Metropoly Škandinávie

Dánsko, Švédsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko

5 najkrajších miest Škandinávie na jednej ceste. Andersenova Kodaň, Štokholm postavený na ostrovoch, klasicistické Helsinki, stredoveký Tallin, secesná Riga. Plavba cez Fínsky aj Botnický záliv. A množstvo gurmánskych špecialít.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 1 330 €

Dánsko, Švédsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko

8 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Nočná plavba cez Fínsky záliv v cene
 • Prekladáme škandinávske bestsellery (Larsson, Nesbo, Millennium)
 • Najobľúbenejší zájazd po Pobaltí a severnej Európe
 • Škandinávia s BUBO je samozrejmá voľba
Zobraziť mapu

Prílet do Dánska. Začína sa najluxusnejší okruh Škandináviou na slovenskom trhu pod vedením vyštudovaných škandinavistov. Aj o poznanie je postarané. Príchod do mesta, ktoré preslávil Hans Christian Andersen a výborné pivo. Radničné námestie, najdlhšia pešia zóna na svete, ulička Nyhavn, kde najznámejší Dán býval. Kráľovský palác s čudnou čestnou strážou. Prečo majú Dáni svoju Margarétu tak radi? Pred sídlom dánskeho parlamentu si povieme niečo viac o modernej Škandinávii. Okrúhla veža, na ktorú sa kočom nechal vyviezť aj Peter Veľký. Kto bude mať chuť, večer si zájde do štvrte hippies v Kristianii. Alebo dáte prednosť zábavnému parku Tivoli? Skúsime Vám rezervovať reštauráciu Noma, ktorá bola tri roky najlepšou reštauráciou našej planéty (rezervácia minimálne tri mesiace vopred).

Cez Öresundský prieliv smerujeme do MALMÖ, krátka prehliadka tretieho mesta Švédska, ktoré za posledné roky neuveriteľne skrásnelo. Rozdiely medzi Dánskom a Švédskom. Turning Torso (190 m, dielo Santiaga Calatravu) patrí k najvyšším obytným domom v Európskej únii. LUND: švédsky Oxford, ktorý bol kedysi najväčším mestom Škandinávie. Prekrásna katedrála, ktorú by ste tu nečakali. Rozprávanie o študentskom živote v Škandinávii. Presun švédskou krajinou na východne pobrežie. ABBA, švédsky model alebo kto vynašiel bezpečnostné zápalky. Noc v Štokholme.

Je Štokholm najkrajším hlavným mestom v Európe? Mnohí to tvrdia, uvidíte na vlastné oči. V Starom meste tu zastal čas. Úzke uličky, ktorými auto neprejde, porozprávame si o Štokholmskom krvavom kúpeli, ale ukážeme si aj najväčší Kráľovský palác na svete, sídlo švédskeho parlamentu (s najväčším zastúpením žien na svete), Radnicu, kde sa každý rok koná ples pri príležitosti udeľovania Nobelovych cien. Viete, kde majú v Štokholme najlepšiu zmrzlinu? Viete, čo je snus? Vyhliadka zo slávneho Mosebacke, trilógia Stiega Larssona, ukrutne bohatá Strandvägen. Inšpiráciou lúpežníckeho príbehu boli výpovede skutočných lupičov z chudobnej štvrte v Štokholme. Pre záujemcov návšteva múzea lode Wasa, ktorá sa v 17. storočí potopila na svojej prvej platbe a zostala perfektne zachovaná. Suveníry na obchodnej ulici Drottninggatan, pivko v bohémskej štvrti Södermalm.

UPPSALA: konkurent Lundu s najväčšou katedrálou Švédska. Prvý švédsky kráľ Gustav Vasa a Strieborná Biblia, ktorú Švédi ukradli Čechom počas tridsaťročnej vojny a aj Václav Havel sa ju pokúšal získať späť márne. Naspäť v Štokholme: moderná Drottninggatan, socialistické námestie Sergels Torg a miesto, kde zastrelili Olafa Palmeho. Prečo? Vysvetlíme si. Nalodenie sa na trajekt do Helsiniek, ubytovanie v kajutách a opúšťame Švédsko prechádzajúc typické šéry na pobreží. 1700 štvorcových kilometrov a 35000 ostrovčekov. Večerná zastávka na ostrove Āland.

HELSINKI: príchod do mesta. Fínsko dlho žilo v tieni a strachu zo sovietskeho suseda a až pád Berlínskeho múru a príchod Nokie spravil zázrak. Helsinki sú krásne. Skvelá rybia tržnica, pravoslávna Uspenská katedrála, trieda Esplanaden, Skalný chrám, vytesaný do kameňa. Viete, aké problémy trápia Fínov, ktorí majú všetko? Olympijský štadión, na ktorom úspechy slávil Emil Zátopek. Ochutnáte soba? Pre tých, ktorí chcete mať nabitý program, fakultatívne výlet na ostrov Suomenlinna (UNESCO). Trajekt do Estónska cez Fínsky záliv. Voda, ktorá kedysi Európu rozdeľovala ako Berlínsky múr. Dnes z blízkosti Fínska Estónsko veľmi profituje. Ubytovanie.

TALLINN: stredoveké mesto, aké ste tu nečakali (UNESCO)! Stredoveké uličky, dôkladná prehliadka čarovného mesta, ktoré Vás určite prekvapí. Krásne zachované mesto hanzových obchodníkov, lekáreň Petra Veľkého, pravoslávny chrám, radnica, ktorú navštívil aj Dalajláma. Pohoda pri pohári chladeného pivka Saku s vyhliadkou na mesto.

Rýchly presun po Via Baltica do Lotyšska. Hlavné mesto RIGA bude tým správnym vyvrcholením našej cesty. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Mesto secesie (UNESCO), mohutných katedrál a unikátnej kombinácie nemeckých, ruských a pobaltských vplyvov. Chrám svätého Petra s prekrásnou vyhliadkou na mesto. Pochutíme si na pelmenoch a pri Pamätníku slobody si porozprávame o boji pobaltských národov proti sovietskej okupácii.

Posledné nákupy, posledné fotografie, rozlúčka so severnou Európou a odlet.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • trajekt Štokholm-Helsinki
 • trajekt Helsinki-Tallinn
 • ubytovanie v izbách pre dve osoby v 3* hoteloch
 • raňajky
 • ubytovanie v kajutách počas nočnej plavby
 • BUBO-sprievodcu na mieste pobytu
 • všetky cestné poplatky
 • informačný materiál
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, strava (mimo uvedenej), batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
25.08.2018
01.09.2018
1 720 €
Základná cena 1720 €
Letiskové poplatky 195 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 965 €
Objednať zájazd
01.05.2019
08.05.2019
1 330 €
Základná cena 1330 €
Letiskové poplatky 195 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 575 €
29.06.2019
06.07.2019
1 330 €
Základná cena 1330 €
Letiskové poplatky 195 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 575 €
29.07.2019
05.08.2019
1 330 €
Základná cena 1330 €
Letiskové poplatky 195 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 575 €
11.08.2019
18.08.2019
1 330 €
Základná cena 1330 €
Letiskové poplatky 195 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 575 €
24.08.2019
31.08.2019
1 330 €
Základná cena 1330 €
Letiskové poplatky 195 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 575 €

Odporúčame

Nórsko
8 dní
1 550 €
Írsko

Írsko a Severné Írsko

26.04. → 03.05.2019 +4 ter.
8 dní
1 750 €

M Mária Hajdenová

 
Tento pobyt sme si vybrali na základe dobrých skúseností našich dlhoročných priateľov, ktorí majú so spoločnosťou BUBO veľmi dobré skúsenosti. BUBO má profesionálny prístup ku svojim klientom a naozaj to bol pre nás úžasný zážitok. Sprievodkyňa Ivanka Ďurčová je príjemná, milá a ústretová osoba.
Veľmi dobrú skúsenosť máme aj s vodičmi, ktorí boli tiež profesionálni ale tiež priateľskí.
BUBO zabezpečí pre svojich klientov kvalitné ubytovanie a plán cesty je zameraný tak, aby vám ukázali čo najviac toho, čím sú metropoly Škandinávie jedinečné a zaujímavé. Páčila sa nám plavba trajektom.
Možno by sme ocenili menšiu skupinu ako 40 osôb, kvôli lepšej komunikácii a komornejšej atmosfére.
Každopádne sme plní krásnych zážitkov a vyberáme si ďalšiu cestu so spoločnosťou BUBO.

N Nagyovci

 
S odstupom času by sme sa chceli vrátiť k nášmu zájazdu,ktorý sme absolvovali koncom augusta. Navštívili sme 5 krajín,každú inú,iným zaujímavú.Počas našej cesty sa o nás starala naša perfektná sprievodkyňa Ivanka.Povedala nám množstvo informácií,vždy bola ochotná poradiť a žiadne naše otázky neostali nezodpovedané.Ubytovanie počas zájazdu bolo vždy v perfektných hoteloch a blízko alebo v centre miest.Mestá boli krásne s množstvom pamiatok a iných zaujímavostí.Treba ich jednoducho navštíviť a prejsť.Na našej ceste nás vozili vždy ochotní šoféri,ktorím patrí tiež veľká vďaka.Už teraz sa tešíme na nové zážitky pri ďalších zájazdoch.

M Marta a Eva

 
V auguste sme so sestrou absolvovali perfektný zájazd s BUBO "Metropoly Škandinávie". Už dávno som snívala o dovolenke v niektorej severskej krajine, ktoré sú moja srdcovka. Keď som našla ponuku v BUBO a hneď v piatich krajinách, neváhala som. Samozrejme sme boli zvedavé, čo nás na zájazde čaká. A zájazd splnil všetky naše očakávania. Mali sme unavené a boľavé nohy, ale máme neskutočné množstvo nových zážitkov a dozvedeli sme sa kopec nových informácií. Spoznali sme nielen krásy 8 miest, ale aj krásy severskej prírody. Výborný program, zaujímavé miesta v každom meste, ktoré sme navštívili. Neskutočne veľa informácií z histórie, súčastnosti, kultúry, umenia, politiky, hudby sme sa dozvedeli od našej sprievodkyne Ivy Ďurčovej, ktoré nenájdeme v žiadnom Bedekery. Iva nám výlet spríjemňovala svojimi zážitkami a postrehmi počas jazdy autobusom. Presne takto si predstavujem fundovanú sprievodkyňu. Za nás so sestrou má 200 bodov (100 od každej). Naša chvála patrí aj výborným šoferom (Miloš a Pali).
Už aj my patríme k lovcom zážitkov a v budúcnosti určite plánujeme ďalšie dovolenky s BUBO.
P.S. Nohy nás už nebolia...

M Mislovičovci

 
S odstupom času od návratu z príjemného a veľmi zaujímavého
zájazdu po METROPOLÁCH ŠKANDINÁVIE by sme chceli vyjadriť poďakovanie sprievodkyni IVANE a s ňou aj vodičom autobusu. Množstvo informácii a zaujímavostí, ktoré sme si vypočuli či už počas cesty autobusom alebo pri prehliadkach metropol bolo obdivuhodné a profesionálne. Naša Ivana bravúrne zvládala celú organizáciu zájazdu, keď okrem spoločných potulkách sme mali dostatok času aj na osobné aktivity. Vďaka veľmi dobre umiestnených, kvalitných hotelov sme si naplno užívali život v metropolách až do neskorého večera. Osobitným zážitkom pre nás bola plavba super trajektom zo Stockholmu do Helsínk. Hlavne prvé 4 hodiny slalomovej plavby pomedzi ostrovy ostanú nezabudnuteľné. Po zájazdoch v Nórsku, USA, Číne musíme aj teraz poďakovať za výbornú organizáciu a profesionalitu cestovnej kancelárii BUBO.

S Sylvia z Bratislavy

 
Najradšej dovolenkujem cestovaním formou poznávacieho pobytu. Skvelá reputácia,
rozšírená o škandinavistoch v BUBO, bola mojou motiváciou i kritériom pre voľbu
8-dňového zájazdu Metropoly Škandivávie (Dánsko, Švédsko, Fínsko) a Pobaltské krajiny
(Estónsko a Lotyšsko). Lepšie som si nemohla ani vybrať.
Výborne zostavená trasa, veľmi obetavá, ľudsky milá a nesmierne starostlivá, a najmä
s prehľadom profesionála podávané informácie od našej super sprievodkyne Sáry Janáčkovej,
dali nášmu pobytu punc stopercentnosti. Ako bonus sme mali z neba zoslané prevažne
nádherné slnečné dni, a až na neuverenie, ešte aj dobre zohranú skupinu disciplinovaných
a inteligentných účastníkov. K tomu pohoda, srdečnosť obyvateľov navštívených krajín a veľa
nových skvelých gastronomických zážitkov, nám spravili 8-dňovú dovolenku snov.
Seba som prekvapila tým, že som bez problémov zvládla 2 trajektové presuny – nočný zo
Štokholmu do Helsínk obrovskou loďou Serenade a denný rýchloloďou Superstar z Helsínk
do Tallinnu. Veľmi som sa toho obávala, lebo brázdeniu mora loďou som sa vždy vyhýbala.
Jednoducho som z toho mala strach. Ten však rýchlo pominul, keď som sa presvedčila ako
pokojne a ticho sa loď pohybuje a videla som jej vnútorné vybavenie. Spánok v čistej
a priestrannej kajute pre 2 osoby s možnosťou dodržania osobnej hygieny v ku kajute
patriacemu WC a sprche, boli tým pádom nerušené. Na palube lode i z kajuty, cez pomerne
veľké okno, som sledovala našu trasu, vnímala a veľmi si vychutnávala krásu okolitej prírody
a pekné vilky, situované do množstva zelene. Aj veselosti i zábavy bolo neúrekom, najmä
večer počas karaoke. Jednoznačne som získala pozitívnu skúsenosť a tešila sa na ďalšie dni.
Postupujúc zvolenou trasou som na vlastné oči videla a spoznala stopy vikingskej civilizácie,
vnímala rôzne tu pôsobiace akulturačné vplyvy, procesy a ich následkom zmeny, pocítila
príjemnú mentalitu a vysokú kvalitu života obyvateľov – mimochodom, sú naozaj
obdivuhodne pohodoví, bez stresu, veľmi srdeční – žasla nad príkladným sociálnym
systémom, navštívila vzácne historické pamiatky, z ktorých viaceré sú zahrnuté
do prestížneho zoznamu UNESCO, a v dobrom závidela hrdosť obyvateľov na tieto unikátne
hodnoty. Očarila ma aj miestna gastronómia, pretože všetky použité potraviny boli vždy super
čerstvé (osobitne mäso, ryby, dary mora, tiež zelenina a ovocie), veľmi dobre kulinárne
upravené a s vkusom, lákavo adjustované. Nikdy k mäsovým či rybacím jedlám nechýbala
zelenina. Úsmev a úslužnosť personálu boli samozrejmosťou, tak ako čistota zariadenia,
vrátane toaliet. Nečudo, že chvíľami mi bolo smutno na duši, keď som to v duchu
porovnávala so slovenskou realitou... Tiež som im závidela tú nesmiernu úctu, akú majú
obyvatelia navštívených destinácií k zvieratkám, prírode – ktorú si veľmi chránia – aj k sebe
navzájom, navyše poriadok a čistotu na uliciach, a to aj napriek veľkému množstvu tu
zdržiavajúcich sa turistov.
V Kodani, po zhliadnutí známeho symbolu Malej morskej panny a centra mesta, sme zažili aj
zvláštnu situáciu: Krátko sme sa prešli štvrťou zvanou „Christiania“, kde sa na jedinom
oficiálne povolenom mieste voľne predávajú drogy. Priznám sa, že som sa chvíľami trochu
bála pri pohľade na v tvári zamaskovaných predavačov drog (skrývajúcich si svoju identitu),
hrozivo vykrikujúcich o prísnom zákaze ich fotografovania. Vďaka tomu táto rýchla ukážka
odvrátenej tváre Kodane bola veľmi poučná. Každý, kto by sa chcel dať na tieto „chodníčky“,
by mal vidieť tie ľudské trosky, motajúce sa s mútnymi očami po tomto areáli. Samozrejme,
že sme odolali kúpiť si čo i len žuvačky s obsahom drogy. Múdrym varovaním bol aj pre
turistov platný prísny zákaz a za jeho porušenie vysoký trest, tu zakúpenú drogu vyniesť, či
vyviezť z krajiny.
Intenzívny a veľmi príjemný zážitok zanechalo vo mne mesto Kodaň s jeho časťou, zvanou
Nyhavn (nečudo, že ju obľuboval H. CH. Andersen). Čarovný kútik s malebnými, farebnými,
oku ladiacemu domčekmi. Hrala tu hudba a lákavo rozvoniavali domácimi i turistami
konzumované rozličné špeciality, čo prispelo k harmónii tejto chvíle. Nikdy nezabudnem, ako
dobre som tu pookriala a predovšetkým pochutnala si na božsky upravenom haringu,
zapíjajúc ho kvalitným, mnou obľúbeným čapovaným čiernym pivom. Inšpirovala som sa,
lebo som odkukala naservírovanie haringu na celozrnnom, šťavnatom toaste a k nemu podanú
fantastickú dusenú zeleninu. Bol to pôžitok, pritom „Kolumbovo vajce“.
V Kodani ma fascinovala ešte jedna vec : Nemôžem zabudnúť, ako priamo pred niekoľkými
obytnými domami, nachádzajúcimi sa v zátoke, sa kúpali ich obyvatelia, vyjdúc si
jednoducho v plavkách a s osuškou na pleci rovno pred ich dom. Perfektný relax a nápad
hodný nasledovania!
Vo Švédsku sa mi veľmi páčilo v Malmö, vďaka stavebne zaujímavej architektúre starých
hanzovných domov, v Lunde zas úžasná gotická katedrála. V Lunde a Uppsale sme videli aj
známe „škandinávske oxfordské“ univerzity, čím sme si uspokojili intelektuálnu stránku
pobytu. Krásna je budova Radnice v Štokholme, kde sa poriadajú bankety po udelení známej
Nobelovej ceny, ktorá sa preberá vo Švédskej akadémii, v budove ktorej sa nachádza aj
Nobelovo múzeum.
Helsinki sú preslávené tradičnými fínskymi trhmi, a to nie len s rozličnými remeselníckymi
výrobkami, ale i lákavým sortimentom ovocia ( nádherné, veľké kopy čučoriedok,
vychýrených jahôd, malín), zeleniny či jedál. Neodolali sme ponuke ambulantného predaja
grilovaného lososa, maličkých, zemiačikov, zeleniny a vychýrenej špecialite – drobným
rybičkám. Chutili výborne. Až potom nasledovala návšteva dominánt mesta, akými sú Dóm
a vzácna ruská Uspenská katedrála.
Pre mňa osobne bol úchvatný Tallinn (UNESCO), s neuveriteľnou dennou i nočnou
atmosférou, zachovalosťou úžasného stredovekého centra mesta, s jedinou gotickou
radnicou v severnej Európe. Spleť a množstvo turistov, túlajúcich sa do neskorej noci po
historických pamiatkach a oddychujúcich v nespočetných gastronomických zariadeniach,
z ktorých každý bol architektonicky i dizajnovo originálny, výnimočný. Do mojej smrti
nezabudnem na vzhľad, vôňu i chuť grilovaného medvedieho mäsa, ktoré bolo majstrovsky
kulinárne upravené ( marinované v kvalitnom červenom víne, špeciálnych bylinkách
s pospájaním zdanlivo nesúrodých chutí), plus umelecky adjustované a podané na vysokej
profesionálnej úrovni, ktoré som zapíjala výborným čapovaným čiernym pivom, navyše
v prekrásnom prostredí historickej budovy , s personálom oblečeným v dobovom odeve, čo
bolo doslova fenomenálnym „kulinárnym koncertom.“ Na námestí sídliaca reštaurácia Olde
Hanse je stopercentnou zárukou tohto báječného zážitku , osobitne jedla. Nedá mi
nespomenúť, že na vyššie spomenutú vychýrenú reštauráciu nás upozornil a navigoval,
napodiv ku konkurencii, prajný zamestnanec neďalekej reštaurácie s odporúčaním, kde toto
medvedie mäso najlepšie pripravujú. Jeho žičlivosť nás dojala a je dôkazom ľudskej prajnosti
tohto národa.
Oprávnene som môj lukulský „medvedí zážitok“ zaradila na prvú priečku k mojim
kulinárnym poznatkom a dojmom. Za ním sa radí sobie mäso. To som ochutnala vo Švédsku,
ktoré bolo chuťovo dobre skombinované chrenom a priloženou dusenou zeleninou. Tiež
servírované na už spomenutom celozrnnom toastíku, a ako inak, zapíjané super čiernym
čapovaným pivkom.
V Tallinne som nelenila a vbehla do lekárne Petra Veľkého. Žasla som, aký má zachovaný
interiér a aké všestranné využitie poskytovalo technické vybavenie lekárne, keď ešte lekáreň
bola lekárňou....
Riga, známa ako mesto secesie, má nádherné historické centrum (UNESCO), ktoré treba
bezpodmienečne vidieť. Oči som si išla vyočiť na obrovskom množstve jantáru v ponuke
rozličných suvenírov; bolo ich všade, kde ste sa len pohli, a boli medzi nimi naozaj krásne
a hodnotné kusy.
Keď moju dovolenku sumarizujem, môžem jednoznačne skonštatovať, že bola vynikajúca,
bez akejkoľvek chybičky. Splnila všetky moje očakávania. Môžem ju každému odporučiť.
Aby som si však doplnila poznatky a zážitky z tejto časti sveta, mojou najbližšou destináciou
určite bude Nórsko spolu s Islandom, na čo sa už dnes veľmi teším. Samozrejme, že po
osobnej skúsenosti, absolvujem ju budúci rok s BUBO. Sylvia z Bratislavy

A Andrea Mazurova

 

Mili Bubaci, v lete 2014 (posledny julovy tyzden) sme aj my absolvovali tuto sialenu cestu. Bolave nohy, vycerpanost a neskutocne mnozstvo zazitkov.
Za 8 dni uvidite 8 nadhernych miest a nech sa snazite akokolvek, nestihnete vsetko, co by ste chceli. Moznosti je privela a volneho casu malo.
Sprievodcovia Majka aj Adrian boli skveli. Chodiace encyklopedie, ktore cestovanim ziju. Pocasie bolo super- stale nad 30 stupnov. UFFF.

Tu je par tipov, ak sa na zajazd chystate:
1/ pripravte sa uz doma, precitajte si o kazdom meste nieco, nech viete, co naozaj chcete vidiet, ulahci vam to rozhodovanie na mieste cinu. Navyse nam to velmi pomohlo, inak by sme nemali sancu registrovat vsetko, co sme videli. Postreh - V Kodani nevynechajte plavbu po kanaloch z Nyhavn (su tam dve firmy s rovnakou trasou – pokojne chodte tou lacnejsou, hoci to znamena dlhsie statie v rade..) A stihnut sa da Christiania aj zabavny park Tivoli v ten isty vecer...a v Stokholme nevynechajte jedinecne museum VASA – take nieco inde nenajdete....

2/peniaze si v Dansku ani vo Svedsku menit nemusite - naozaj sa da vsade platit kartou alebo eurami...

3/ ak ma hotel bazen a sauny ( v hoteli Meriton v Talline je prekrasne Spa centrum) vyuzite to. Pred ranajkami ci po narocnom dni je to skvele... Navyse plavky vyuzijete aj na plazi pri kupani v Malmo (ak bude teplo...).

4/ ubytovanie v Kodani a Stockholme sme museli chvilku rozdychavat. Poucenie: 4* na severe nie su take iste ako 4* v Grecku. Izby su velmi skromne.

5/ na severe je draho, ale najest sa da lacno vo fastfoodoch ci supermarketoch (oproti hotelu Clarion v Stockholme su fajn potraviny, kde je skvely salat s kuratom ci oblozene bagety). Urcite vsak ochutnajte aj miestne speciality – kotbullar, steak zo soba, lososy, heringy ci pelmeki...

6/ pred odchodom trenujte nohy. Ak chcete vidiet vela (ako my), cakaju vas kilometre chodenia...ci skor behania... my sme kazdy den koncili absolutne vycerpani – ale stalo to za to...

7/ po navrate budete mat v hlave chaos zo zazitkov a nebudete tusit, co ste kde videli... Nepanikarte. Ked sa k fotkam vratite po mesiaci ci dvoch, vsetko zapadne, kam ma.

Tak hor sa na cestovanie s Bubom. Nas caka o chvilu Island a New York....

 

 
Dobrý deň,

vrátili sme sa z nášho prvého "Bubo zájazdu" a sme nadšení... :-)

Preto prosím o možnosť zaslania papierovej formy katalógu na moju adresu.
Ľubomír Harčarík

 

 
Milá Majka, ďakujeme za Tvoj úžasný výkon,ktorý si podala pri našom sprevádzaní a odhaľovaní krás Škandinávie....bola si skvelá,Tvoj prejav úžasný,vedomosti bravúrne...všetko bolo supeeer,máme nezabudnuteľné zážitky!

Katarína a Marian

 

 
Ahojte Bubáci.

V termíne 11.5.–18.5.2014 sme sa zúčastnili zájazdu „Metropoly Škandinávie“. Z rodinných dôvodov sme nemohli ísť na dlhší zájazd a keďže sme už dávno pokukovali po Škandinávii, práve tento nám prišiel ako dobrý nápad, aby sme si urobili krátky prehľad. Videli sme to najkrajšie z hlavných miest Dánska, Švédska, Fínska, Estónska a Lotyšska. Okrem toho sme navštívili aj švédske mestá Malmö, Lund a Uppsalu. Videli sme kráľovské sídla, nádherné katedrály, starobylé radnice a námestia – každé má svoju históriu a výnimočnosť, ale aj unikátne múzeum potopenej lode, najvyššiu vežu Švédska, či olympijský štadión... Navštívili sme rôzne kaviarničky a reštaurácie, kde každá ponúka svoje špeciality a dýcha inou atmosférou. V neposlednom rade bol krásny zážitok aj presun trajektom zo Štokholmu do Helsínk, kde sa nám podarilo zachytiť nádherný západ aj východ slnka (odporúčame priplatenie kajuty s oknom). Všetky tieto zážitky nám sprostredkovala naša úžasná sprievodkyňa Majka Cútová. Dozvedeli sme sa rôzne informácie z oblasti histórie, kultúry, geografie, športu, gastronómie či bežného života škandinávskych ľudí. Svojím pozitívnym prístupom stmeľovala náš 30-členný kolektív, vedeli sme, že sa s čímkoľvek môžeme na ňu obrátiť. Za náš krásny a bezproblémový zájazd sa chceme touto cestou Majke aj celému Bubo-kolektívu, ktorý zájazd pripravoval organizačne, pekne poďakovať. CK Bubo nás opäť nesklamala a tým, čo chcú spoznať, ako ľudia Škandinávie žijú, môžeme tento zájazd iba odporučiť.
Anna a Norbert Kustrovci

 

 
Milá Majka, chceme sa Ti ešte raz poďakovať za "sprievodcovský koncert" , ktorý sme absolvovali s tebou na zájazde Metropoly Škandinávie...bolo to úžasné..Ešte dlho zostaneme nabitý energiou Škandinávie..určite sa k nám pripájajú aj naše "modelečky". Majka, ešte raz veľké ĎAKUJEME!!!!!!!

Martina a Mirko