Západoafrické dobrodružstvo

Burkina Faso, Mali, Senegal

Afrika je trikrát väčšia než Európa a omnoho rôznorodejšia. V Afrike, ak chcete čokoľvek vidieť, musíte si to zaslúžiť. Táto cesta je toho dôkazom. Snažili sme sa pripraviť cestu čo najlacnejšie, aby si ju mohlo dovoliť viac cestovateľov.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Spokojnosť zákazníkov
od 2 640 €

Burkina Faso, Mali, Senegal

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Takúto cestu vie pripraviť iba BUBO

Skúsenosťami = bezpečnosťou sme roky pred ostatnými

Pre cestovateľov, ktorí potrebujú nakopnúť

Ťažká cesta plná know how a zážitkov

Zobraziť mapu

Príjemným letom sme doleteli do Burkina Faso, čo v preklade znamená krajina slušných ľudí. My z BUBO túto krajinu navštevujeme pravidelne mnoho rokov a s prekladom súhlasíme. Mierime do centra hlavného mesta s najsexi názvom na svete: OUAGADOUGOU. Porozprávame si o africkom Che Guevarovi Thomasovi Sankarovi, ktorý Hornú Voltu premenoval v roku 1984 na Burkina Faso. Sankara bol rojko, ktorý chcel vytvoriť nádherný štát bez korupcie, kde by sa čestným ľuďom darilo a kde by všetci boli šťastní. Po piatich rokoch ho mladi dôstojníci zatkli, vyviedli za mesto a zastrelili. Moc prevzal jeho nevlastný brat generál Compaorè, ktorý následne vládol krajine 27 rokov. Vysvetlíme si, z akého kmeňa bol Sankara a z akého Compaorè a vy začnete Afriku lepšie chápať. Prehliadka mimoriadne pokojného mesta, trhovisko s presávaným medom a záhradné pivárne so živou hudbou a výborným jedlom. Cesta na severozápad. Civilizácia sa razom skončí a vy sa neviete vynadívať. Exotika v každom pohľade, úžasné farby, úžasný pocit. Tisícky kráčajúcich hrdých ľudí, stále menej vody a viac baobabov. Slnko sa večer zmení na oranžovú guľu, akú ste v našich končinách nikdy nevideli. Odniekiaľ zrazu počuť bubnovanie… a smiech. Burkinu máme radi. Začíname rozmýšľať nad tým, čo je šťastie z pohľadu úradníkov, ktorí radia krajinu na spodok rebríčka, a z pohľadu smejúcich sa miestnych ľudí.

Keď je prachu najviac, sme na hranici. Čisté béžové uniformy zmiznú a začína sa nárazníkové pásmo, kde by sme bez nášho vozidla neprešli. Sudy a medzi nimi kamene pospájané šnúrou. Vľavo hlinená búda. Nad tým zdrap látky, vyblednutá vlajka Mali. Iba sa tu nadýchnete a všetko je iné. Sme v časti známej najlepším mangom krajiny. Obrovské stromy poskytujú v tých celoročných horúčavách trochu tieňa a ak je sezóna, sladučké plody. Sme v krajine Dogonov.

Dvojdňový pobyt v krajine Dogonov a spoznávanie miestnych zvykov. Máme čas na trek (možnosť vybrať si podľa kondície) a spánok v dogonských dedinkách. Chceme autentický zážitok! Posvätné krokodíly? Animistická kultúra pretrvala stáročia. Fantastické dogonské mýty a legendy sa dozvieme od duchovných vodcov jednotlivých dedín. Medzi Dogonmi máme kamarátov. Garantujeme, že uvidíte a hlavne zažijete viac.

Dvojdňový pobyt v krajine Dogonov a spoznávanie miestnych zvykov. Máme čas na trek (možnosť vybrať si podľa kondície) a spánok v dogonských dedinkách. Chceme autentický zážitok! Posvätné krokodíly? Animistická kultúra pretrvala stáročia. Fantastické dogonské mýty a legendy sa dozvieme od duchovných vodcov jednotlivých dedín. Medzi Dogonmi máme kamarátov. Garantujeme, že uvidíte a hlavne zažijete viac.

Plavíme sa Nigerom. Budete sa cítiť ako v stredoveku a potom zrazu na ostrove ako v rozprávke Tisíc a jednej noci. Toto je naozajstný život. DJENNÉ (UNESCO) je svetovou raritou. Uzučké hlinené a kamenné uličky a v nich rušný život, ktorý sa na malý ostrov musí vtesnať. Mešita je najväčšia hlinená stavba sveta, impresívna ako palác Potala v Lhase. Okolo trhy, medresy, tradičné remeslá, zapadlé uličky.

SEGOU: bývalá koloniálna metropola, francúzske budovy, náznak parkov, ešte stále nádherný Niger a vynikajúce jedlo. V rytmoch Ali Farka Ture mierime do terajšieho hlavného mesta, kde nám začnú hrať Amadou and Mariam. BAMAKO: hlavné mesto pod pohorím Manging. Vyhliadka na mesto z G-bodu, centrum mesta a chaotická tržnica Grand Marché. Kúpite zhnitú opičiu hlavu či fetiše? Nočný život, bary, diskotéky.

Opúšťame rieku Niger a mierime do Sahelu. Až ten, kto sa dotkne Sahelu, pochopí čierny kontinent. Prechádzame cez najteplejšie mesto západnej Afriky a možno celého sveta. Cesta je cieľ a my sme už silná partia. Hľadáme nomádov, zastavujeme sa v dedinkách a pri napájadlách. A zrazu ako v rozprávke vstupujeme do civilizácie. Mierime do mesta, odkiaľ Francúzi dve storočia ovládali obrovské územie Mali, Senegalu, Burkiny Faso a Mauretánie.

SAINT LUISE je zázrak (UNESCO), lákadlo pre turistov. Mostom medzi savanou a Saharou, medzi riekou a oceánom, medzi Európou a Afrikou. V Paríži Afriky sa snažili Francúzi Afriku zmeniť. A nič. Na pieskových uliciach Saint Louise si dávame magickú kávu, ktorú vraj vymyslel sám svätec. Cestou na juh sa zastavujeme u rybárov. Drevené pirogy a nebezpečné, no veľmi fotogenické povolanie.

Dvojdňový oddych v hlavnom meste Senegalu, Dakare. Konečná rally, rodisko futbalistov a výbornej hudby. Farebná, bláznivá, radostná Afrika.

Dvojdňový oddych v hlavnom meste Senegalu, Dakare. Konečná rally, rodisko futbalistov a výbornej hudby. Farebná, bláznivá, radostná Afrika. Vo večerných hodinách transfer na letisko a odlet domov.

Koniec nášho dobrodružstva a prílet domov.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku v economy class
 • Privátnu dopravu počas celej cesty
 • miestneho sprievodcu
 • lokálneho vodiča
 • Lokálnych navigátorov
 • Ubytovanie v jednoduchých hoteloch, u Dogonov v tom najlepšom (stanoch)
 • Hraničné poplatky
 • Trajekt do Djenné (2x)
 • 2x večeru
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • Informačné materiály pred cestou (včítane trikov ako neochorieť)
 • Asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Ostatnú stravu, víza, prípadný bakšiš sprievodcom, posledný letiskový transfer z pláže, letiskové poplatky

Poznámka:

Domorodých partnerov poznáme roky, prešli sme s nimi mnoho a omnoho viac zažili. Sme ako rodina a to pre Afriku mnoho znamená. Iba s takouto podporou vieme zrealizovať program v takomto rozsahu. Táto expedícia je pre skúsených cestovateľov. MZV neodporúča do týchto oblastí vycestovať, a keď sem pôjdete, viete to. Preto sem idete. Na väčšine cesty luxus nenájdete a ak si doplatíte business class, počítajte s tým, že v ňom nepodávajú alkoholické nápoje. Všetko tu je iné. A preto sem chcete ísť!

Zdravotné odporúčania: Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz, ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
13.11.2018
24.11.2018
2 640 €
Základná cena 2640 €
Letiskové poplatky 396 €
Víza (Burkina, Mali (pre občanov SR a ČR)) 185 €
Spolu 3 221 €
15.05.2019
26.05.2019
2 640 €
Základná cena 2640 €
Letiskové poplatky 396 €
Víza (Burkina, Mali (pre občanov SR a ČR)) 185 €
Spolu 3 221 €
04.12.2019
15.12.2019
2 640 €
Základná cena 2640 €
Letiskové poplatky 396 €
Víza (Burkina, Mali (pre občanov SR a ČR)) 185 €
Spolu 3 221 €

Odporúčame

Keňa , +2 viac
14 dní
3 720 €
Juhoafrická republika , +3 viac
16 dní
4 720 €


 • 1 / 0