Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali

Indonézia, Bali

Nový vylepšený program: viac mora a viac exotiky. Pozorovanie korytnačiek a najväčších žijúcich jašterov planéty. Prírodné dobrodružstvo a zážitok na celý život. Výstup na najkrajšiu sopku oblasti a oddych na rajských ostrovoch. Nádherná expedícia pre skúsených cestovateľov.

Martin Šimko Martin Šimko
Spokojnosť zákazníkov
od 2 445 €

Indonézia, Bali

18 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Unikátny program, ideme ďalej
 • Kúpanie sa na Gili, noc v domorodej dedine
 • Expedícia, na ktorej pracujeme už 14 rokov
 • Pozorovanie korytnačiek a najväčších žijúcich jašterov planéty
Zobraziť mapu

Prílet na ostrov Bali. Selamat datang – vitajte. Prvé dotyky s Indonéziou, ubytovanie v hoteli, výmena peňazí, zo všetkých sa stávajú milionári. Aklimatizácia pred dobrodružným programom.

Ráno presun na letisko a prelet na ostrov Flores (1,15 hod.). Už samotný let je zážitkom, pretože je veľmi panoramatický. Výhľady na nespočetné množstvo ostrovov vo Floreskom mori, či samotnú sopku Rinajni, ktorú plánujeme pokoriť. Prílet do mesta Labuan Bajo. Z letiska pokračujeme priamo do oblasti Manggarai. Cca 8 hodinový presun nákladným autom, pozorovanie prírody, ryžové polia a život miestneho obyvateľstva. Ubytovanie v eco lodge priamo v ryžovom poli s výhľadom na okolité hory, Floreské more a ostrov Mules.

Začíname putovanie do dedinky Waerebo. Po prírodnej stránke zaujímavý cca 4 hodinový trek džungľou. Cestou poznávame ako rastie kakao, škorica, klinčeky, káva. Budú nás počas našej cesty sprevádzať aj makaky a škrekot papagájov? Pred nami sa zjaví bohom zabudnutá dedinka, ukrytá pred zrakmi sveta. Waerebo – posledná dedina svojho druhu, kde manggarajci žijú v tradičných domoch – rumah adat. Spolu s miestnymi obyvateľmi strávime príjemný čas, zažijeme rituálne privítanie, nahliadneme do ich príbytkov, spoznáme chuť pravej mangarajskej kávy a ich tradičných jedál, ktoré pripravujú miestne ženičky. Jeden z najimpresívnejších zážitkov zájazdu!

Po raňajkách sa rozlúčime s obyvateľmi dedinky a vydáme sa na cestu späť. Po príchode do eco lodge sa pripravíme na čaká nás cesta do mestečka Labuan Bajo, ktorú si zopakujeme v nákladnom aute. Cestou obdivujeme nielen prírodu ale aj zručnosť miestnych vodičov ako zvládajú nástrahy cesty.

Nalodenie. Začíname poznávať prekrásne zákutia Floreského mora a nádhernou ostrovnou scenériou sa preplavíme až na ostrov RINCA, ktorý je súčasťou Národného parku Komodo. Park je vďaka prírodným scenériám a varanovi komodskému zaradený na listinu UNESCO. Prechádzka po ostrove. Hľadanie varana komodského v jeho prirodzenom prostredí. Varan komodský – najväčší jašter žijúci na zemi, dosahujúci dĺžku až 3 metre a váhu 150 kg. Koľkých stretneme? Kúpanie, opaľovanie, šnorchlovanie, pochutnávame si na špecialitách pripravených posádkou, ktorá sa o nás stará.

Našou loďou, ktorá je nám plne k dispozícii, sa zastavujeme na tropických ostrovoch s plážami so snehobielym pieskom, všade plno mušlí. Ružová pláž Pantai Merah a komodské varany priamo na ostrove Komodo. Šnorchlujeme v koralových záhradách, pozorujeme krásne pestrofarebné rybičky. Spíme na lodi s výhľadom na neskutočné hviezdne nebo. Hľadáme súhvezdie Južný kríž.

Celé dopoludnie plavba Floreským morom. Smerujeme do prístavu Sape, kde sa vylodíme, rozlúčime s posádkou. Následne presun do mesta Bima odkiaľ pokračujeme nočným autobusom až na ostrov Lombok.

Skorý ranný príchod trajektom na Lombok. Presúvame sa do dedinky Sembalun Lawang – základného tábora, odkiaľ sa začína výstup na sopku Rinjani. Oddych po dlhej ceste, stretnutie s horským sprievodcom a príprava na trek.

Najnáročnejšia časť programu (fakultatívne) – vydávame sa na trek s cieľom pokoriť sopku Rinjani, najväčší vrchol hornatej lombockej krajiny. Týči sa do výšky 3726 m nad morom. Prvý deň absolvujeme časť výstupu, na záver ktorého sa ubytujeme v stanovom tábore, ktorý pre nás postavili naši nosiči a pochutnáme si na vysokohorských špecialitách, čo pre nás pripravili.

Pre tých aktívnejších, ktorí chcú zvládnuť výstup až na vrchol, čaká skorý budíček, aby stihli východ slnka na vrchole sopky. Prekonáte sa? Odmenou bude neopakovateľný výhľad na sopku samotnú, na Bali a Sumbawu. Po návrate do tábora a raňajkách zahájime zostup ku kráterovému jazeru, kde si dáme obed, oddýchneme v liečivých prírodných horúcich prameňoch, prípadne kúpanie v jazere. Pokračovanie v treku výstupom na okraj kaldery, kde strávime druhú noc v stanovom tábore.

Po raňajkách zbalíme tábor, urobíme ešte posledné zábery a vydáme sa na zostup do sasackej dedinky Senaru. Po úspešnom zvládnutí celého treku sa rozlúčime s našimi sprievodcami a nosičmi. Bola to makačka, ale tie výhľady a panoráma stála za tú námahu. Pokračujeme na ostrov Gili Meno, kde nás čaká leňošenie po náročnom treku.

Gili Meno je najmenší spomedzi Gili ostrovov. Patrí k ostrovom, ktoré ešte nezasiahol západný zhon, ani masy turistov. Ako dopravný prostriedok je tam využívaný bicykel alebo koč ťahaný konským záprahom. Môžeme si tu užiť šnorchlovanie alebo potápanie, pod vodou môžeme preskúmať koralové záhrady. Nachádzajú sa tu krásne pláže s krištáľovo čistou vodou. Počas pobytu budeme mat možnosť ochutnať z miestnej kuchyne, najmä ryby a zaručene čerstvé morské plody. Dnešný deň možnosť lodného výletu v okolí ostrovov. Stretneme aj morské korytnačky? Koraly rôznych tvarov a farieb, pestrofarebné rybičky, či vrak potopenej lode – to všetko môžeme vidieť počas výletu loďou s preskleným dnom.

Začíname presun na najznámejší ostrov Indonézie – Bali. Najskôr z Gili na Lombok, potom trajekt na Bali a následne transfer do hotela. Bali je samostatná provincia s vlastným jazykom a kultúrou. Ostrov bohov a domov hinduistickej komunity. Taktiež populárna turistická destinácia a ostrov umenia. Sochári, maliari, kováči, šperkári... Ostrov znie tradičnou i modernou hudbou a vlní sa v rytme tanca. Bali ponúka pre každého niečo. Je zmesou moderných turistických zariadení, s veľkou možnosťou nákupov, bohatá minulosť a pamiatky. Na Bali si každý nájde to svoje.

Celodenný oddych na pláži, bary, reštaurácie, shoppingy a rušný nočný život, tak vzdialený pokoju Sumatry... alebo celodenný výlet po ostrove. Len čo opustíme turistické rezorty, mení sa Bali na krásnu krajinu s malebnými dedinkami obkolesenými majestátnou prírodou. Navštívime tradičný balijský príbytok a zoznámime sa so spôsobom života miestneho obyvateľstva, jeho zvykmi, tradíciami a kultúrou. Smerujeme do centra balijskej kultúry a umenia - mesto Ubud a okolie. Darí sa tu najmä bohatým maliarskym a rezbárskym tradíciám. Návšteva dielní miestnych remeselníkov. Všadeprítomná tropická zeleň umocňuje ráz krajiny. Ryža je základnou pestovanou plodinou a obživou miestneho obyvateľstva. Amfiteátre ryžových polí sú pre ostrov natoľko typické, že boli zapísané do listiny UNESCO. Pestuje sa i káva, koreniny a rôzne druhy exotického ovocia. Poznáte salak, rambutan, mangosten alebo sirsak? A čo tak cibetková káva? Ktorá je lepšia, tá zo Sumatry alebo balijská? Náboženstvo je neodmysliteľnou súčasťou života balijčanov. Svojim božstvám stavajú nádherné chrámy a dennodenne prinášajú obetné dary. Návštevu tradičného balijského chrámu nemôžeme vynechať. Všade kde sa pohneme, stávame sa svedkami jedinečnej balijskej symbiózy, kde turizmus kráča bok po boku s tradičným spôsobom života. Bali je naozaj raj.

Po aktívnych dňoch cestovania a spoznávania Indonézie zaslúžený oddych pri vlnách Indického oceánu. Gastronomické špeciality, masáže, nákupy, fakultatívne aktivity, každý podľa svojho záujmu.

Posledný BINTANG, čerstvý džús, masáž vo vlnách Indického oceánu, tuniakový steak, alebo radšej sate či soto ayam? Už ako znalci gastronómie, kultúry, histórie, geografie Indonézie opúšťame podľa mnohých raj na zemi. Transfer na letisko a odlet z Bali.

Prílet do Viedne. Prilietame plní zážitkov do všedného európskeho dňa.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v hoteloch a chatkách, každý deň s raňajkami
 • všetku dopravu trajektami, prenajatou loďou, nákladným autom, autobusom, mikrobusmi
 • vstupy do národného parku na Komode a Rinci
 • poplatok za trek k varanom
 • BUBO-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • všetky vstupy do národných parkov a dediniek podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Stravu okrem uvedenej, letiskové poplatky, výstup na sopku Rinjani na Lomboku so zabezpečením výstroja (stan, karimatka) a stravy (cca 90 €), prelet z Bali na Flores (115 €).

Poznámka:

Náročnosť:
Papričková špecialitka určená aj tento rok pre dobrodružnejšie ladených ľudí, ktorým ide o maximálne zážitky a neprekáža im jednoduché ubytovanie v bambusových bungalovoch na Lomboku a Gili, u domorodcov vo vnútrozemí Floresu a na lodi. Na Bali je ubytovanie kvalitnejšie. Prepravujeme sa lokálnymi prenajatými mikrobusmi, náročnejší je nočný presun linkovým autobusom prvej triedy cez celú Sumbawu až na Lombok a presun na laviciach nákladiaku na Florese. Prenajímame si vlastnú loď aj s posádkou, aby sme sa dostali na miesta minimálne poznačené turizmom. Naše zážitky budú o to hlbšie. Odporúčame vziať vlastný ľahký spacák, šnorchlovacie okuliare. Strava je okrem Bali a Lomboku jednoduchšia, na väčšine navštívených miest je minimálny počet turistov.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Luxury
8%

Termíny a ceny

Termín
Cena
16.05.2019
02.06.2019
2 445 €
Základná cena 2445 €
Letiskové poplatky 494 €
Miestny let Bali - Flores 115 €
Spolu 3 054 €
30.07.2019
16.08.2019
2 780 €
Základná cena 2780 €
Letiskové poplatky 494 €
Miestny let Bali - Flores 115 €
Spolu 3 389 €
04.11.2019
21.11.2019
2 445 €
Základná cena 2445 €
Letiskové poplatky 494 €
Miestny let Bali - Flores 115 €
Spolu 3 054 €

Odporúčame

Madagaskar

Madagaskar veľký okruh

19.10. → 31.10.2018 +4 ter.
13 dní
3 680 €
Indonézia
14 dní
2 740 €

J Jan Hlávko

 
Právě jsme se vrátili z dovolené Komodo - Lombok - Flores, pořádáné vaší společností. Byli jsme velmi spokojeni, za což patří velký dík našemu průvodci Jozefovi Harvánkovi. Příkladně se o nás staral a vše měl perfektně zorganizované. Honza a Lenka Hlávkovi

Edmund Bombara Edmund Bombara

 
Ďakujeme Jožkovi Harvánkovi za jeho nadštandardný prístup ako aj operatívne prispôsobovanie priebehu zájazdu momentálnym podmienkam a požiadavkám klientov. V roku 2012 sme s ním boli na expedícii Sumatra, Jáva, Bali; v roku 2014 Thajsko, Malajzia, Singapur a teraz od 20.5.2016 do 6.6.2016 na expedícii Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali, kde sme prežili opäť viacero nezabudnuteľných zážitkov, napríklad nádherný trek do osady Waerebo, pozorovanie varanov komodských z tesnej blízkosti, šnorchlovačka s mantami obrovskými, karetami obrovskými, nádherná príroda, milí ľudia a k tomu sprievodca Jožko, ktorý všetko ešte okorení a pridá aj trošku chilli :-) Terima kasih Jozef
Edmund&Eva

Ing. Marcela Šimková Ing. Marcela Šimková

 
Ráda bych poděkovala skvělému průvodci Jožkovi Havránkovi za jeho neuvěřitelné nasazení pro spokojenost a zážitky z cest pro klienty v Indonésii. Velmi pěkně se mu chci poděkovat a také vám, že jsme jej dostali jako průvodce na Expedici po ostrovech Indonésie.

Cestuji s vámi asi 10 let a byla jsem na 14-15 zájezdech ? /nechce se mi to nyní počítat/, měla jsem obrovské štěstí zažít všechny vaše skvělé průvodce /Kamila, Maca, Martin N., Peter Blažek, Janči, …./, kteří vždy dodali cestování více než jen informační a organizační zajištění.

Díky průvodci Jožkovi H. mi vrátila chuť vydat se opět na cesty organizovaně a cestovat po světě s vámi, prosím, vybírejte průvodce, kteří z poznávacích zájezdů udělají „nezabudnutelný“ zážitek pro účastníky. Vím, že správní lidé na správná místa se těžce hledají, ale oni někde jsou 

Dále bych chtěla podpořit Indonésii jako zemi, kde je vše a každý si dosyta může užít poznání této země. Mnoho lidí neví, co má zde čekat a znají jen Bali, přitom každý kout, ostrov této země je jiný, nabízí směs poznání různých kultur, historických památek, různorodost přírody, hory – moře- sopky, aktivitu – treking, potápění.. nebo jen relax u azurového moře, rozmanitost fauny i flóry, milí a příjemní lidé, výborná kuchyně … prostě země, která nabízí vše, co si každý přeje. Podpořte Indonésii více ve svým promo, ta země si to opravdu zaslouží 

Za pár dnů vyrážím s dětmi na váš zájezd USA západ aktivně – tak doufám, že budeme mít štěstí na průvodce s nadšením 

Děkuji a všechny vás srdečně zdravím

Ing. Marcela Šimková

Eva Mikulová Eva Mikulová

 
Sme necelý týždeň doma zo skvelej expedície a ešte stále dennodenne spomíname na úžasné zážitky. S Bubom sme boli prvýkrát a napriek počiatočnej nedôvere voči organizovaným zájazdom (doteraz sme chodili na vlastnú päsť), neľutujeme. Skvelý program, malá skupinka podobne dobrodružne naladených ľudí a úžasný sprievodca Jožko Harvánek - to sú tie správne ingrediemcie na super dovolenku. Videli sme strašne veľa a tí z nás, ktorí sa rozhodli pokoriť sopku Rinjani, napriek otlakom a námahe, tiež neľutovali. My, čo sme si sopku odpustili, sme trávili nádherné dni na ešte neobjavenom ostrove Gili (krásne pláže, azúrové more). Očarila nás malebná plavba Indickým oceánom po rajských ostrovoch, unikátne stretnutie s komodskými varanmi a snáď najemotívnejšie bolo stretnutie s domorodcami z horskej dedinky Waerebo. Všetky zážitky boli úžasné a Indonéziu sme si i vďaka skvelému spoločníkovi Jožkovi Harvánkovi zamilovali. Tento odľahlý kút zeme, odporúčame spoznať každému cestovateľovi, ktorý má rád výzvy, neprekáža mu trochu nepohodlia...Verte, jeho námaha bude odmenená v podobe neopakovateľných zážitkov

Eva Mikulová Eva Mikulová

 
Sme necelý týždeň doma zo skvelej expedície a ešte stále dennodenne spomíname na úžasné zážitky. S Bubom sme boli prvýkrát a napriek počiatočnej nedôvere voči organizovaným zájazdom (doteraz sme chodili na vlastnú päsť), neľutujeme. Skvelý program, malá skupinka podobne dobrodružne naladených ľudí a úžasný sprievodca Jožko Harvánek - to sú tie správne ingrediemcie na super dovolenku. Videli sme strašne veľa a tí z nás, ktorí sa rozhodli pokoriť sopku Rinjani, napriek otlakom a námahe, tiež neľutovali. My, čo sme si sopku odpustili, sme trávili nádherné dni na ešte neobjavenom ostrove Gili (krásne pláže, azúrové more). Očarila nás malebná plavba Indickým oceánom po rajských ostrovoch, unikátne stretnutie s komodskými varanmi a snáď najemotívnejšie bolo stretnutie s domorodcami z horskej dedinky Waerebo. Všetky zážitky boli úžasné a Indonéziu sme si i vďaka skvelému spoločníkovi Jožkovi Harvánkovi zamilovali. Tento odľahlý kút zeme, odporúčame spoznať každému cestovateľovi, ktorý má rád výzvy, neprekáža mu trochu nepohodlia...Verte, jeho námaha bude odmenená v podobe neopakovateľných zážitkov

 

 
Vratili sme sa pred par dnami a mozem kazdemu kto tuzi vidiet nieco nezname az tajomne a pritom vynalozit aj namahu po krasnej prorode a stretavat usmiatych domorodcov. Bola to uzasn adovolenka na ake sa nikdy nezabuda. Ved nedokazeme ziadnu fotku z toho obroskeho mnozstva vyhodit lebo nam kazda pripomina toto krasne obdobie na cele s vynikajucim sprievodcom Jozkom Harvankom a nasimi spolucestujucimi. Odporuca vrelo kazdemu kto chce poznavat tento kprekrasny svet a ludi na nom. A v Indonezii su aj dalsie krasne malo prebadane miesta (Nova Guinea) ,ktore predpokladam BUBO zaradi do svojho programu uz v buducom roku 2013 a pokracujeme v idylke dalej.

Milka a Jaro

 

 
Vratili sme sa pred par dnami a mozem kazdemu kto tuzi vidiet nieco nezname az tajomne a pritom vynalozit aj namahu po krasnej prorode a stretavat usmiatych domorodcov. Bola to uzasn adovolenka na ake sa nikdy nezabuda. Ved nedokazeme ziadnu fotku z toho obroskeho mnozstva vyhodit lebo nam kazda pripomina toto krasne obdobie na cele s vynikajucim sprievodcom Jozkom Harvankom a nasimi spolucestujucimi. Odporuca vrelo kazdemu kto chce poznavat tento kprekrasny svet a ludi na nom. A v Indonezii su aj dalsie krasne malo prebadane miesta (Nova Guinea) ,ktore predpokladam BUBO zaradi do svojho programu uz v buducom roku 2013 a pokracujeme v idylke dalej.

Milka a Jaro

 

 
Tak dovolenka skoncila a my sme opat doma v realite,ale zazitky z tejto uzasnej dovolenky v nas budu este dlho-dlho zit a niektore budu urcite nezabudnutelne.Dakujeme CK BUBO,ze dokaze take perfektne,zazitkami nabite programy zorganizovat ale hlavne sprievodcom,ktori ich potom zrealizuju.Nasim sprievodcom bol Jozko Harvanek,ktoremu uprimne dakujeme.Mozno by smesa mali poopravit,lebo Jozko bol skor nasim spolocnikom a spolucestovatelom,bol ovela viac ako sprievodca.Dakujeme! A ti,ktori uvazujete nad tymto zajazdom,nevahajte!Ak mate beznu kondiciu,zvladnete ho bezproblemovo.Vystup na Ringani je super-prekonat seba samych pre ten konecny pocit na vrchole za to stoji.A ked po vystupe na kraj kratera sa na to nebudete citit,nocny vystup na vrchol vynechate.Pocas vystupu uz na okraj kratera budete vidiet nadherne scenerie.Kupanie sa v horucich prirodnych pramenoch je balzamom na telo!Nasi nosici sa o nas super postarali - no neschudli sme ani na tejto dovolenke! A dni na lodi boli uzasne!Tie nadherne ostrovceky,plaze!A vidiet zblizka varany komodske,ktore nikde inde na svete neuvidite,bolo skvele! A zamerne nechavam na koniec Verebo.Uz cesta k nej/aj z nej / na nakladnom aute bola zazitkom.Uz tu sme si zamilovali bezprostredne a vesele deticky uprimne tesiace sa,ze nas vidia.Urcite im nezabudnite priniest sladkosti a pera-vasa radost pri ich obdarovavani bude mozno rovnaka ako ich,ked budete vidiet ich stastne ocka!tAle hlavne vo Verebe-deti tam boli skvele!A nielen deti-bolo uzasne pozorovat,ako ludia-niekde v hlbke pralesa- ziju.Ak budete mat moznost vyberu spat v ich domceku,urcite si ju vyberte!Pozorovat ich zivot z bezprostrednej blizkosti-byt takmer ich sucastou- za to stoji! Je to skutocne perfektne kombinovany zajazd - pri uzivani si atmosfery pralesa alebo Rinjani urobite nieco pre svoje zdravie,ale sme si zalenosili aj na plazi a na lodi. My sme boli sBubom uz treti rok po sebe, a boli sme zakazdym spokojni,Prva noc doma bola kvoli casovemu posunu trocha skratena,tak sme si listovali katalog a uvazovali,kam na buduci rok! Este raz vrele odporucam Komodo,Lombok,Flores! A na zaver by som sa chcela podakovat aj vsetkym nasim spoludovolenkarom za ich sudrznost a bezprostrednost - citili sme sa s Vami dobre a verim,ze sa este na nejakom zajazde stretneme.

Lea a Dusan

 

 
Tak dovolenka skoncila a my sme opat doma v realite,ale zazitky z tejto uzasnej dovolenky v nas budu este dlho-dlho zit a niektore budu urcite nezabudnutelne.Dakujeme CK BUBO,ze dokaze take perfektne,zazitkami nabite programy zorganizovat ale hlavne sprievodcom,ktori ich potom zrealizuju.Nasim sprievodcom bol Jozko Harvanek,ktoremu uprimne dakujeme.Mozno by smesa mali poopravit,lebo Jozko bol skor nasim spolocnikom a spolucestovatelom,bol ovela viac ako sprievodca.Dakujeme! A ti,ktori uvazujete nad tymto zajazdom,nevahajte!Ak mate beznu kondiciu,zvladnete ho bezproblemovo.Vystup na Ringani je super-prekonat seba samych pre ten konecny pocit na vrchole za to stoji.A ked po vystupe na kraj kratera sa na to nebudete citit,nocny vystup na vrchol vynechate.Pocas vystupu uz na okraj kratera budete vidiet nadherne scenerie.Kupanie sa v horucich prirodnych pramenoch je balzamom na telo!Nasi nosici sa o nas super postarali - no neschudli sme ani na tejto dovolenke! A dni na lodi boli uzasne!Tie nadherne ostrovceky,plaze!A vidiet zblizka varany komodske,ktore nikde inde na svete neuvidite,bolo skvele! A zamerne nechavam na koniec Verebo.Uz cesta k nej/aj z nej / na nakladnom aute bola zazitkom.Uz tu sme si zamilovali bezprostredne a vesele deticky uprimne tesiace sa,ze nas vidia.Urcite im nezabudnite priniest sladkosti a pera-vasa radost pri ich obdarovavani bude mozno rovnaka ako ich,ked budete vidiet ich stastne ocka!tAle hlavne vo Verebe-deti tam boli skvele!A nielen deti-bolo uzasne pozorovat,ako ludia-niekde v hlbke pralesa- ziju.Ak budete mat moznost vyberu spat v ich domceku,urcite si ju vyberte!Pozorovat ich zivot z bezprostrednej blizkosti-byt takmer ich sucastou- za to stoji! Je to skutocne perfektne kombinovany zajazd - pri uzivani si atmosfery pralesa alebo Rinjani urobite nieco pre svoje zdravie,ale sme si zalenosili aj na plazi a na lodi. My sme boli sBubom uz treti rok po sebe, a boli sme zakazdym spokojni,Prva noc doma bola kvoli casovemu posunu trocha skratena,tak sme si listovali katalog a uvazovali,kam na buduci rok! Este raz vrele odporucam Komodo,Lombok,Flores! A na zaver by som sa chcela podakovat aj vsetkym nasim spoludovolenkarom za ich sudrznost a bezprostrednost - citili sme sa s Vami dobre a verim,ze sa este na nejakom zajazde stretneme.

Lea a Dusan

 

 
Meno: Emília a Juraj Činčura
Email: *****@***.sk

Predmet: Poďakovanie BUBO a sprievodcovi Jozefovi Harvánkovi
Adresát:
Luboš Fellner - riaditeľ
Správa:
Poďakovanie za krásny zájazd

Vrátili sme sa zo zájazdu Jáva,Bali, Bromo+ Flores, Rinca, Komodo nadšení. Už sme boli s Vašou cestovnou kanceláriou na zájazdoch sedem krát a vždy sme boli veľmi spokojní. Len ľutujeme, že sme sa o Vás dozvedeli neskoro. Máme obaja cez 70 rokov a netrúfame si na expedície. Tak si vyberáme komfot a ak sa nám aj to bude neskôr zdať náročné, preorientujeme sa asi na relax. Postupujeme vždy rovnako. Hoci je všetko na internete, vyberáme si radšej z katalógu. Tento rok sme spravili výnimku, pretože sprievodca, s ktorým sme boli v minulom roku vo Vietname, Jozef Harvánek, nám tak pútavo rozprával o Indonézii, že sme sa už vlani vo Vietname rozhodli. Máte naozaj vynikajúcich sprievodcov, o čom sme sa presvedčili na každom z tých 7 zájazdov. Nielen encyklopedické vedomosti, ale aj milý prístup, ktorý ani nám starším nedovolí pocítiť, že nie sme rovnocenní Bubáci. Nenápadne ztierajú vekové rozdiely tak, že aj klienti v našom veku si rozumejú s mladými, vo veku našich vnúčat. U Jozefa Harvánka nás milo prekvapil aj uvítací e-mail, ktorým sa nám pred cestou predstavil a menovite prihovoril. Domnievala som sa, že to bolo vlani výnimočné, ale rovnako sa nám prihovoril aj pred tohoročnou cestou. Viem, že od Vás dostaneme všetky potrebné informácie, ale tento osobný prístup, ktorý ani nemožno vyžadovať a s ktorým som sa nestretla v žiadnej inej cestovnej kancelárii, aj tak potešil a chcela by som mu zaň poďakovať. V našom veku je ťažko voliť dlhodobé ciele, ale pokiaľ nám to zdravie dovolí, budeme sa tešiť na každý zájazd. Pochopiteľne len s Vašou cestovnou kanceláriou.

So srdečným pozdravom manželia Činčurovci