Nórsko - zlatý trojuholník

Nórsko

Čítali ste romány od Jo Nesba? Prekladali sme ich my. A pripravili sme pre vás opäť lepší program v Nórsku. Najnórskejšie mesto sveta (UNESCO), najdlhší fjord a najväčší ľadovec. Najdlhší cestný tunel sveta, najstrmšia cesta Nórska, slávna Cesta trollov. Oba fjordy UNESCO, najzápadnejšie miesta Škandinávie a záver v Oslo, kde sa ozaj dobre žije.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 1 550 €

Nórsko

8 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • najdlhší cestný tunel sveta aj najstrmšia cesta Nórska v cene
 • dôkladný výber hotelov na základe 22 rokov skúseností
 • oba fjordy UNESCO, najkrajšie vodopády, najväčší ľadovec
 • prepracovaná cesta pod patronátom škandinavistov
Zobraziť mapu

Prilietame do hlavného mesta Nórska. Prvá prechádzka po promenáde Karl Johans Gate.

Začíname v hlavnom meste Oslo. Ulica Karla Johana – hlavná ulica Nórska, pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Vysvetlíme Vám prečo. Kráľovský palác, ktorý mestu dominuje a mohutná červená Radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge s krásnymi stavbami od Renza Piana a stredoveká pevnosť Akershus. Pre záujemcov Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Mimochodom, na Waldemar Thranes gate 8 v Oslo nájdete aj reštauráciu Schrøder, do ktorej rád chodieva Harry Hole. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Novučká štvrť Bjorvika a architektúra Barcode. Cítite tu peniaze? Pre záujemcov večera v michelinovskej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

Opušťame Oslo a na najbližších niekoľko dní sa vydávame na cestu nórskou prírodou. Popri najväčšom jazere Mjøsa navštívime dejiská olympijských hier. Hamar a jeho slávna rýchlokorčuliarska hala, Lillehammer a jedinečný výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej olympiáde v histórii. Viete, kam sa podela olympijská dedina? Prechádzame na sever cez známu dolinu GUDBRANDSDALEN, ktorá je ospievaná v množstve nórskych piesní a podľa ktorej dostal názov typický sladkastý kozí syr. Dolina Romsdalen s najvyššími lezeckými stenami v Európe, ktoré budú padať kolmo na nás. Začínate vnímať Nórsko také, aké je.

Je toto najkrajší deň, aký sa dá v európskej prírode zažiť? Nóri to tvrdia. Úžasná Cesta trolov, ktorej ostré zákruty vám vyrazia dych, a na jej vrchole zažijete jeden z najúchvatnejších výhľadov, aké sa vám v Nórsku naskytnú. Smerujeme k prekrásnemu nórskemu fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejšie prírodné pamiatky UNESCO na svete. Vedel prečo. Raj pre milovníkov prírody, hudba Edvarda Griega a rozprávky o troloch. Nezabudnuteľná vyhliadková plavba po fjorde (fakultatívne). Posledný výhľad nad Geirangerom a kreslo kráľovnej Sonje. Spánok v horskom hoteli ďaleko od všetkého, ktorý zaradíte medzi svoje top cestovateľské zážitky. Tu sa zastavil čas.

Najslávnejší ľadovec Nórska Briksdalsbreen sa každým dňom zmenšuje. Vy ho ešte uvidíte. Ľahká dvojhodinová prechádzka krásnou nórskou prírodou. Pokračujeme na západ, do mestečka MALOY. Návšteva jedného najzápadnejších cípov Nórska, atmosféra konca sveta, nórske ticho. Maják, v ktorom straší. Krásna biela pláž s vodou od trinásť stupňov, kde sme sa minulý rok niekoľkokrát kúpali. Atlantický oceán a Vy.

Popri Nordfjorde (106 km) smerujeme späť do srdca nórskych fjordov. Po ceste však ešte navšívime ľadovcový jazyk Bøyabreen a výborné ľadovcové múzeum v jeho bezprostrednej blízkosti (fakultatívny vstup). Trajektom cez najdlhší nórsky fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému drevenému kostolíku v Kaupangeri. Uvidíme aj drevené a čipkované mestečko Laerdalsoyri a zažijeme najdlhší cestný tunel na svete (24 kilometrov). Stojíte uprostred tunela a nad hlavou máte kilometer skaly. Príchod do mestečka FLAM v srdci krajiny fjordov. Priestor pre výlet najkrajšou nórskou železnicou do mestečka Myrdal, z úrovne mora na náhornú plošinu 1000 m.n.m.

Nachádzame sa pri druhom UNESCO fjorde Nærøyfjord, ktorý dostal pomenovanie po severskom bohovi, vládcovi mora. Až 1400 metrov vysoké skaly nad hladinou, a 500 metrov pod hladinou. Pre záujemcov dvojhodinová plavba. Majestátny fjord, na ktorý určite nezabudnete. Okolo tretieho najdlhšieho fjordu planéty HARDANGER (179 km) smerujeme do najnórskejšieho mesta na svete. Vitajte v BERGENE: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami.

Najnórskejšie mesto na svete, BERGEN: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami. Domy drevených obchodníkov ako svedectvo nemeckej histórie Bergenu (UNESCO), najzachovalejšia stredoveká pevnosť v Nórsku. Na rybom trhu možno ochutnáte výbornú rybiu polievku a odvážnejší aj veľrybu. Kúpite si domov losiu či sobiu salámu? Vláčik nás strmým kopcom vyvezie na prekrásnu vyhliadku, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani. Hoci Londýn odtiaľ neuvidíte, ten je predsa len od Bergenu vzdialený 1043 km, bude to naozaj krásny zážitok. Sľubujeme. Odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodná letenka v economy class
 • ubytovanie v 3* hoteloch 
 • raňajky, všetky transfery
 • BUBO sprievodca
 • cestné poplatky
 • vláčik na vyhliadku nad Bergenom
 • informačný materiál
 • poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, iná strava, batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
17.06.2018
24.06.2018
Vypredaný
2 130 €
Objednať
30.06.2018
07.07.2018
Vypredaný
2 340 €
Objednať
14.07.2018
21.07.2018
Vypredaný
1 840 €
Objednať
27.07.2018
03.08.2018
Vypredaný
1 840 €
Objednať
01.08.2018
08.08.2018
Vypredaný
1 840 €
Objednať
13.08.2018
20.08.2018
Vypredaný
1 640 €
Objednať
26.08.2018
02.09.2018
Na vyžiadanie
1 640 €
Objednať
12.09.2018
19.09.2018
Voľný
1 640 €
Objednať
17.06.2019
24.06.2019
Voľný
1 550 €
Objednať
30.06.2019
07.07.2019
Voľný
1 650 €
Objednať
14.07.2019
21.07.2019
Voľný
1 650 €
Objednať
28.07.2019
04.08.2019
Voľný
1 600 €
Objednať
02.08.2019
09.08.2019
Voľný
1 600 €
Objednať
12.08.2019
19.08.2019
Voľný
1 600 €
Objednať
26.08.2019
02.09.2019
Voľný
1 600 €
Objednať
09.09.2019
16.09.2019
Voľný
1 600 €
Objednať

Odporúčame

Sri Lanka
11 dní
1 750 €
Kuba

Kuba - All inclusive

07.09. → 18.09.2018 +28 ter.
12 dní
2 260 €

Z Zuzana Kacerová

 
Pred necelým týždňom sme sa vrátili z úžasného zájazdu Nórsko - zlatý trojuholník.
Chcela by som sa poďakovať nášmu sprievodcovi Janovi Budayovi za skvelú organizáciu zájazdu. Spolu s našim nórskym šoférom robili všetko (aj nad rámec svojich povinností), aby nám pripravili nezabudnuteľnú dovolenku. Ako sa im ale podarilo zabezpečiť aj také krásne a teplé počasie, sa už asi nedozvieme :)

A Aniko Halgasova

 
Dobry den prajem :)
Dnes mame predposledny den zajazdu Norsko zlaty trojuholnik a musim skonstatovat ze to bol skutocne fantasticky vylet :) bola som sice plna ocakavani ale tychto par dni pretcilo vsetky. Program zajazdu je velmi kvalitne zostaveny ako by bol šiti na moj vkus - clovek zostava v nemom uzase pri pohlade na krasu Norskej prirody... na mnozstvo ihlicnanmi posiatych vrchov, na brezove haje, nekonecne fjordy a mnozstvo carokrasnych vodopadov a jazier :) no aj na male ludske zazraky - ci je to trolia cesta, zeleznica flam, mnozstvo mostov a tunelov... cloveka to len utvrduje ze ludstvo dokaze vsetko ak to len kusok chce :) je dobre vidiet ze aj Oslo ako metropola tejto carokrasnej krajiny si zachovava aj na napriek rychlo prebiehajucej vystavbe ráz mesta, ktore je nekonecne prepojene s prirodou... za velmi dobry napad povazujem vyuzitie norskeho sofera, ktory nam spolu s nasim sprievodcom Jancim pomohli spoznat norsko aj inak :) obaja boli velmi napomocny a nie len pocas “pracovnej doby” Cenim si ich profesionalny pristup a nadherne zastavky mimo hlavny program :) Mnozstvo informacii, ktore sme o norsku dostali (historia, sucasnost, ekonomika, politika, priroda) sme do seba vsavali vdaka nenasilnemu stylu nasho sprievodcu ako spongie. Ziadna statistika nebola nudna, ziadna otazka nezostala nezodpovedana :) proste palec hore

Dakujem za velmi prijemny zazitok :) a tesim sa na dalsi...

P Polákovci

 
Pred dvoma dňami sme sa vrátili so skvelého zájazdu v Nórsku- Zlatý trojuholník, ktorý naplnil naše očakávania aj napriek nie veľmi priaznivému počasiu.
Program bol naozaj veľmi bohatý, veľmi veľa sme videli a vychutnali sme si každé jedno miesto, všetky výlety. Spoznali sme skvelých ľudí- našich spolucestovateľov, vďaka ktorým sme si tento zájazd maximálne pohodovo a zábavne užili.
Oceňujeme u Buba aj kvalitu a výber ubytovania. V horských častiach to boli hoteli v malebnom prostredí s nádhernými výhľadmi a mestách, či už v Bergene alebo Osle, sme boli ubytovaní v kvalitných hoteloch výborne situovaných v centrách miest.
Veľké ďakujem patrí našim skvelým sprievodcom- absolútnym profíkom: Michalovi Horňáčkovi a Danielke Snovákovej, ktorí nám maximálne spríjemnili celý pobyt a ktorí boli vo všetkých situáciach nesmierne ústretoví.
Boli sme s Bubom prvý krát na poznávačke, ale určite nie posledný krát.

M Mária Krajčovičová

 
V sobotu sme sa vrátili zo zájazdu z Nórska.
Sme veľmi nadšení, neskutočne nádherná krajina, super zorganizovaný zájazd a perfektný sprievodca Peter Rea.
Veľká vďaka!!
Chcem Vás poprosiť o zaslanie klasického katalógu. V tom sa predsa len lepšie listuje. Stačí až na rok 2018.
Určite sa vydáme na lov nových zážitkov s Vašou cestovkou BUBO!
Ešte raz ďakujeme!

S pozdravom

Mária Krajčovičová

Ľ Ľuba a Peter

 
V auguste sme s BUBO absolvovali zájazd do nádherných krajín - Island a Nórsko. Island je krásna a pre nás exotická krajina. Nórsko nam pripomínalo naše Vysoké Tatry. Trochu sme za zájazdu obávali, predsa radšej cestujeme sami a sme sami sebe pánmi. Ale boli sme veľmi milo prekvapení. Všetko klapalo ako hodinky, sprievodcovia (Maťa aj Jozef) boli vynikajúci. Majú veľa poznatkov o danej krajine a robili aj nad rámec svojej práce. Tomu hovoríme zákaznícka orientácia v praxi. Sme veľmi radi, že na Islande sme sa mohli stretnúť aj priamo s Ľubošom Fellnerom. Je úžasné spoznať človeka, ktorý svoj business nerobí len pre peniaze a ktorému záleží na tom, aby aj ostatní niečo dobré a pekné zažili. Nóri vraj veci, ktoré sú morálne, etické, dobré a správne označujú ako nórske. Všetko opačné je nenórske. Celý tento zájazd zrealizovaný ľuďmi z Bubo bol veľmi nórsky:-). Tešíme sa na ďalšie cestovanie s BUBO. Všetkým, ktorí váhajú, odporúčame navštíviť obe krajiny práve s BUBO. Ľuba a Peter

N Naďa Mišovicová

 
Milý Jožko, stále vo mne doznievajú zážitky z cesty Island, Nórsko. Bola to cestovateľská lahôdka a tebe ako sprievodcovi by som udelila Rád zlatej sovičky. Ak budeš nových sprievodcov vychovávať na svoj obraz, žiadna cestovná kancelária sa nevyrovná BUBO aj keby kopírovali program s dumpingovými cenami. Podarilo sa Vám vychovať aj náročných Bubákov, ktorí keď míňajú svoj čas a trmácajú sa svetom, chcú sa veľa dozvedieť. Moja najbližšia cesta je Brusel - Paríž - Londýn v septembrovom termíne. Nie preto, že by som v týchto mestách nebola. Poznám ich zbežne z iných ciest a kongresov, ale teraz si ich chcem vychutnať s bubáckym sprievodcom. Asi ako šálku dobrej voňavej kávy. So srdečným pozdravom, Naďa Mišovicová.

K Karol a Nori Pinteroví

 
Ahoj Jožko, sme radi, že si sa šťastne, aj keď neskôr dostal domov. Aj my sa chceme poďakovať BUBO a hlavne Tebe za perfektne vedený zájazd po prekrásnom Nórsku. Boli sme naozaj nadšení. Rozmýšľame, čo by sa dalo vylepšiť, ale nenachádzame naozaj nič. Všetko bolo dokonalé! Ešte aj ten šofér autobusu bol perfektný, aj profesný, aj ľudský. No a o počasí už ani nehovoriac, to nám vyšlo na tisíc percent. Škoda len, že sa tie Lofoty nekonali, ale aspoň sa môžme tešiť na ďalší rok, keď si ich dáme znovu do programu. Tie dotazníky zostali u nás, lebo sme ich ešte nemali vyplnené, ale pošleme Ti ich poštou. Ešte raz ďakujeme. Budeme zo zážitkov týchto niekoľkých dní v Nórsku čerpať energiu po celý rok, až kým sa znovu nevyberieme s BUBO na ďalší perfektný zájazd :-)) Naše hodnotenie môžeš uverejniť aj na fóre, aby sa aj ďalší mohli navnadiť na zájazd do tejto prekrásnej krajiny. Prajeme aj my Tebe pekné leto, dobrých klientov a pekné počasie aké sme mali v Nórsku. Možno sa toho 8. júla stretneme v Bratislave ;-) Karol a Nori Pinteroví

O Olga a Olda Rybnikářovi

 
Ahoj, Jožko (sprievodca). Ještě jednou díky za super dovolenou, ke které přispěl Tvůj přístup k práci / zaměstnání. Protože pro Tebe je to práce a jednoznačně bylo vidět, že v Tvém případě je to i koníček. Obecně, ale nutno říct, že pro BUBO, je toto zřejmě samozřejmostí, protože i při cestování po čtrnácti provinciích Kuby jsme se setkali se stejným přístupem. Co se týče destinace, Island i Norsko jsou krásné země, které stojí za to navštívit, zejména pro ty, kteří mají rádi lesy, vodu, skály a k tomu moře, které u nás není a ještě různost podnebí a to vše možno zažít doslova na jednom místě krajiny. Vzhledem k tomu, že preferujeme fotky přírody, našli jsme jednu fotku, která charakterizuje Bubo atmosféru a kterou bychom okomentovali následovně. Bubo vždy ví, kde jsme byly, kde jsme a kde budeme. Ještě jednou díky a když se nestane něco nepředvídatelného, určitě s BUBO někam vyrazíme. Měj se pěkně. Zdraví Olga a Olda Rybnikářovi.

A Andrea Pechová

 
Ak sa chcete tri rána po príchode zobúdzať s pocitom, že neviete, kde sa nachádzate ,identifikovanie priestoru Vám trvá asi 5 minút, po zistení, že sa nachádzate doma, je vám smutno a nemôžete tomu uveriť, po týždni si myslíte, že to bol iba sen a ako prídavok postupne prídu pocity, ktoré signalizujú, že vám chýba svetlo, slnko konkrétne o takej desiatej večer a v podstate po celý deň, tak by ste mali navštíviť Island a Nórsko s BUBO. Ak sa chcete cítiť ako milionári, taktiež sa vyberte do týchto dvoch krajín a doma sa budete potmehúdsky usmievať pravdepodobne pri každej cene. Chcete zažiť krajinu, ktorá sa v určitých oblastiach tvárila ako cudzia planéta a hneď na to ako melancholicky rozprávková časť Zeme? Presvedčiť sa o tom, že severania vôbec nie sú chladní a usmejú sa na vás, keď sa snažíte vhodiť pohľadnicu do poštovej schránky, ale tento úsmev zažijete i hocikde na ulici. Toto je kúsok Islandu. Pre niekoho príliš pokojný i keď tam bublajú horúce pramene a menej zaujímavý ako Nórsko, ale pre mňa krajina s úžasnou silou, vyvolávajúca ohromné emócie, v spolupráci s islandskými koníkmi, ovečkami a fialovými kvietkami všade, kde vám pohľad padne, to je Island. Odporúčam v akýchkoľvek dávkach a akýmkoľvek spôsobom, len Islandom v zime si nie som istá (keď raz budem bohatá a stále mladá, vyskúšam i Island v zime). Určite nesklame Nórsko, prichádza Oslo a môj šok, ľudia. Predychávam a o pár hodín sledujeme tancujúcich Nórov v prístave a ochutnávame fantastickú zmrzlinu ( a nie poslednýkrát). Krásny pobyt v Oslo plus návšteva podniku v tej časti Oslo, kde žije väčšina prisťahovalcov. Netreba viac prezrádzať :). Smerujeme naprieč nórskou prírodou, ktorá je naozaj majestátna a nikomu nenechá ústa pokope. Žhavíme fotoaparáty, je to kritické, mnoho fotiek je tvorených cez sklo autobusu (nie preto, že by pršalo, naopak už 8. deň svieti slnko). Keby sme stáli na každom mieste, ktoré sme si túžili odfotiť, do dnešného dňa sa nachádzame v Nórsku, čo by mne naozaj neprekážalo. Na celom pobyte sa sprievodca Jozef o nás príkladne stará (hudba, filmy,nechá nás aj spať, aby sme po krátkom oddychu a následnom rýchlom prebudení, riadne nažhavili foťáky, smejúc sa, že máme posledný 36 obrázkový film, alebo to bol niekto iný ? Srandičky po celý čas a náš autobusár bol taktiež úžasný. Cítime sa ako v bavlnke. Pokračujeme. Spíme v mestečku, kde sa zastavil čas. Pred zatvoreným obchodom je položená taška s faktúrou , zabudnutý nákup (veď ten komu patrí si pre to príde, kto by to kradol). Tento jeden príklad vystihuje Nórov (i Islanďanov, aspoň sme si teda tvrdenia sprievodcu krok po kroku potvrdzovali). Čakáme kedy na nás v doline Romsdalen v jej malej priemyselnej časti, z továrne vyskočia zombíci, ale nestalo sa tak iba figurína v kaderníctve sa zmenila na živú tetu, jednoducho sme neočakávali živých ľudí. Nasledujúca slnečná noc (táto bola trošku pod mrakom) sa odohrá v hoteli pri vodopáde. Ja si otváram na spánok okno. Musím ho počuť a závesy z princípu nepoužívam, veď kedy najbližšie zažijem toľko svetlých nocí? Ostrov, mestečko Maloy,budem prezrádzať viac? Nie, tiež ako všetko doteraz i toto treba zažiť naživo, preto tak stručne a zároveň zdĺhavo. Iba pár slov: svätojánske ohne, ochutnávka niečoho ako krupicová kaša, ktorej názov si naozaj nepamätám, domáce koláče, ktorým mnohí podľahli :), predtým nejaké tie moje pády na kameňoch a trieska v prste. Nevadí. Iba si potvrdzujem, že sa mi nesníva. Odchádzame smer Bergen, ja by som ešte ostala. Bergen je mesto krásne, čo povedať. Návšteva Akvária a rozkošní tučniaci. Rybací puch na rybacom trhu, ktorý vám skriví tvár, opäť nevadí, veď sme silné povahy. Z centra mesta sa za krátky čas môžete dostať do lona prírody, jednoducho krásne lesy. Jeden a pol dňa je jednoducho málo. Bergen má jednu chybu , letíme práve z neho domov, na Slovensko. Island alebo Nórsko? Island milujem, do Nórska sa presťahujem. Rozhodujete sa či cestovať s BUBO? Ja nie, lebo mám jasne preukázateľnú závislosť, tak aspoň objavujem krok po kroku celú Bubo internetovú stránku. Chcem sa svojej závislosti zbaviť? Nie! Preto uvažujem o ďalšej ceste s BUBO, keďže som študentka, horlivo premýšľam o zájazde typu eurokemping. Tvrdá práca musí začať, v cieli bude odmena. Veď s BUBO to stálo za to, preto to treba vyskúšať opäť . P.S. Len doteraz neviem, kto nám vybavil počasie, krása. Slnečné dni, slnečné noci:). Ďakujem všetkým i v Bubo i účastníkom zájazdu, (ktorých som detailne nespoznala, ale boli ste príjemní). Tak je to dlhé, svovoľnému skráteniu sa nebránim :). S pozdravom Andrea Pechová

M manželia z TT

 
Toto leto sme si splnili jeden s našich dávnych snov. Boli sme na úžasnom zájazde Island – Nórsko. Dve rozdielne krajiny, ale obe fascinujúce. Na vlastné oči sme chceli vidieť islandské striekajúce gejzíry, bublajúce geotermálne pramene, sopečný kráter, topiace sa ľadovce a hlboké nórske fjordy s nespočetným množstvom vodopádov. Stalo sa a videli sme všetko, no zažili sme ďaleko viac. Naviac sme na jeepoch jazdili po ľadovcoch a tí odvážnejší pokračovali aj na snežných skutroch. Vďaka bielym nociam sme absolvovali polnočnú vyhliadku na Bergen s fotografovaním západu slnka. Ubytovanie v kvalitných hoteloch v centrách navštívených miest nám umožnilo spoznať aj pohodových Škandinávcov a ich užívanie si leta počas bielych nocí. Naši sprievodcovia vďaka ich jazykovej vybavenosti nám sprostredkovali aj príjemné konverzácie s domácimi obyvateľmi. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o ich živote, práci a záujmoch. A tiež to, že najčastejšie jedia pizzu a víkendovú opilosť volajú „helge filla“. Sú to neuveriteľne hrdí patrioti, ktorí zdobia svoje domy národnými vlajkami. Na cestovanie horami a fjordami pretkanou krajinou využívajú množstvo tunelov, trajektov a lodnú MHD. Samozrejme, že všetko sme si užili aj my. Teraz už len spomíname a tešíme sa na ďalší zájazd s úžasnými bubákmi. Spokojní manželia z Trnavy