Venezuela - kajmany, kapybary, Karibik

Venezuela

Trojdňový výlet k najvyššiemu vodopádu planéty, 979 m vysokému Salto Angel. Garantujeme Vám skvelé dobrodružstvo. Ak nechytíme anakondu, každý od nás dostane fľašu karibského rumu. Orinoco, kapybary, oddych na venezuelskej karibskej pláži. Naozaj dobrá cesta.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 500 €

Venezuela

17 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • trojdňový výlet k Salto Angel v cene
 • plavba v delte rieky Orinoco v cene
 • nádherná cesta pre milovníkov prírody
 • na záver oddych na plážach Karibiku
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do CARACASU, rušného ekonomického centra krajiny ležiaceho v údolí s klímou večnej jari.

Centrum mesta – Plaza Bolívar, Plaza Caracas, rodný dom Simona Bolívara, sídlo Huga Cháveza, policajti tajní aj uniformovaní. Lanovka na Pico El Ávila s fantastickým výhľadom na Caracas aj Karibik. Malebné slumy, nalepené na strmých kopcoch, luxusné štvrte, chaos, špina aj ligotavá nádhera. Plná nádrž benzínu za cenu fľaše minerálky – venezuelský ropný socializmus 21. storočia. Presun nočným autobusom do Ciudad Bolívar.

Letecký výlet k najvyššiemu vodopádu sveta SALTO ANGEL a k malebnej lagúne CANAIMA. Prírodný unikát a jedna z najväčších turistických atrakcií Zeme, kde sa však nebudete tlačiť s inými turistami! Dobrodružný let malým lietadlom zo Santa Elena ponad savany a pralesy a stolové hory k lagúne Canaima.

Člnmi po rieke až pod Salto Angel. Noc v kempe v pralese.

Návrat do Canaimy a prelet do Ciudad Bolívar. Prehliadka historického centra: Plaza Bolívar, katedrála, Congreso de Angostura. Nábrežie Paseo Orinoco s výhľadmi na Orinoko a donedávna jediný most cez túto rieku dlhú ako Dunaj. Ubytovanie v historickom centre v penzióne v koloniálnom dome.

Ráno presun autobusom do Tucupity (4h), mesta z ktorého vyrážame na člnoch do Orinockej delty. Asi 3h po ramenách Caňo Pedernales a Caňo Mánamo. Pasienky okolo brehov postupne nahrádza džungľa, kolonistov ozajstní pôvodní indiáni delty z kmeňa Warao. Palafitos - domčeky na koloch, ktoré dali Venezuele meno. Noc v kempe pri vode, za chrbtom džungľa. Budeme počuť vrešťany?

Celodenná exkurzia na člnoch po ramenách a kanáloch Orinockej delty. Preliezačka v mangrovoch, lužné lesy, indiánske dediny postavené na vode. Waraos sú nesmierne milí a zruční, takže ich výrobkom určite neodoláme. Opice, papagáje, tukany. Ďalšia noc v divočine v kempe.

Ráno balíme a presúvame sa na člnoch späť do Tucupity. Prezrieme si mesto, vyskúšame miestnu kuchyňu a nočným autobusom smerujeme do Caracasu.

Príjazd do Caracasu. Presun k moru do mestečka Macuto. Oddych na pláži a podvečer odlet do Barinas. Z Barinas presun na autách do vodáckeho kempu na úpätí Ánd. Tu prespíme.

Ráno rafting na rieke. Ak nebude dosť vody, zraftujeme na nafúknutých kolesách. Veľa zábavy a trocha adrenalínu. Po obede na prenajatých terénnych autách na ranč do Los Llanos (5 h) – najlepšie safari v Južnej Amerike. Kajmany, anakondy, leguány, korytnačky, kapybary doslova na dotyk od Vás. Po ceste uvidíme prvé kajmany, kŕdle vtákov, možno zahliadneme mravčiara, možno stretneme aj anakondu. Noc na ranči.

Celodenné safari na člne, terénnych autách aj konskom chrbte. Viete ako sa hladá anakonda? Najväčšia anakonda, čo sme doteraz chytili, mala 6 m. Nájdeme väčšiu? Safari na člne riekou plnou piraní medzi riečnymi delfínmi a kŕdľami volaviek, ibisov, kormoránov a mnohých ďalších druhov. Chcete vyskúšať, ako chutí piraňa? Ulovte si ju! Savana z konského chrbta tak, ako ju vidia miestni llaneros. Noc na ranči.

Dopoludnia pokračujeme v safari. Po obede presun do Barinas a presun nočným autobusom do mesta Maracay.

Cez hmlový prales späť ku Karibiku. Národný park Henri Pitier – pralesy aj malebné pláže. Záverečný oddych pri mori v sympatickom koloniálnom mestečku PUERTO COLOMBIA s temperamentnou atmosférou (3 noci).

Krásna pláž Playa Grande s kokosovými palmami, zmes latino rytmov a skvelý karibský rum, morské špeciality.

Máme plné 2 dni pri mori. Kto chce, môže ich stráviť leňošením na pláži. Kto chce aktívnejší program, môže fakultatívne navštíviť člnom ďalšie pláže v okolí, spraviť si výlet na preslávené kakaovníkové plantáže s údajne najlepším kakaom, či pozrieť si horskú džungľu v NP Henri Pitier.

Pred obedom presun rybárskym člnom k letisku (3 hodiny). Ak budú veľké vlny tak už ráno presun autobusom cez Maracay a Caracas na letisko. Večer odlet z Caracasu.

Návrat domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • dopravu autobusmi
 • terénnymi autami
 • ubytovanie v jednoduchších ale rokmi preverených hoteloch a posadách (penziónoch)
 • plnú penziu počas výletu do Los Llanos
 •  výlet k Salto Angel (v hodnote cca 300 €), vyprážanú piraňu.
 • V cene taktiež jazda na koňoch, plavba člnom s pozorovaním kajmanov, korytnačiek a kapybár
 • chytanie anakondy – zatiaľ máme 100% úspešnosť
 • rafting v Barinas
 • poistenie proti insolventnosti.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, poistenie

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
04.12.2018
20.12.2018
2 500 €
Základná cena 2500 €
Letiskové poplatky 630 €
Spolu 3 130 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Venezuela
15 dní
2 530 €
Venezuela
20 dní
2 750 €


 • 1 / 0