Venezuela- stratený svet 20 dní (Salto Angel)

Venezuela

Čítali ste román Stratený svet, alebo videli niektorý z filmov ním inšpirovaných? Videli ste dokumentárne filmy Pavla Barabáša o stolových horách Guayanskej vysočiny vo Venezuele? Výstup na 2810 m vysokú stolovú horu, kde sa v čase vrátite do prehistórie našej planéty, bude pre Vás zážitkom na celý život. Tento výstup si môžete skombinovať s trojdňovým fakultatívnym zájazdom k najvyššiemu vodopádu na Zemi, 979 m vysokému Salto Angel.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 750 €

Venezuela

20 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • päť dní nezabudnuteľného treku na Roraimu
 • veľká zmena: rozšírený program, to naj z prírody Venezuely
 • neskutočná príroda Južnej Ameriky, delta rieky Orinoco
 • predĺženie k Salto Angel, najvyšší vodopád sveta
Zobraziť mapu

Prílet do CARACASU, rušného ekonomického centra krajiny ležiaceho v údolí s klímou večnej jari.

Centrum mesta – Plaza Bolívar, Plaza Caracas, rodný dom Simona Bolívara, sídlo Huga Cháveza, policajti tajní aj uniformovaní. Lanovka na Pico El Ávila s fantastickým výhľadom na Caracas aj Karibik. Malebné slumy, nalepené na strmých kopcoch, luxusné štvrte, chaos, špina aj ligotavá nádhera. Plná nádrž benzínu za cenu fľaše minerálky – venezuelský ropný socializmus 21. storočia. Nočný autobusový presun k vodopádu Kama Merú.

Prekročíme Orinoko a cez zlatokopecké mestečká a dediny ukryté v džungli mierime rovno k rovníku na náhornú planinu GRAN SABANA. Prenajatými terénnymi autami cez Guayanskú vysočinu, vodopády Kama-Merú, Quebrada Pacheco, Cortina de Yuruaní. Dediny indiánov kmeňa Pemón. Máte chuť na pikantnú mravčiu omáčku cumache? Noc v indiánskej dedine.

Pešia 12-14 kilometrov dlhá túra cez savanu. Ideme po dobrom chodníku hore-dole, prejdeme cez pár potokov a riečok a hlavne máme výhľady ako z Jurského parku. Hlavne Kukenán s 610 m vysokým vodopádom (objavuje sa len po daždi) je úchvatný. Táboríme pri rieke Ték alebo Kukenán. Buď dnes alebo ďalší deň prebrodíme 2 rieky. Všetky finty Vám prezradia sprievodcovia.

Pokračujeme 10 km od rieky Kukenán hore kopcom cez savanu až do základného tábora pod strateným svetom 2. najvyššej tepui – RORAIMY. Mäsožravé rosičky, bromélie a najväčšie bublinatky na svete. Pri base campe osviežujúce kúpanie a takmer isto popoludňajší dážď. Preto ráno musíme vyraziť skoro.

Cez nádhernú horskú džungľu k úpätiu hory a potom rampou v 400 metrov vysokej kolmej stene. Nemusíte sa báť, je široká a bezpečná. Zvládnete to bez problémov. Po 3-4 hodinách vrcholová plošina. Úchvatné výhľady, skalné labyrinty, močiare plné mäsožravých rastlín. Nakukneme do najdlhšej kvarcitovej jaskyne sveta objavenej slovenskými a českými jaskyniarmi?

Celodenná 20 km túra krížom cez Roraimu až na miesto, kde sa stretávajú tri krajiny: Venezuela, Brazília a Guayana. Slnko a hmla, skalné labyrinty, močiare kryštály rastúce zo zeme, kúpanie v priepasti, na ktoré nezabudnete. Opäť unikátne rastliny a živočíchy, ktoré neuvidíte nikde iba na Roraime. Všetkým garantujeme jedinečný zážitok! Táto túra je náročná, v prípade nepriaznivého počasia alebo nedostatku síl spravíme namiesto nej menší okruh na Vallecito de Cristales, los jacuzzi a El Mirador na Ventana del Kukenán.

Zostup z Roraimy, noc v tábore pri rieke Ték.

Ráno vyrážame od rieky Ték do Paraitepui. Na obed návrat do Paraitepui. Za 6 dní prejdeme 90 kilometrov. V dedine kontrola batožiny a na džípoch presun do Santa Eleny. Cestou zastávka na kúpanie v jaspisovej rieke Quebrada Jaspe. Santa Elena de Uarién – zlatokopecké mestečko na brazílskej hranici. Večer do Brazílie na ozajstné churrasco a caipirinhu.

Na džípoch a člnoch s indiánmi k nádhernému, 108 m vysokému vodopádu Salto Aponwao (Chinak Merú). Čo vás napadne pri pohľade na tento vodopád? Večer presun nočným autobusom do Ciudad Guayana.

Ráno presun autobusom do Tucupity (4h), mesta z ktorého vyrážame na člnoch do Orinockej delty. Plavba po ramenách Caňo Pedernales a Caňo Mánamo. Pasienky okolo brehov postupne nahrádza džungľa, kolonistov ozajstní pôvodní indiáni delty z kmeňa Warao. Palafitos - domčeky na koloch, ktoré dali Venezuele meno. Noc v kempe pri vode, za chrbtom džungľa. Budeme počuť vrešťany?

Celodenná exkurzia na člnoch po ramenách a kanáloch Orinockej delty. Preliezačka v mangrovoch, lužné lesy, indiánske dediny postavené na vode. Waraos sú nesmierne milí a zruční, takže ich výrobkom určite neodoláme. Opice, papagáje, tukany. Ďalšia noc v divočine v kempe.

Ráno balíme a presúvame sa na člnoch späť do Tucupity. Prezrieme si mesto, vyskúšame miestnu kuchyňu a nočným autobusom smerujeme do Caracasu.

Ráno príjazd do Caracasu. Oddych.

Dokončíme prehliadku Caracasu a nočným autobusom smerujeme do Ciudad Bolívar.

Výlet k najvyššiemu vodopádu sveta SALTO ANGEL a k malebnej lagúne CANAIMA. Prírodný unikát a jedna z najväčších turistických atrakcií Zeme, kde sa však nebudete tlačiť s inými turistami!

Dobrodružný let malým lietadlom zo Santa Elena ponad savany a pralesy a stolové hory k lagúne Canaima. Člnmi po rieke až pod Salto Angel. Noc v kempe v pralese.

Návrat do Canaimy a prelet do Ciudad Bolívar. Prehliadka historického centra: Plaza Bolívar, katedrála, Congreso de Angostura. Nábrežie Paseo Orinoco s poslednými výhľadmi na Orinoko a donedávna jediný most cez túto rieku dlhú ako Dunaj. Ubytovanie v historickom centre v penzióne v koloniálnom dome.

Transfer na letisko a odlet domov s prestupom v Caracase.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • dopravu autobusmi, terénnymi autami
 • ubytovanie v jednoduchších hoteloch a posadách (penziónoch), (4 noci počas treku sa spí vo vlastných stanoch)
 • indiánskeho sprievodcu na Roraimu
 • komplet výlet k vodopádu Salto Angel
 • poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vreckové, poistenie, nosičov

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
21.11.2018
10.12.2018
2 750 €
Základná cena 2750 €
Letiskové poplatky 550 €
Spolu 3 300 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Venezuela
15 dní
2 530 €
Venezuela
17 dní
2 500 €

P Petra Kotyrová

 
Nadherna.. taka je Venezuela a taku sme ju mali moznost vidiet na tomto uzasnom zajazde.. Sme tyzden po navrate, ale v mysli este stale tam. Teda aspon ja.. Zbieranie spolocnych fotiek je velmi pekne obdobie asi po kazdej dovolenke :) A tie nase dychvyrazajuce zabery su naozaj neuveritelne..
Pocas treku na Roraimu na nas prazilo slnko, stipali tie male potvorky puri-puri (niekoho viac, niekoho menej, odporucam spoliehat sa skor na dlhe oblecenie, nez na repelent), osviezil nas vodopad padajuci z kolmej steny Roraimy, potesila krasna hviezdna noc v tabore pri rieke Tek (tolko hviezd pokope som este nevidela), no a ten pocit, ked je clovek zrazu hore v tom stratenom svete.. unaveny, ale stastny. Potom prichadzaju neopakovatelne vyhlady a asi rovnaky pocit stastia aj z uspesneho zostupu :)
Vdaka Orinocu sme zas mohli pocut ozajstne zvuky dzungle, tam sa clovek nebudi na kikirikanie kohuta :)
No a Salto Angel je ozaj celkom vysoky :) a krasny..
Zazitkov je mnoho, treba to vsak zazit na vlastnej kozi, tazko inak pochopit a uverit.. a toto sa rozhodne oplati :)
A chcela by som sa aj podakovat nasmu sprievodcovi Petovi a tiez domacim sprievodcom a nosicom. Vsetci sa o nas starali, perfektne nam varili, boli to mili a usmievavi ludia stale plni energie (neviem, ako to dokazali), proste boli super :)
Dakujem za krasny zajazd..
PK

M Michala Bacová

 
...az ma pri srdci zabolelo. Nuz, uz nie som vo Venezuele.:)
Zajazd bol uzasny, program vyvazeny, sprievodca Peto tiez super, po pociatocnych vykyvoch aj nasa meteorologicka karma pracovala na plne obratky, skratka spravne namiesany kokteil zazitkov v prekrasnej krajine. Roraima dala trosku zabrat, ale za tie vyhlady (a nehovorim o vyhladoch na konkretneho indiana) to stalo a vsetci sme to zvladli s hrdo vztycenymi hlavami a madarskymi nadavkami na perach :)... Z delty Orinoca mi utkvela v pamati nocna plavba, ale aj tie momenty, ked sme sa vsetci odobrali spat, vypol sa generator a pocula som iba zvierata vsade naokolo (alebo cupitanie noziciek nejakeho velkeho hmyzu, ktory sa snazil dostat pod moskytieru a trochu si uzit). Navsteva miestnych skolkarov bola pre mna velmi silnym zazitkom. Tie obrovske tmave ocka len tak z hlavy nedostanem. Nezabudnite nejake cukriky, ked pojdete za nimi :) A vylet pod Salto Angel s kupanim bol krasnou bodkou tomu vsetkemu. Co viac dodat, oci a usta dokoran a ak sa Vam zadari taka partia ludi ako nam, tak aj srdce :) Dóbre! Vélmi dóbre!

Michala Bacová

 

 
Posilame pozdrav primo z Venezuely :-) Zajezd mame bohuzel temer za sebou. Byli jsme na Roraime, Gran Sabana tour, Salto Angel. Dnes se od nas oddelil pruvodce Ivan a cast skupiny, ktera pokracuje na safari a karibik. My zitra odletame smer Evropa. Zajezd byl perfektni.
Jan Laska

 

 
Ahojte Bubáci:))
a budúci bubáci,ak by Ste váhali pri výbere zájazdu, ci ist alebo neist, tak by som Vám vrele odporucala tento zájazd, spoznáta inu "planetu", iné vnimanie sveta, zivota, priroda uzasna, stolove hory,hm, slovami to neviem opisat, nádhera, uzas, fantázia, idete po dzungli a zrazu sa Vam pred ocami vynori nadherná sceneria, Salto Angel, zostanete na chvilu omameny a iba nasavate do seba tu nádheru, národny park gran Sabana, Canaima, rozprávkove vodopády, ktore vam vyrazaju dych svojou nádherou, ako uz aj Katka predo mno napisala, spoznáte nielen krásnu prirodu, ale aj samych seba,zrazu zistite, ze aj pre taku nadheru sa oplati zit,vidiet magické veci,nasavat tu energiu, silu, ktora vas obklopuje, dakujem CK Bubo, ze som mohla byt na takych nadhernych miestach, a dakujem Ivanovi Strapakovi, za starostlivost ktoru sme dostali, bolo to nieco neopisatelne nadherne fascinujuce.

betka kirthova


 • 1 / 1