Zadná India

Thajsko, Malajzia, Singapur

Thajsko láka turistov nádhernými plážami, no vy chcete vidieť viac. Trojdňový dobrodružný pobyt v severnom Thajsku s trekom k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Jazda na slonoch v pralese, splavovanie rieky na bambusových pltiach, noc v karenskej dedine, neuveriteľné nočné trhy. A potom krásny okruh juhovýchodnou Áziou.

Martin Karniš Martin Karniš
Spokojnosť zákazníkov
od 1 842 €

Thajsko, Malajzia, Singapur

20 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Dobrodružstvo na severe so skúsenými odborníkmi
 • Plná penzia počas celého treku – bude vám veľmi chutiť
 • Neuveriteľné a nezabudnuteľné zážitky každý deň
 • Prepracovaný program od roku 1997
Zobraziť mapu

Prílet do Bangkoku, prvý dotyk s Mestom anjelov. Krátky oddych a náročný nočný presun klimatizovaným autobusom na sever do CHIANG MAI.

CHIANG MAI je kultúrnym centrom severu s úplne inou atmosférou, ako má zvyšok Thajska. My sa na pick-upoch vypravíme k vraj najkrajšiemu thajskému chrámu (Doi Suthep Wat Phra That), ležiacemu v 16 km vzdialených vrchoch. Večer sa budeme prehŕňať na najbohatšie zásobenom trhu Thajska. Nájdete tu prekrásne výrobky z Barmy, Laosu a čínskeho Yunnanu. Skvelá atmosféra, na ktorú budete počas Vašej cesty Thajskom stále spomínať.

Vydáme sa na kvalitný trojdňový treking k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Našimi sprievodcami budú skúsení Kareni. Cez ryžové polia k domorodým horským osadám neskazeným turizmom, nezabudnuteľná noc v karenskej dedine.

Kúpanie pod vodopádom, rafting na bambusových pltiach a jazda na slonoch pralesom nám ostanú v spomienkach na celý život.

Návrat do Chiang Mai, rozlúčka so severom a nočný presun do Bangkoku.

BANGKOK – Ubytovanie v kvalitnom 3* hoteli v centre mesta iba 200 metrov od Kráľovského paláca. Divoká zábava v nočných baroch Patpongu, tak vzdialená pokojným večerom na severe.

Uzučkými klongami, uličkami dediniek na vode, poletíme na rýchlych motorových člnoch k plávajúcim trhom, kde si exotické ovocie budeme môcť kúpiť priamo z loďky. Pri moste cez rieku Kwai, len pár kilometrov od barmských hraníc si budeme rozprávať o železnici smrti, ale aj krajine, kde muži nosia sukne. Nakhon Pathom je najvyššou budhistickou stavbou sveta. Tu si objasníme budhistickú terminológiu, históriu a rozdiely v jednotlivých vetvách budhizmu: hinajána, mahajána a tibetský budhizmus.

Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť, alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Skočíme večer na thajský jazz? Nočný presun klimatizovaným autobusom na juh. (Možnosť preletu).

Prehliadka chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kráľovský palác thajských kráľov, budovaný 150 rokov, patrí k najpríťažlivejším pamiatkam Ázie. Odchod do AoNangu na Krabi.

KRABI: je považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie, a je to pravda. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Ubytovanie v útulnom a veľmi čistom hoteli, dve minúty od pláže.

Malými domorodými lodičkami na okolité ostrovy, ktoré budú iba naše. Šnorchlovanie (húfy rýb Vám budú jesť banán priamo z ruky) a romantický oddych.

Pre odvážnych jazda na motorkách (na vlastnú zodpovednosť) okolo ananásových polí k pohrebisku mušieľ. Gurmánske špeciality - grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu

Pre záujemcov zariadime lezenie po skalách, potápanie, čí plavbu na kajakoch v mangrovníkových lesoch.

Pobyt v raji. Fakultatívny výlet a jazda na slonovi.

Poznávanie Thajska zo severu na juh pokračuje. Mikrobusmi sa cez moslimský juh presunieme do Malajzie, plavba na ostrov Penang, ktorý je typickou ukážkou multikultúrnej spoločnosti Malajzie (UNESCO). Mešita, hinduistický aj čínsky konfuciánsky chrám a kresťanský kostol. Tvár Malajzie, ktorá inde už rýchlo mizne. Zoznámenie sa s malajskými zvyklosťami.

Prenajatým klimatizovaným autobusom vyrážame po krásnych diaľniciach na juh. Pozrieme si hinduistické jaskyne Batu, známe masochistickým festivalom Thaipusam. Príchod do KUALA LUMPUR: divoká a špinavá čínska štvrť. Ubytovanie v najvyššom hoteli Malajzie (zmena vyhradená, no 4* garantujeme). Nočné osvetlené dvojičky a malajské mrakodrapy.

Prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Najvyššie dvojičky sveta Petronas, mešita Jama Masjid na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok). Pokračujeme ďalej na juh do Singapuru. Obrovský rozdiel oproti thajským dedinkám. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove! Aj v SINGAPURe ubytovanie v kvalitnom 4* hoteli. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu.

Posledné kúpanie cesty na najjužnejšom bode juhovýchodnej pevninskej Ázie. Prehliadka Singapuru. Manhattan so sochou leva, ktorý je symbolom tohto mesta, slávny hotel Marina Bay Sands, obrovské ruské koleso a koloniálna štvrť. Singapur vás bude baviť. Neskoro v noci nasadáme na najmodernejšom letisku sveta do nášho Airbusu a opálení s množstvom darčekov odlietame domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie 3* a 4* hoteloch (od 7. dňa), zážitkové jednoduché ubytovanie na severe
 • 6 x raňajky
 • prenajatú dopravu ale aj linkové autobusy
 • slovenského BUBO-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom mori
 • celodenný výlet do okolia Bangkoku
 • jazdu na slonoch, plavbu na bambusových pltiach
 • všetky vstupy do pamiatok podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), poistné.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň:EK384/376 Dubaj Bangkok 03:00/03:40 - 12:00/12:30

19.deň: EK349/EK405 Singapur Dubaj 00:50/01:40 - 06:00/04:50

19.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi.

Presné lety dostane každý klient v informáciách pred cestou, ktoré sa zasielajú cca 6 týždňov pred odchodom zájazdu.

Termíny a ceny

Termín Cena  
07.02.2018
26.02.2018
1 960 €
Objednať
25.07.2018
13.08.2018
1 927 € 2 050 €
Objednať
16.11.2018
05.12.2018
1 842 € 1 960 €
Objednať

Odporúčame

Novoročná akcia

Thajsko , +2 viac
15 dní
1 680 € 1 579 €

Novoročná akcia

Thajsko , +1 viac

Thajsko, Singapur

02.03. → 16.03.2018 +20 ter.
15 dní
2 110 € 1 983 €

M Martina Štrompfová

 
Ahojte BUBO
Chcela by som sa poďakovať za možnosť stráviť s vami dovolenku Zadná India, ktorá ma príjemne prekvapila. Moje poďakovanie patrí najmä sprievodcovi Martinovi Karnišovi, ktorý bol od prvého momentu veľmi ústretový, múdry, ľudský, ochotný pomôcť v každej situácii. Taktiež som rada spoznala sprievodcu Jozefa Harvánka a jeho príjemný prístup.
Zájazd bol úžasný, najmä trek v severnom Thajsku.
S pozdravom Martina Štrompfová

L Lucia U.

 
V dňoch 28.3.-16.4.2017 som sa zúčastnila zájazdu Zadná India. Zájazd, detailne prepracovaný a zorganizovaný, bol bohatý na zážitky. Výbornou kombináciou upokojujúcej prírody, hlučných veľkomiest a nedozernej morskej hladiny BUBO namiešalo lahodný koktejl, ktorý som si vychutnávala plných 20 dní. Veľká vďaka patrí sprievodcovi Martinovi Karnišovi, ktorý bol dušou zájazdu. Vysoko oceňujem jeho profesionalizmus, nadštandardné nasadenie, bohaté vedomosti o regióne, ochotu kedykoľvek pomôcť a v neposlednom rade ľudský prístup.
S BUBO sa oplatí cestovať.

P Peter Buc

 
Musím potvrdiť, že 3-dňový trip po džungli v severnom Thajsku bol úžasným zážitkom,stretli sme sa skvelá partia a mali sme ešte skvelejšieho sprievodcu z Bubo - Sama Klča - ktorý sa o nás vzorne staral spolu s karenom Chaiom. A potom aj celý zbytok zájazdu pretatoval dlhoročné poznatky Bubákov našej skupinke doslova na mieru. Zadná India bol aj hlavne jeho prispením plný krásnych zážitkov a poznatkov. Nechcem ho prechváliť, aby náhodou nespyšnel, ale je to fakt profesional a CK Bubo môže byť naňho hrdá. Krásny kombinovaný zájazd, vrátane veľkých zážitkov - slonov ,raftu na pltiach, nadhernej plavby na papenske ostrovy Andamanského mora a nepoznanej Malajzie s hypermoderným Singapurom... každému odporúčam. Peter Buc

M Marcela Ludhova

 
Krasny den zelam,

presiel tyzden a pol po mojom navrate zo zajazdu Zadna India a ani s odstupom casu nemozem povedat nic ine len – ZAZITOK NA CELY ZIVOT.

Zadna India bola pre mna prvym zajazdom s Vasou cestovnou kancelariou, prvou expediciou a zaroven prvym zajazdom, na ktory som sa rozhodla - aj ked trochu s obavami - vycestovat sama. Kazdemu kto mozno vaha, mozem len odkazat – nevahajte, zbalte kufre a s otvorenou myslou cestujte a vnimajte kazdou bunkou vsetko, co okolo seba uvidite. Sluzby cestovnej kancelarie su skutocnocne na urovni, program tejto expedicie je velmi bohaty a roznorody a vycestovat na zajazd s Bubom sama? Ani na okamih som nepocitila samotu, skor naopak. Na zajazde som spoznala velmi prijemnych ludi vratane nasich fantastickych sprievodcov, za ktorymi aj slzicky pri rozlucke vypadli...

Doteraz som bola fanusikom hlavne pobytovych dovoleniek. Expedicia Zadna India je pre mna skutocne cestovatelskou prvotinou a dnes po absolvovani zajazdu, mozem povedat – nemohla som si vybrat lepsie. Nemohla som si vybrat programove krajsi zajazd a nemohlo sa mi stat nic lepsie ako vybrat si cestovnu kancelariu Bubo a prve cestovatelske vone a chute sveta zazit v spolocnosti Jozka Harvanka. Urcite nie som prva, ktora bude hodnotit Jozka ako sprievodcu - mozem povedat, ze tento zajazd bol skutocne carovnym prave vdaka nemu. Nastudovat si odborne znalosti o navstevovanych miestach a poznat povinnosti sprievodcu nie je mozno az tak zlozite a nedosiahnutelne. Ale dokazat s usmevom na tvari profesionalne zvladnut tak roznorodu a velku skupinu klientov akou sme boli my, to vyzaduje ohromne odhodlanie a castokrat sebazaprenie. Jozko ma moj obdiv za to, akym sposobom dokaze odhadnut ludi ktorych vidi prvykrat v zivote, ako dokaze nenasilnou formou vytvorit okolo seba prijemnu atmosferu, akym sposobom dokaze ludi nadchnut a ukazat im, co znamena zazitkove cestovanie. Cast zajazdu nas sprevadzala aj Katrin – naozaj uzasne, akcne a velmi prijemne ziena a rovnako jej patri moj obdiv. Myslim, ze tak ako kazda ina aj tato praca sa da robit dvojakym sposobom – robit ju alebo ju robit naozaj dobre. Jozka a Katrin som mala moznost spoznat pocas troch tyzdnov a pocas roznych situacii a mozem povedat – su to Ludia s velkym L, so srdieckom na svojich miestach, svoju pracu robia skutocne s obrovskym nasadenim a nam klientom davaju denne viac ako je ich povinnostou. Cestovanie s Jozkom a Katrin chuti naozaj inak, krajsie a ja som vdacna, ze som mala moznost spoznat ich a prave s nimi zazit to svoje – tenkrat poprve.

Tri tyzdne, ktore som prezila s Bubom mi priniesli nespocetne mnozstvo zazitkov. Pohodove a pokojne mestecko Chiang Mai na severe Thajska, velkolepa slonia show pri ktorej mi skutocne padla sanka, kupanie sa vo vodopade uprostred prirody, trek dzunglou a ta nadhera, ktora nas obklopovala. Ano, ja som ten klient, ktory sa zaujimal o to, ake to bude cestovat do Zadnej Indie s arachnofobiou. A musim povedat – napriek tomuto strachu – uzasne a nezabudnutelne! Dedina Karenov a dedina kmena Lahu – zivot aky som si doteraz nedokazala ani len predstavit, zivot uplne spokojnych a vyrovnach ludi, ludi ktori maju tak malo a su neporovnatelne stastnejsi ako my vsetci. Leziac na matracoch na zemi nas obklopovala len tma a zvuky dzungle a vsetci (vratane mna s mojim sialenym a nezmyselnym strachom z pavukov) sme sa citili na tomto kusku zeme uzasne. Dalsim krasnym zazitkom pre mna bolo kupat sa v rieke spolu so slonom a neskor sa na nom vozit – kto nezazil, nepochopi. A splavovat rieku na bambusovej plti – opat novy a velmi pekny zazitok, opat oziveny nie jednou veselou prihodou, na ktoru budem spominat (napriklad nas Thitanic :) ). Prave zaciatok nasho zajazdu bol tak uzasny a tak intenzivny, ze som si ani nedokazala predstavit, co krajsie este mozeme zazit. Skutocne to bol len zaciatok, pretoze kazdy den az do konca nasho zajazdu a odchodu domov, nam Jozko s Katrin pripravili tak krasny a bohaty program, ze castokrat pri lihani do postele som si uz nepamatala, kde sme zacinali rano :) Kazdemu kto tento kus sveta nevidel mozem len doporucit rusny Bangkok, chute a vone na thajskych uliciach, pokoj ktory bol priam hmatatelny v budhistickych chramoch, rozhodne treba vidiet aj hriesnu tvar Bangkoku a urobit si na nu vlastny nazor, vidiet Bangkok zo zeme aj z vody, vidiet ho z roznych uhlov. Doporucujem vidiet Ayuthayu, miesta ktore priam dychaju historiou, zazit atmosferu plavajucich trhov a ochutnat naozaj kazducky druh tropickeho ovocia, ktoreho som sa nevedela dojest. Po takto intenzivnych dnoch bolo skutocne odmenou stravit par dni na Krabi – obliect si plavky, dychat vonu mora, kracat naboso po piesku, uzivat si vylety po nadhernych ostrovoch v okoli a snorchlovat. Zazitkom bolo aj vracat sa v burke po rozburenom mori naspat a vediet sa tesit aj z dazda a vecer zakoncit na prijemnej masazi pri zapadajucom slniecku – naozaj nadhera. Tazko sa nam odchadzalo do Malajzie, takto prijemne zlenivenym, ale nastartovat sa na zvysne dni zajazdu stalo rozhodne za to – prijemny a nabozensky roznorody Penang, nadherne vysvietene dvojicky v Kuala Lumpur... Vzdy som hovorila, ze prilis moderny svet ma nelaka. Napriek tomu plavba lodou vecernym Singapurom mi skutocne brala dych. Sediac na lodi a obdivujuc tu nadheru som nemohla nemysliet na to, aky kus sveta a aky roznorody sme presli za tri tyzdne – zacinajuc na severe Thajska v karenskych dedinach, konciach v luxusnom Singapure.

Rozlucky na zaver boli dojemne a ukazali nam, ako velmi sme sa zblizili... Domov som si priniesla nadherne darceky, mnozstvo krasnych fotografii, ale predovsetkym v dusi nespocetne mnozstvo prekrasnych a nezabudnutelnych zazitkov. Velmi hlboko vo mne zostal pocit, ktory som si priniesla z Azie – pocit z ludi, ktorych som spoznala – dusevna pohoda, pokoj a stastie....

Dakujem za prekrasne zazitky Jozkovi a Katrin a zelam krasne vianocne sviatky.

Macka Ludhova
Zadna India 2012

M Marcela Ludhova

 
Krasny den zelam,

presiel tyzden a pol po mojom navrate zo zajazdu Zadna India a ani s odstupom casu nemozem povedat nic ine len – ZAZITOK NA CELY ZIVOT.

Zadna India bola pre mna prvym zajazdom s Vasou cestovnou kancelariou, prvou expediciou a zaroven prvym zajazdom, na ktory som sa rozhodla - aj ked trochu s obavami - vycestovat sama. Kazdemu kto mozno vaha, mozem len odkazat – nevahajte, zbalte kufre a s otvorenou myslou cestujte a vnimajte kazdou bunkou vsetko, co okolo seba uvidite. Sluzby cestovnej kancelarie su skutocnocne na urovni, program tejto expedicie je velmi bohaty a roznorody a vycestovat na zajazd s Bubom sama? Ani na okamih som nepocitila samotu, skor naopak. Na zajazde som spoznala velmi prijemnych ludi vratane nasich fantastickych sprievodcov, za ktorymi aj slzicky pri rozlucke vypadli...

Doteraz som bola fanusikom hlavne pobytovych dovoleniek. Expedicia Zadna India je pre mna skutocne cestovatelskou prvotinou a dnes po absolvovani zajazdu, mozem povedat – nemohla som si vybrat lepsie. Nemohla som si vybrat programove krajsi zajazd a nemohlo sa mi stat nic lepsie ako vybrat si cestovnu kancelariu Bubo a prve cestovatelske vone a chute sveta zazit v spolocnosti Jozka Harvanka. Urcite nie som prva, ktora bude hodnotit Jozka ako sprievodcu - mozem povedat, ze tento zajazd bol skutocne carovnym prave vdaka nemu. Nastudovat si odborne znalosti o navstevovanych miestach a poznat povinnosti sprievodcu nie je mozno az tak zlozite a nedosiahnutelne. Ale dokazat s usmevom na tvari profesionalne zvladnut tak roznorodu a velku skupinu klientov akou sme boli my, to vyzaduje ohromne odhodlanie a castokrat sebazaprenie. Jozko ma moj obdiv za to, akym sposobom dokaze odhadnut ludi ktorych vidi prvykrat v zivote, ako dokaze nenasilnou formou vytvorit okolo seba prijemnu atmosferu, akym sposobom dokaze ludi nadchnut a ukazat im, co znamena zazitkove cestovanie. Cast zajazdu nas sprevadzala aj Katrin – naozaj uzasne, akcne a velmi prijemne ziena a rovnako jej patri moj obdiv. Myslim, ze tak ako kazda ina aj tato praca sa da robit dvojakym sposobom – robit ju alebo ju robit naozaj dobre. Jozka a Katrin som mala moznost spoznat pocas troch tyzdnov a pocas roznych situacii a mozem povedat – su to Ludia s velkym L, so srdieckom na svojich miestach, svoju pracu robia skutocne s obrovskym nasadenim a nam klientom davaju denne viac ako je ich povinnostou. Cestovanie s Jozkom a Katrin chuti naozaj inak, krajsie a ja som vdacna, ze som mala moznost spoznat ich a prave s nimi zazit to svoje – tenkrat poprve.

Tri tyzdne, ktore som prezila s Bubom mi priniesli nespocetne mnozstvo zazitkov. Pohodove a pokojne mestecko Chiang Mai na severe Thajska, velkolepa slonia show pri ktorej mi skutocne padla sanka, kupanie sa vo vodopade uprostred prirody, trek dzunglou a ta nadhera, ktora nas obklopovala. Ano, ja som ten klient, ktory sa zaujimal o to, ake to bude cestovat do Zadnej Indie s arachnofobiou. A musim povedat – napriek tomuto strachu – uzasne a nezabudnutelne! Dedina Karenov a dedina kmena Lahu – zivot aky som si doteraz nedokazala ani len predstavit, zivot uplne spokojnych a vyrovnach ludi, ludi ktori maju tak malo a su neporovnatelne stastnejsi ako my vsetci. Leziac na matracoch na zemi nas obklopovala len tma a zvuky dzungle a vsetci (vratane mna s mojim sialenym a nezmyselnym strachom z pavukov) sme sa citili na tomto kusku zeme uzasne. Dalsim krasnym zazitkom pre mna bolo kupat sa v rieke spolu so slonom a neskor sa na nom vozit – kto nezazil, nepochopi. A splavovat rieku na bambusovej plti – opat novy a velmi pekny zazitok, opat oziveny nie jednou veselou prihodou, na ktoru budem spominat (napriklad nas Thitanic :) ). Prave zaciatok nasho zajazdu bol tak uzasny a tak intenzivny, ze som si ani nedokazala predstavit, co krajsie este mozeme zazit. Skutocne to bol len zaciatok, pretoze kazdy den az do konca nasho zajazdu a odchodu domov, nam Jozko s Katrin pripravili tak krasny a bohaty program, ze castokrat pri lihani do postele som si uz nepamatala, kde sme zacinali rano :) Kazdemu kto tento kus sveta nevidel mozem len doporucit rusny Bangkok, chute a vone na thajskych uliciach, pokoj ktory bol priam hmatatelny v budhistickych chramoch, rozhodne treba vidiet aj hriesnu tvar Bangkoku a urobit si na nu vlastny nazor, vidiet Bangkok zo zeme aj z vody, vidiet ho z roznych uhlov. Doporucujem vidiet Ayuthayu, miesta ktore priam dychaju historiou, zazit atmosferu plavajucich trhov a ochutnat naozaj kazducky druh tropickeho ovocia, ktoreho som sa nevedela dojest. Po takto intenzivnych dnoch bolo skutocne odmenou stravit par dni na Krabi – obliect si plavky, dychat vonu mora, kracat naboso po piesku, uzivat si vylety po nadhernych ostrovoch v okoli a snorchlovat. Zazitkom bolo aj vracat sa v burke po rozburenom mori naspat a vediet sa tesit aj z dazda a vecer zakoncit na prijemnej masazi pri zapadajucom slniecku – naozaj nadhera. Tazko sa nam odchadzalo do Malajzie, takto prijemne zlenivenym, ale nastartovat sa na zvysne dni zajazdu stalo rozhodne za to – prijemny a nabozensky roznorody Penang, nadherne vysvietene dvojicky v Kuala Lumpur... Vzdy som hovorila, ze prilis moderny svet ma nelaka. Napriek tomu plavba lodou vecernym Singapurom mi skutocne brala dych. Sediac na lodi a obdivujuc tu nadheru som nemohla nemysliet na to, aky kus sveta a aky roznorody sme presli za tri tyzdne – zacinajuc na severe Thajska v karenskych dedinach, konciach v luxusnom Singapure.

Rozlucky na zaver boli dojemne a ukazali nam, ako velmi sme sa zblizili... Domov som si priniesla nadherne darceky, mnozstvo krasnych fotografii, ale predovsetkym v dusi nespocetne mnozstvo prekrasnych a nezabudnutelnych zazitkov. Velmi hlboko vo mne zostal pocit, ktory som si priniesla z Azie – pocit z ludi, ktorych som spoznala – dusevna pohoda, pokoj a stastie....

Dakujem za prekrasne zazitky Jozkovi a Katrin a zelam krasne vianocne sviatky.

Macka Ludhova
Zadna India 2012

 

 
S absolvovaným zájazdom sme veľmi spokojní ... trasa, kombinácia treku, pobytu pri mori, návšteva veľkomiest Bangkok, Kuala Lumpur, Singapore, aj všetky ostatné navštívené miesta, fakultatívne aktivity, ...... proste všetko bolo výborné. A obzvlášť chceme aj dodatočne poďakovať sprievodcovi Jožkovi Harvánkovi ... je výnimočný ... boli sme už s viacerými slovenskými i českými cestovkami na rôznych poznávacích zájazdoch, sprievodcovia boli vždy výborní, ale Jožko je podľa nášho názoru naozaj extratrieda. Ďakujeme.
Nesmieme zabudnúť ani na Katrin Abou Naboutovú, s ňou sme síce strávili trochu menej času, pretože sprievodcovala „vedľajšiu“ skupinu, ale niektoré časti zájazdu absolvovala spolu s nami. Je takisto vynikajúca ... držte si týchto sprievodcov :).
S pozdravom
Rainer Gulika

 

 
S absolvovaným zájazdom sme veľmi spokojní ... trasa, kombinácia treku, pobytu pri mori, návšteva veľkomiest Bangkok, Kuala Lumpur, Singapore, aj všetky ostatné navštívené miesta, fakultatívne aktivity, ...... proste všetko bolo výborné. A obzvlášť chceme aj dodatočne poďakovať sprievodcovi Jožkovi Harvánkovi ... je výnimočný ... boli sme už s viacerými slovenskými i českými cestovkami na rôznych poznávacích zájazdoch, sprievodcovia boli vždy výborní, ale Jožko je podľa nášho názoru naozaj extratrieda. Ďakujeme.
Nesmieme zabudnúť ani na Katrin Abou Naboutovú, s ňou sme síce strávili trochu menej času, pretože sprievodcovala „vedľajšiu“ skupinu, ale niektoré časti zájazdu absolvovala spolu s nami. Je takisto vynikajúca ... držte si týchto sprievodcov :).
S pozdravom
Rainer Gulika

D David Dvorak

 
Ahoj bubáci, Jožko,

chtěl bych tímto poděkovat za úžasnou dovolenou a hlavně za neskutečné nasazení Tobě Jožko. Myslím, že ukočírovat 35 lidí různého typu, není žádná legrace. V tomto směru souhlasím s názorem Stana, že skupina nad 30 osob byla v některých okamžicích na škodu.
Z mého pohledu zatím nejlepší a nejintenzivnějsí dovolená, jakou jsem zažil. Věřím, že jsme s přítelkyní s Bubem a Jožkem necestovali naposledy.
Před totou dovolenou jsem za sebou měl velmi náročný pracovní rok. Vrátil jsem se s úžasně čistou hlavou a plný nových zážitků.
Po velmi dlouhé době mohu na 150% konstatovat, že to co jsem si za své peníze koupil, jsem i dostal.

Ještě jedno díky za krásné zážitky a těšíme se na další cesty :-)

David a Anet


D David Dvorak

 
Ahoj bubáci, Jožko,

chtěl bych tímto poděkovat za úžasnou dovolenou a hlavně za neskutečné nasazení Tobě Jožko. Myslím, že ukočírovat 35 lidí různého typu, není žádná legrace. V tomto směru souhlasím s názorem Stana, že skupina nad 30 osob byla v některých okamžicích na škodu.
Z mého pohledu zatím nejlepší a nejintenzivnějsí dovolená, jakou jsem zažil. Věřím, že jsme s přítelkyní s Bubem a Jožkem necestovali naposledy.
Před totou dovolenou jsem za sebou měl velmi náročný pracovní rok. Vrátil jsem se s úžasně čistou hlavou a plný nových zážitků.
Po velmi dlouhé době mohu na 150% konstatovat, že to co jsem si za své peníze koupil, jsem i dostal.

Ještě jedno díky za krásné zážitky a těšíme se na další cesty :-)

David a Anet


 

 
From: SOKOL Stanislav [mailto:Stanislav.Sokol@-.sk]
Sent: Friday, August 17, 2012 2:52 PM
Subject: Zadná India 25.7.-13.8.2012

Vážený pán Fellner.

Dovoľte, aby som Vám ako zákazník BUBO Travel napísal pár mojich postrehov z práve absolvovaného zájazdu Zadná India 25.7-13.8.2012.
Nezvyknem oznamovať svoje hodnotenie dodávateľom služieb, zvyknem iba prispôsobiť moje konanie v závislosti od poskytovanej služby t.j. v budúcnosti použiť, alebo nepoužiť služby od konkrétneho dodávateľa. Z vlastnej skúsenosti (distribúcia liekov), ale viem, že niekedy je dobré okrem štandardného dotazníka o spokojnosti zákazníka dostať i informáciu širšiu a osobnejšiu.
Pred 4 rokmi som s mojim priateľom absolvoval rovnaký zájazd „Zadná India“ so sprievodcom Marekom Nehybom. Bol som milo prekvapený úrovňou zabezpečenia zájazdu a aj temer charizmatickým výkladom sprievodcu. Veľa som sa dozvedel a svoje okolie som poctivo a vo veľkom rozsahu informoval o kvalite krajiny, zájazdu a Vašej cestovky. Po dvoch rokoch som navštívil zase Indonéziu zhodou okolností cez českú cestovku.
V tomto roku moja dcéra mala 15 rokov a ako darček si vybrala zájazd do Thajska. Nechcelo sa mi absolvovať to isté s Bubom, ale i vzhľadom na iné okolnosti (termín, bezpečnosť, vlastná skúsenosť) som súhlasil so Zadnou Indiou po štyroch rokoch. Tak sa mi naskytla možnosť zažiť dva krát tú istú trasu a porovnať vývoj vašej cestovky v konkrétnom produkte.
Priznám trochu som sa obával, že to bude nudné a už všetko videné, ale skutočnosť ma výrazne prekvapila. Už jasné a prehľadné pravidlá pri objednávaní, modulovanie zájazdu s presnou cenou a inými konkrétnymi a zrozumiteľnými podmienkami bol dobrý začiatok a následne priebeh samotného zájazdu iba potvrdil kvalitatívny skok v poskytovaní vašich služieb.
Dobrá príprava, časovanie, rýchly sled akcií, použitie spoľahlivých lokálnych partnerov, vyššia úroveň ubytovanie a prepravy, nabitý program a súčasne možnosť voľby medzi fakultatívnymi akciami, dôraz na detaily, atd ... je len zopár pozitív. Najmä samotné manažovanie zájazdu priamo na mieste p. Harvánekom bolo na výbornej úrovni. Na začiatku sa javil ako veselý chlapec z dediny – kamarát, ale postupne v jeho nenápadnom priateľskom správaní sa dala jasne rozoznať práca skutočného profesionála so záujmom o výsledok, psychológa, marketingového pracovníka, baviča a tvrdého logistu, ktorý vedie procesy tak, aby zákazník dostal za čo zaplatil a súčasne efektívne vynakladal prostriedky firmy. Viem, že nikdy nie je náhoda, že vo firme pracujú schopní ľudia profesionálnym spôsobom. Tak ako ryba smrdí od hlavy tak naopak iba zdravá, dobre organizovaná firma má profesionálnych odborne zdatných pracovníkov ochotných vykonávať kvalitnú prácu. Z toho mi vyplýva záver č. 1, že podľa poznania práce p. Harvánka je BUBO kvalitná dobre riadená firma.
Záver č. 2: ak uvážim kvalitatívnu zmenu medzi Zadnou Indiou pred štyrmi rokmi a teraz tak BUBO urobil kus výbornej práce a napriek tomu, že na Slovensku to nie je celkom zvykom posunul kvalitu poskytovaných služieb ( i pri predpokladám extenzívnom raste) na úroveň, ktorá nie len uspokojuje klienta, ale toho slovenského už začína trochu aj vychovávať.

Na záver mi dovoľte poďakovať vašej firme a cez vás i p. Harvánkovi za seba a moju dcéru za pekné zážitky na zájazde a najmä za posilnenie túžby spoznávať nové.

S pozdravom,
Stano Sokol
riaditeľ logistiky a člen dozornej rady