Nórsko - zlatý trojuholník

Nórsko

Čítali ste romány od Jo Nesba? Prekladali sme ich my. A pripravili sme pre vás opäť lepší program v Nórsku. Najnórskejšie mesto sveta (UNESCO), najdlhší fjord a najväčší ľadovec. Najdlhší cestný tunel sveta, najstrmšia cesta Nórska, slávna Cesta trollov. Oba fjordy UNESCO, najzápadnejšie miesta Škandinávie a záver v Oslo, kde sa ozaj dobre žije.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 1 550 €

Nórsko

8 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • najdlhší cestný tunel sveta aj najstrmšia cesta Nórska v cene
 • dôkladný výber hotelov na základe 22 rokov skúseností
 • oba fjordy UNESCO, najkrajšie vodopády, najväčší ľadovec
 • prepracovaná cesta pod patronátom škandinavistov
Zobraziť mapu

Prilietame do hlavného mesta Nórska. Prvá prechádzka po promenáde Karl Johans Gate.

Začíname v hlavnom meste Oslo. Ulica Karla Johana – hlavná ulica Nórska, pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Vysvetlíme Vám prečo. Kráľovský palác, ktorý mestu dominuje a mohutná červená Radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge s krásnymi stavbami od Renza Piana a stredoveká pevnosť Akershus. Pre záujemcov Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Mimochodom, na Waldemar Thranes gate 8 v Oslo nájdete aj reštauráciu Schrøder, do ktorej rád chodieva Harry Hole. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Novučká štvrť Bjorvika a architektúra Barcode. Cítite tu peniaze? Pre záujemcov večera v michelinovskej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

Opušťame Oslo a na najbližších niekoľko dní sa vydávame na cestu nórskou prírodou. Popri najväčšom jazere Mjøsa navštívime dejiská olympijských hier. Hamar a jeho slávna rýchlokorčuliarska hala, Lillehammer a jedinečný výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej olympiáde v histórii. Viete, kam sa podela olympijská dedina? Prechádzame na sever cez známu dolinu GUDBRANDSDALEN, ktorá je ospievaná v množstve nórskych piesní a podľa ktorej dostal názov typický sladkastý kozí syr. Dolina Romsdalen s najvyššími lezeckými stenami v Európe, ktoré budú padať kolmo na nás. Začínate vnímať Nórsko také, aké je.

Je toto najkrajší deň, aký sa dá v európskej prírode zažiť? Nóri to tvrdia. Úžasná Cesta trolov, ktorej ostré zákruty vám vyrazia dych, a na jej vrchole zažijete jeden z najúchvatnejších výhľadov, aké sa vám v Nórsku naskytnú. Smerujeme k prekrásnemu nórskemu fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejšie prírodné pamiatky UNESCO na svete. Vedel prečo. Raj pre milovníkov prírody, hudba Edvarda Griega a rozprávky o troloch. Nezabudnuteľná vyhliadková plavba po fjorde (fakultatívne). Posledný výhľad nad Geirangerom a kreslo kráľovnej Sonje. Spánok v horskom hoteli ďaleko od všetkého, ktorý zaradíte medzi svoje top cestovateľské zážitky. Tu sa zastavil čas.

Najslávnejší ľadovec Nórska Briksdalsbreen sa každým dňom zmenšuje. Vy ho ešte uvidíte. Ľahká dvojhodinová prechádzka krásnou nórskou prírodou. Pokračujeme na západ, do mestečka MALOY. Návšteva jedného najzápadnejších cípov Nórska, atmosféra konca sveta, nórske ticho. Maják, v ktorom straší. Krásna biela pláž s vodou od trinásť stupňov, kde sme sa minulý rok niekoľkokrát kúpali. Atlantický oceán a Vy.

Popri Nordfjorde (106 km) smerujeme späť do srdca nórskych fjordov. Po ceste však ešte navšívime ľadovcový jazyk Bøyabreen a výborné ľadovcové múzeum v jeho bezprostrednej blízkosti (fakultatívny vstup). Trajektom cez najdlhší nórsky fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému drevenému kostolíku v Kaupangeri. Uvidíme aj drevené a čipkované mestečko Laerdalsoyri a zažijeme najdlhší cestný tunel na svete (24 kilometrov). Stojíte uprostred tunela a nad hlavou máte kilometer skaly. Príchod do mestečka FLAM v srdci krajiny fjordov. Priestor pre výlet najkrajšou nórskou železnicou do mestečka Myrdal, z úrovne mora na náhornú plošinu 1000 m.n.m.

Nachádzame sa pri druhom UNESCO fjorde Nærøyfjord, ktorý dostal pomenovanie po severskom bohovi, vládcovi mora. Až 1400 metrov vysoké skaly nad hladinou, a 500 metrov pod hladinou. Pre záujemcov dvojhodinová plavba. Majestátny fjord, na ktorý určite nezabudnete. Okolo tretieho najdlhšieho fjordu planéty HARDANGER (179 km) smerujeme do najnórskejšieho mesta na svete. Vitajte v BERGENE: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami.

Najnórskejšie mesto na svete, BERGEN: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami. Domy drevených obchodníkov ako svedectvo nemeckej histórie Bergenu (UNESCO), najzachovalejšia stredoveká pevnosť v Nórsku. Na rybom trhu možno ochutnáte výbornú rybiu polievku a odvážnejší aj veľrybu. Kúpite si domov losiu či sobiu salámu? Vláčik nás strmým kopcom vyvezie na prekrásnu vyhliadku, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani. Hoci Londýn odtiaľ neuvidíte, ten je predsa len od Bergenu vzdialený 1043 km, bude to naozaj krásny zážitok. Sľubujeme. Odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodná letenka v economy class
 • ubytovanie v 3* hoteloch 
 • raňajky, všetky transfery
 • BUBO sprievodca
 • cestné poplatky
 • vláčik na vyhliadku nad Bergenom
 • informačný materiál
 • poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, iná strava, batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
26.08.2018
02.09.2018
1 640 €
Základná cena 1640 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 906 €
Objednať zájazd
12.09.2018
19.09.2018
1 640 €
Základná cena 1640 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 906 €
Objednať zájazd
17.06.2019
24.06.2019
1 550 €
Základná cena 1550 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 816 €
30.06.2019
07.07.2019
1 650 €
Základná cena 1650 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 916 €
14.07.2019
21.07.2019
1 650 €
Základná cena 1650 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 916 €
28.07.2019
04.08.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 866 €
02.08.2019
09.08.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 866 €
12.08.2019
19.08.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 866 €
26.08.2019
02.09.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 866 €
09.09.2019
16.09.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Letiskové poplatky 216 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 866 €

Odporúčame

Sri Lanka
11 dní
2 210 €
Kuba

Kuba - All inclusive

19.10. → 30.10.2018 +25 ter.
12 dní
2 120 €

K Katka Sárkányová

 
Rada by som prejavila svoje nadšenie zo zájazdu Nórsko - zlatý trojuholník, vrchovato naplnil moje očakávania. Dômyselne zostavená trasa poskytla kopu zážitkov ako hory, skaliská, fjordy, vodopády, ľadovce, jazerá, pobrežie Atlantického oceána, maják, cesta Trollov, najdlhší cestný tunel aj najvyššia drevená budova na svete.
Ubytovanie v Osle a Bergene bolo v hoteloch v samom centre miest, takže múzeá, galérie, parky a iné pamiatky boli pohodlne dostupné, nocovali sme však aj v horských hoteloch Stalheim a Videseter, na dychberúce scenérie prekrásnych údolí veru nezabudnem.
Veľkú zásluhu na vydarenom zájazde má skvelá sprievodkyňa Zuzka Hábeková, ktorá vysokoprofesionálne zabezpečovala priebeh zájazdu a pútavou formou poskytovala o Nórsku množstvo informácií.
Môj obdiv má aj nórsky šofér autobusu Odd Martin, ktorý bravúrne zvládal úzke a strmé cesty pri skalinách a fjordoch.
So zájazdom som nadmieru spokojná. Ďakujem.

J Jana Donovalová

 
Ďakujeme Vám za nádhernú dovolenku v Nórsku. Chcem vyzdvihnúť prácu skvelej sprievodkyne Zuzky Hábekovej, ktorá nás touto dovolenkou sprevádzala.Tešíme sa na ďalšiu dovolenku s Vami.Jana a Martin Donovalovci

I Ivan Černušák

 
Práve sme sa s manželkou vrátili zo zájazdu Nórsko - zlatý trojuholník a ešte stále vstrebávame tú priehršť zážitkov z cesty. Splnili sme si mnohoročný sen, navštíviť túto severskú krajinu. Ďakujeme našej sprievodkyni, Zuzke Hábekovej, bola super a spestrila jazdy autobusom zaujímavým rozprávaním a hudbou. Nedá mi nespomenúť spoľahlivého nórskeho šoféra - Odd-Martin, vďaka za zážitky v serpentínach, to bol pozitívny adrenalín!
Naša vďaka patrí aj pánu šoférovi, ktorý perfektne zvládol transfer z viedenského letiska počas prietrži mračien, asi najväčšej tohto leta. Neváhal nás "doručiť" až domov, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

Danica a Ivan Černušákovci

P Peter Dostal

 
Dobrý večer,
práve sme sa vrátili z ÚŽASNÉHO výletu do Nórska. Chcel by som sa poďakovať za perfektnú organizáciu a vyzdvihnúť služby celého kolektívu, ale hlavne sprievodkyne Zuzky Habekovej.
Rovnako by som chcel spomenúť vodiča, ktorý nás odviezol z letiska vo Viedni do BA. Nastala "prietrž mračien". Sám, iba v košeli nám začal na letisku nosiť kufre do auta aj napriek našim protestom. Namiesto vysadenia v osobnom prístave, nás potom odviezol domov. Keď sme mu ponukli kompenzáciu, odmietol a povedal, že je rád, že sme boli spokojní so službami BUBO. Ďakujeme!
S pozdravom,

Peter Dostal s rodinou

Z Zuzana Kacerová

 
Pred necelým týždňom sme sa vrátili z úžasného zájazdu Nórsko - zlatý trojuholník.
Chcela by som sa poďakovať nášmu sprievodcovi Janovi Budayovi za skvelú organizáciu zájazdu. Spolu s našim nórskym šoférom robili všetko (aj nad rámec svojich povinností), aby nám pripravili nezabudnuteľnú dovolenku. Ako sa im ale podarilo zabezpečiť aj také krásne a teplé počasie, sa už asi nedozvieme :)

A Aniko Halgasova

 
Dobry den prajem :)
Dnes mame predposledny den zajazdu Norsko zlaty trojuholnik a musim skonstatovat ze to bol skutocne fantasticky vylet :) bola som sice plna ocakavani ale tychto par dni pretcilo vsetky. Program zajazdu je velmi kvalitne zostaveny ako by bol šiti na moj vkus - clovek zostava v nemom uzase pri pohlade na krasu Norskej prirody... na mnozstvo ihlicnanmi posiatych vrchov, na brezove haje, nekonecne fjordy a mnozstvo carokrasnych vodopadov a jazier :) no aj na male ludske zazraky - ci je to trolia cesta, zeleznica flam, mnozstvo mostov a tunelov... cloveka to len utvrduje ze ludstvo dokaze vsetko ak to len kusok chce :) je dobre vidiet ze aj Oslo ako metropola tejto carokrasnej krajiny si zachovava aj na napriek rychlo prebiehajucej vystavbe ráz mesta, ktore je nekonecne prepojene s prirodou... za velmi dobry napad povazujem vyuzitie norskeho sofera, ktory nam spolu s nasim sprievodcom Jancim pomohli spoznat norsko aj inak :) obaja boli velmi napomocny a nie len pocas “pracovnej doby” Cenim si ich profesionalny pristup a nadherne zastavky mimo hlavny program :) Mnozstvo informacii, ktore sme o norsku dostali (historia, sucasnost, ekonomika, politika, priroda) sme do seba vsavali vdaka nenasilnemu stylu nasho sprievodcu ako spongie. Ziadna statistika nebola nudna, ziadna otazka nezostala nezodpovedana :) proste palec hore

Dakujem za velmi prijemny zazitok :) a tesim sa na dalsi...

P Polákovci

 
Pred dvoma dňami sme sa vrátili so skvelého zájazdu v Nórsku- Zlatý trojuholník, ktorý naplnil naše očakávania aj napriek nie veľmi priaznivému počasiu.
Program bol naozaj veľmi bohatý, veľmi veľa sme videli a vychutnali sme si každé jedno miesto, všetky výlety. Spoznali sme skvelých ľudí- našich spolucestovateľov, vďaka ktorým sme si tento zájazd maximálne pohodovo a zábavne užili.
Oceňujeme u Buba aj kvalitu a výber ubytovania. V horských častiach to boli hoteli v malebnom prostredí s nádhernými výhľadmi a mestách, či už v Bergene alebo Osle, sme boli ubytovaní v kvalitných hoteloch výborne situovaných v centrách miest.
Veľké ďakujem patrí našim skvelým sprievodcom- absolútnym profíkom: Michalovi Horňáčkovi a Danielke Snovákovej, ktorí nám maximálne spríjemnili celý pobyt a ktorí boli vo všetkých situáciach nesmierne ústretoví.
Boli sme s Bubom prvý krát na poznávačke, ale určite nie posledný krát.

M Mária Krajčovičová

 
V sobotu sme sa vrátili zo zájazdu z Nórska.
Sme veľmi nadšení, neskutočne nádherná krajina, super zorganizovaný zájazd a perfektný sprievodca Peter Rea.
Veľká vďaka!!
Chcem Vás poprosiť o zaslanie klasického katalógu. V tom sa predsa len lepšie listuje. Stačí až na rok 2018.
Určite sa vydáme na lov nových zážitkov s Vašou cestovkou BUBO!
Ešte raz ďakujeme!

S pozdravom

Mária Krajčovičová

Ľ Ľuba a Peter

 
V auguste sme s BUBO absolvovali zájazd do nádherných krajín - Island a Nórsko. Island je krásna a pre nás exotická krajina. Nórsko nam pripomínalo naše Vysoké Tatry. Trochu sme za zájazdu obávali, predsa radšej cestujeme sami a sme sami sebe pánmi. Ale boli sme veľmi milo prekvapení. Všetko klapalo ako hodinky, sprievodcovia (Maťa aj Jozef) boli vynikajúci. Majú veľa poznatkov o danej krajine a robili aj nad rámec svojej práce. Tomu hovoríme zákaznícka orientácia v praxi. Sme veľmi radi, že na Islande sme sa mohli stretnúť aj priamo s Ľubošom Fellnerom. Je úžasné spoznať človeka, ktorý svoj business nerobí len pre peniaze a ktorému záleží na tom, aby aj ostatní niečo dobré a pekné zažili. Nóri vraj veci, ktoré sú morálne, etické, dobré a správne označujú ako nórske. Všetko opačné je nenórske. Celý tento zájazd zrealizovaný ľuďmi z Bubo bol veľmi nórsky:-). Tešíme sa na ďalšie cestovanie s BUBO. Všetkým, ktorí váhajú, odporúčame navštíviť obe krajiny práve s BUBO. Ľuba a Peter

N Naďa Mišovicová

 
Milý Jožko, stále vo mne doznievajú zážitky z cesty Island, Nórsko. Bola to cestovateľská lahôdka a tebe ako sprievodcovi by som udelila Rád zlatej sovičky. Ak budeš nových sprievodcov vychovávať na svoj obraz, žiadna cestovná kancelária sa nevyrovná BUBO aj keby kopírovali program s dumpingovými cenami. Podarilo sa Vám vychovať aj náročných Bubákov, ktorí keď míňajú svoj čas a trmácajú sa svetom, chcú sa veľa dozvedieť. Moja najbližšia cesta je Brusel - Paríž - Londýn v septembrovom termíne. Nie preto, že by som v týchto mestách nebola. Poznám ich zbežne z iných ciest a kongresov, ale teraz si ich chcem vychutnať s bubáckym sprievodcom. Asi ako šálku dobrej voňavej kávy. So srdečným pozdravom, Naďa Mišovicová.