsok čapati? Najlacnejšie fľaškové nápoje na celom kontinente, dotované výrobcom iba pre zlatý chrám. Ochutnáme ThumsUp za 6 centov.

Toto miesto má atmosféru ako Mekka pre moslimov a Jeruzalem pre kresťanov. Zároveň je to dejisko pohnutých udalostí. Cesta miestnym autobusom do JAMMU.

Z Jammu (zimného hlavného mesta) sa presunieme do SRINAGARU, letného hlavného mesta Kašmíru. Ako sa cestuje v Indii? Únik z civilizácie, všetko sa mení. Strava v pouličných stánkoch, miestne obyvateľstvo, aj naše nároky. Vitajte v štáte Jammu & Kašmír. Ubytovanie na luxusných (na miestne pomery) houseboatoch na jazere NAGIN. Toto miesto si obľúbili indickí maharadžovia, veľkí mughali, aj britskí guvernéri.

Príjemná klíma mesta na jazere z neho skutočne robí raj na zemi. Pravé kašmírske koberce, kvetinové mughalské záhrady a život na jazere.

Záujemcovia vstanú skoro ráno a vyplávajú na jazero v šikarách – v tradičných lodičkách ešte za tmy. Správna rozlúčka s rajom na zemi. Kašmírci sú najtvrdší obchodníci na svete a presvedčia Vás o tom na lokálnom trhu priamo na vode. Korenia, pašmínové šály, kašmírsky čaj, šafrán amed, ktorý tu vraj kupoval aj futbalista Roberto Baggio či Mick Jagger. Presun do Himalájí do SONNAMARGU.

Zlaté lúky a treking na koňoch k ľadovcu Thajwas. Tu žijú kočovní Gudžari. Spektakulárny prejazd cez sedlo Zoji La a Himaláje menia tvár: ubúda zelená a na pozadí už čnejú snehom pokryté vrcholy sedemtisícoviek.

Cez sedlo Fotu La sa ako v rozprávke prehupneme z moslimského do budhistického sveta. Raňajky pod 9 metrov vysokým impresívnym kamenným Budhom z raných storočí nášho letopočtu (bez turistov- jedna z BUBO špecialít). LADAKH: tibetskejší ako samotný Tibet. Tento rok sme tu predĺžili pobyt o ďalší deň! Budhistické kláštory, jaky, obrovské hory a Tibeťania. Pomodlíme sa spolu s mníchmi magické lamaistické modlitby, v našej známej rodine nám navaria tibetský čaj s jačím maslom a vykúpeme sa v studenom Induse. LAMAYURU je jedinečné miesto. Výhľady zo strechy kláštora, ktorý postavil známy budhistický mních – staviteľ Rinchen Zangpo.

Náš prenajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme naozaj veľa! LEH: hlavné mesto oblasti, ležiace vo výške cez 3 000 m. Komunity tibetských utečencov, ktorí tu nachádzajú slobodu, a vyznávačov hnutia hippies, ktorí tu nachádzajú lacnú marihuanu. Zažijeme opäť festival, streľbu z luku, hru polo, alebo tance?

Nad mestom sa týči Shanti stupa a bývalý kráľovský palác. Nazrieme dnu. Treking do SABU – nenáročný prechod dvoma sedlami a zostup mesačným údolím. Možností, ako sa obohatiť zážitkami a spoznať Ladakh je neúrekom, vyberiete si na mieste: Raftovanie na Induse, najvýznamnejšie kláštory Tikse a Hemis, alebo s nami zavítate na návštevu do sídla Dalajlámu.

Mimoriadne náročná jazda autobusom, krajinou ako z rozprávky cez sedlo vo výške 5 328 m. n. m. (druhá najvyššie položená cesta sveta) s prespaním v nocľahárni.

Smerujeme opäť do civilizácie, hinduistické MANALI: indický Smokovec. Nočný prejazd do DILLÍ. Odporúčame Vám nad Himalájami preletieť a čas v okolí Lehu (12. a 13. deň) strávite účelnejšie: môžete si užívať unikátnu atmosféru „Malého Tibetu“, či vydať sa na výlet do najvyššieho sedla Khardung –La (5 600 m. n.m.).

DILLÍ: Staré Dillí, trhy, kravy, fascinujúca Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Veľkomesto plné kontrastov, ktoré Vám ukážeme inak ako len z kaviarní na Connaught Place a povinnej zastávky pri India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatstvo, parkovo upravené, čisté ulice ale aj špina a žobráci. Luxus obchodných centier a stánky v spletitých uličkách. Navštívime Qutab Minar, najvyšší tehlový minaret na svete a pozrieme sa zblízka na Chandraguptov železný stĺp, o ktorom Erich von Däniken tvrdil, že nie je z tejto planéty.

Veľkolepý Aksardham je vznešené dielo indických architektov. Stará pevnosť Purana Qila, alebo Humayunova hrobka taktiež pod patronátom UNESCO. Pôjdeme na miesta, kam si chodia oddýchnuť lokálni obyvatelia Dillí. Toto mesto pochopíte, až keď ho prejdete celé. Posledné trhy a pietna pamiatka na Gándhího na Rajghate. Transfer na letisko a odlet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • BUBO sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • dopravu medzi jednotlivými mestami podľa programu
 • ubytovanie v jednoduchých hoteloch
 • polpenziu na houseboatoch
 • trekking na koňoch k ľadovcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

vreckové (najmä na nádherné kašmírske a tibetské suveníry), vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety a aktivity, víza, letiskové poplatky

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

NÁROČNOSŤ:
Zájazd je veľmi náročný. Nejde ani tak o fyzickú námahu, ako o veľké striedanie nadmorskej výšky, teplôt, veľmi jednoduché ubytovanie v štáte Jammu a Kašmír, namáhavé presuny. Ak preferujete vyšší komfort, vyberte si Tibet, Nepál - pohodlnejší zájazd v regióne Himalájí. Toto je krásna cesta pre ľudí, ktorí hľadajú viac.

SPRIEVODCA:
BUBO sprievodca Vás vyzdvihne na vlakovej stanici v Amritsare a z Lehu do Dillí preletí (Tento prelet odporúčame aj Vám)

Termíny a ceny

Termín
Cena
06.07.2019
21.07.2019
1 999 €
Základná cena 1999 €
Letiskové poplatky 430 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 62 €
Spolu 2 491 €
24.08.2019
08.09.2019
1 999 €
Základná cena 1999 €
Letiskové poplatky 430 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 62 €
Spolu 2 491 €

Odporúčame

India , +1 viac

India, Nepál

19.11. → 04.12.2018 +8 ter.
16 dní
2 240 €
India

India - veľký okruh

22.10. → 03.11.2018 +7 ter.
13 dní
1 890 €

E Eva Pinterová a Jaroslav Trnka

 
Včera sme sa šťastne vrátili z Vášho zájazdu India-Himaláje-Ladakh a tak sa Vám chceme zo srdca poďakovať za tých úžasných 16 dní,ktoré sme vďaka Vám prežili. Chceme predovšetkým poďakovať za výber toho najlepšieho sprievodcu - Jančiho Budaya. Je nesmierne vzdelaný, ochotný, pohotový, vtipný a spoľahlivý. Nútené zmeny v programe zvládol s obdivuhodnou ľahkosťou a z celej výpravy urobil nezabudnuteľný zážitok. Ešte raz vrelá vďaka za Vaše služby, s pozdravom a prianím všetkého dobrého, Eva Pintérová a Jaroslav Trnka.

 

 
From: nizner.m [mailto:nizner.m@azet.sk]
Sent: Monday, September 20, 2010 7:53 PM
To: BUBO; Juraj Ondrejčík
Subject: RE: Pozvanka na premietanie

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohto zájazdu a obzvlášť Jurovi, za 3 týždne plné super extra zážitkov. Bol to môj tretí zájazd s Bubom, ale 100% najlepší!

Pozdravuje Miloš!

 

 
From: nizner.m [mailto:nizner.m@azet.sk]
Sent: Monday, September 20, 2010 7:53 PM
To: BUBO; Juraj Ondrejčík
Subject: RE: Pozvanka na premietanie

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohto zájazdu a obzvlášť Jurovi, za 3 týždne plné super extra zážitkov. Bol to môj tretí zájazd s Bubom, ale 100% najlepší!

Pozdravuje Miloš!

 

 
Stretlo ma šťastie, povieme si často pri drobnostiach, ktoré nás postretnú v živote, ale najviac si šťastie vážime v dôležitých životných situáciach. Mňa v tomto roku naozaj postretlo šťastie, úspešne som zmaturoval a k
maturite som dostal vďaka výhre krásny darček - zájazd, ktorý pre väčšinu ľudí vonia exotikou. Najskôr to mal byť Nepál, potom to však bola India - jej severná časť. Rodičia dlho zvažovali, či je to pre mňa ako nepočujúceho vhodná cesta. Nielen, že je to ďaleko, ale je to úplne iná kultúra so všetkými krásami a nebezpečenstvami. To však nebol jediný dôvod
prečo dlho váhali, zvažovali či to nebude náročné aj pre skupinu, s ktorou budem cestovať a hlavne pre sprievodcu, ktorý má v tomto "nespoľahlivom" svete veľa starostí. Nakoniec som ich však presvedčil a hlavne videli, ako veľmi túžim po cestovaní a spoznávaní nového. Až teraz po návrate domov viem, že som mal ozajstné šťastie, nie v tom, že som vyhral tento zájazd,
ale v tom akých úžasných ľudí som tu stretol. Všetci v skupine ma prijali bez zábran a s otvoreným srdcom. Snažili sa mi celú cestu zjednodušiť, aby
som čo najmenej pociťoval svoj hendikep. Snažili sa mi všetko vysvetliť písaním lístočkov, takže teraz si budem môcť založiť nie album fotografií, ale vlastne takú malú "cestovnú kroniku" - fotografie dopĺňajú písané
texty. Z Bratislavy dchádzala skupina neznámych ľudí a domov sa podľa mňa
vrátila partia priateľov. Chcel by som sa všetkým mojim spolucestujúcim ešte raz poďakovať. Najväčšia vďaka patrí nášmu vedúcemu - Jurajovi. Na
jeho pleciach ležala veľká zodpovednosť za celú skupinu a popritom si
dokázal nájsť čas pre každého. Cítil som koľko námahy to stojí, aby sme
zvládli plánovaný program v stanovenom čase. vo svete kde presnosť vlastne
nepoznajú. Videl som kopu úžasných vecí, stavieb, prírodných výtvorov,
videl som biedu i bohatstvo, honosnú nádheru stavieb i chudobné chatrče, ale najmä stretol so, skvelých ľudí. Vďaka cestovnej kancelárii " BUBO" a
predajni JAKSTEAM - JAČÍ DYCH mám zážitky na celý život. Z toho dôvodu Vám
všetkým z hĺbky srdca ďakujem a prajem Vám veľa zdravia, pracovných
úspechov a veľa spokojných turistov. Dúfam, že s Vami ešte aj ja spoznám
kus sveta.
Spokojný Braňo Puškáč
Mária Puškáčová [puskam@pobox.sk] ut 17.9.2002 9:09

 

 
Stretlo ma šťastie, povieme si často pri drobnostiach, ktoré nás postretnú v živote, ale najviac si šťastie vážime v dôležitých životných situáciach. Mňa v tomto roku naozaj postretlo šťastie, úspešne som zmaturoval a k
maturite som dostal vďaka výhre krásny darček - zájazd, ktorý pre väčšinu ľudí vonia exotikou. Najskôr to mal byť Nepál, potom to však bola India - jej severná časť. Rodičia dlho zvažovali, či je to pre mňa ako nepočujúceho vhodná cesta. Nielen, že je to ďaleko, ale je to úplne iná kultúra so všetkými krásami a nebezpečenstvami. To však nebol jediný dôvod
prečo dlho váhali, zvažovali či to nebude náročné aj pre skupinu, s ktorou budem cestovať a hlavne pre sprievodcu, ktorý má v tomto "nespoľahlivom" svete veľa starostí. Nakoniec som ich však presvedčil a hlavne videli, ako veľmi túžim po cestovaní a spoznávaní nového. Až teraz po návrate domov viem, že som mal ozajstné šťastie, nie v tom, že som vyhral tento zájazd,
ale v tom akých úžasných ľudí som tu stretol. Všetci v skupine ma prijali bez zábran a s otvoreným srdcom. Snažili sa mi celú cestu zjednodušiť, aby
som čo najmenej pociťoval svoj hendikep. Snažili sa mi všetko vysvetliť písaním lístočkov, takže teraz si budem môcť založiť nie album fotografií, ale vlastne takú malú "cestovnú kroniku" - fotografie dopĺňajú písané
texty. Z Bratislavy dchádzala skupina neznámych ľudí a domov sa podľa mňa
vrátila partia priateľov. Chcel by som sa všetkým mojim spolucestujúcim ešte raz poďakovať. Najväčšia vďaka patrí nášmu vedúcemu - Jurajovi. Na
jeho pleciach ležala veľká zodpovednosť za celú skupinu a popritom si
dokázal nájsť čas pre každého. Cítil som koľko námahy to stojí, aby sme
zvládli plánovaný program v stanovenom čase. vo svete kde presnosť vlastne
nepoznajú. Videl som kopu úžasných vecí, stavieb, prírodných výtvorov,
videl som biedu i bohatstvo, honosnú nádheru stavieb i chudobné chatrče, ale najmä stretol so, skvelých ľudí. Vďaka cestovnej kancelárii " BUBO" a
predajni JAKSTEAM - JAČÍ DYCH mám zážitky na celý život. Z toho dôvodu Vám
všetkým z hĺbky srdca ďakujem a prajem Vám veľa zdravia, pracovných
úspechov a veľa spokojných turistov. Dúfam, že s Vami ešte aj ja spoznám
kus sveta.
Spokojný Braňo Puškáč
Mária Puškáčová [puskam@pobox.sk] ut 17.9.2002 9:09


 • 1 / 1