El Clásico - Madrid a Barcelona

Španielsko

Kastílsky Madrid a katalánska Barcelona. Futbalové derby týchto dvoch klubov je rovnako vzrušujúce ako objavovanie oboch miest. Otvorenejší a priateľskejší Madrid a odmeraná a striktná Barcelona.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 931 €

Španielsko

5 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Najlepšie európske galérie a jedno z najkrajších miest Európy
 • Detailne o rivalite medzi Madridom a Barcelonou
Zobraziť mapu

Odlet na Pyrenejský polostrov. MADRID: srdce Španielska a metropola Kastílie. Palacio Real: sídlo španielskeho kráľa a najstaršia budova v meste. La Puerta del Sol a Plaza Mayor, centrum celého Španielska a symbolický stred krajiny. Nádherná katedrála de Santa María la Real de la Almudena, námestie La Plaza de Cibeles s fontánou, kde sa oslavujú všetky triumfy a víťazstvá bieleho baletu. Nezabudneme vyskúšať legendárne tapas bary a lokálnu kuchyňu.

Po raňajkách odporúčame zamieriť do vynikajúcich madridských galérií a vybrať si niečo spomedzi Prada, Reiny Sofie či Thyssen Bornemisza. Náš tip je Prado, kde nájdete úžasné obrazy Raphaela, Goyu, Velásqueza, Boscha, Rubensa, Durera. Alebo sa prejdeme po parku Retiro, nakúpime niečo na ulici Gran Vía a muži si možno pôjdu prezrieť futbalový štadión Santiaga Bernabeu, sídlo pusiniek.

Rozlúčka s Madridom. El Clasico je aj o Barcelone. Najmodernejším španielskym vlakom AVE sa presunieme za necelé štyri hodiny k Stredozemnému moru. BARCELONA – metropola hrdého Katalánska. Živé mesto, odkaz Picassa aj Gaudího, kilometre pieskových pláží, FCB aj Woody Allen robia z neho jedno z najpríťažlivejších miest našej planéty. Program pre Vás osobne pripravil náš sprievodca, ktorý v Barcelone niekoľko rokov žil. Mesto uvidíte inak.

Celodenná prehliadka Barcelony. Picassovo múzeum, slávna Sagrada Familia a Parc Guell. La Rambla, ktorou denne prejde 150 000 ľudí. Pouliční umelci, predajcovia kvetov a zlodeji. Pomník Krištofa Kolumba a Gaudího fenomenálne stavby. Monumentálne Plaza Espagna. Olympijský komplex a hrdí Katalánci, Nou Camp a Barca. Akú si dáte paellu? Odporučíme vám reštauráciu, ktorá nie je pascou na turistov. Pozrite si film Vicky Cristina Barcelona a poďte s nami po stopách jeho hrdiniek. Najlepšie tapas a bary, ktoré vám vyrazia dych. Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy. Pridáte sa k nim?

Čas na návštevu katedrály, akvária či múzeí. Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 4 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • raňajky
 • prehliadky podľa programu
 • letiskové transfery v Španielsku
 • vlak AVE Madrid-Barcelona
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu .

Termíny a ceny

Termín Cena  
07.04.2018
11.04.2018
931 € 990 €
Objednať
06.05.2018
10.05.2018
931 € 990 €
Objednať
09.07.2018
13.07.2018
987 € 1 050 €
Objednať
28.09.2018
02.10.2018
931 € 990 €
Objednať

Odporúčame

Novoročná akcia

Španielsko
6 dní
999 € 939 €

Novoročná akcia

Francúzsko , +1 viac
7 dní
1 550 € 1 457 €


 • 1 / 0