Z Mali do Burkina Faso

Mali, Burkina Faso

Afrika je jediným kontinentom, kde ak chcete niečo vidieť tak si to musíte naozaj zaslúžiť a svojim spôsobom odcestovať. Nič tu nie je garantované, isté a všetko si treba vedieť vybaviť. Už od roku 1989 pôsobíme v Afrike, lebo tento kontinent milujeme a garantujeme Vám, že ak niekto dokáže Afriku robiť v svetovom meradle, tak je to práve CK BUBO. Aj táto cesta je dôkazom skúseností na základe zrealizovaných zájazdov do tejto oblasti. Krajina na hranici tmavej Afriky a Sahary Vás prekvapí svojou priateľskou tvárou a farbami. Pohľad na rieku Niger tečúcu Saharou je pastvou pre oči a cestovateľská lahôdka. Legendárne Timbuktu a krajina Dogonov patria medzi prísne strážené tajomstvá Afriky. A na konci cesty najmilšia krajina na svete. Burkina Faso.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 790 €

Mali, Burkina Faso

11 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

B+

Opäť jediná CK na Slovensku, ktorá tieto krajiny prešla a aktívne ich propaguje

Nezaplatiteľné osobné skúsenosti s Afrikou

Afrike sa dostaneme pod kožu

Unikátny okruh severnou časťou západnej Afriky

Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Mali, aklimatizácia a prvý chladený Castel.

BAMAKO: hlavné mesto uložené pod pohorím Manging. Vyhliadka na mesto z G-bodu, centrum mesta a chaotická tržnica Grand Marché, ktorá je jeho srdcom, Kúpite zhnitú opičiu hlavu či fetiše? Transfer do SEGOU na brehu rieky Niger s koloniálnym francúzskym šarmom. Bývalá koloniálna metropola s preslávenými látkami bogolan.

Sledujeme rieku Niger, následne trajektom cez rieku Beni do DJENNÉ, ktoré je nádherné. Veľa času, západ a východ slnka, pamiatky UNESCO dôkladne. Hotel máme hneď vedľa mešity! Mešita z nepálených tehál je symbolom mesta. Ide vraj o najväčšiu stavbu z nepálených tehál na svete. Okolo trhy, medresy, tradičné remeslá, zapadlé uličky. Vychutnáme si Mali s minimom turistov?

Cez MOPTI, dôležitý prístav na rieke Niger k bohatstvu, čo pramení z obchodu medzi Saharou a Sahelom. Výroba pirog, rybí trh. Asfaltka až do Douentzy, odbočíme doľava a začína sa štvorhodinová prašná cesta k rieke, nevyspytateľný trajekt a sme v bájnom TIMBUKTU. Ak by sme sa do Timbuktu nedostali, program predĺžime v Gorom- Gorom, Oursi a Markoye v severnej Burkine Faso.

Celý deň v Timbuktu a prípadný fakultatívny program (ťavy, púšť atď.)

Dnes vyrazíme na juh k Dogonom (UNESCO). Tu máme viac času na trek (možnosť vybrať si podľa kondície) a spánok v dogonských dedinkách. Chceme autentický zážitok! Posvätné krokodíly? Animistická kultúra, ktorá pretrvala stáročia. Fantastické dogonské mýty a legendy sa dozvieme od duchovných vodcov jednotlivých dedín.

Amma, Lebé a Mono. Dogoni sú jedným z najpozoruhodnejších afrických etník a my sa s veľmi skúseným sprievodcom budeme snažiť dozvedieť sa viac.

Dedinka Songo s nástennými rituálnymi maľbami obriezky. Zažijeme aj obradné tance v maskách?

Krajina hrdých Burkinabé a posledná brána pred hustými lesmi Ghany. Obyvateľstvo je kultúrne veľmi blízke južnému Mali. Hlavné mesto krajiny OUAGADOUGOU, kde nás privíta Naba Koom s kalabašom na hlave a hrou na xylofón. Opäť sme v jednej z najchudobnejších krajín na svete. Nečakajte žiadnu hrôzu. Chudoba je skutočne relatívny pojem a my zažijeme usmiatych, milých ľudí, ktorí žijú tak ako ich dedo a pradedo a za chudobných sa rozhodne nepovažujú. Burkina Faso sa v marci 2013 dostala na 10. miesto najpriateľskejších krajín sveta a tým iba potvrdila náš názor. Ochutnáme. Vyskúšame a dáme vedieť, kde je pravda skrytá.

Dokončíme prehliadku hlavného mesta, ktoré každý familárne volá Ouga. Večer transfer na letisko a odlet domov.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • BUBO sprievodcu
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy (často lokálne 3* - 4*)
 • kontinentálne raňajky
 • vstupné do národných parkov
 • hraničné poplatky
 • trajekty do Djenne
 • Timbuktu
 • letiskové poplatky
 • 7 x večeru
 • asistenčné služby  BUBO
 • pitný režim balenú pitnú vodu 1l denne / 1 osoba
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu,víza

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz, ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
13.11.2018
23.11.2018
2 790 €
Základná cena 2790 €
Letiskové poplatky 500 €
Víza k zájazdu Mali, Burkina Faso 170 €
Spolu 3 460 €
15.05.2019
25.05.2019
2 790 €
Základná cena 2790 €
Letiskové poplatky 500 €
Víza k zájazdu Mali, Burkina Faso 170 €
Spolu 3 460 €
26.11.2019
06.12.2019
2 790 €
Základná cena 2790 €
Letiskové poplatky 500 €
Víza k zájazdu Mali, Burkina Faso 170 €
Spolu 3 460 €

Odporúčame

Burkina Faso , +2 viac
12 dní
2 640 €
Juhoafrická republika , +3 viac
16 dní
4 720 €


 • 1 / 0